Влада на Македонија

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
nikogas ne go posakuvaj toa sto ne sakas ni tebe da ti se sluchi.
Јас сакам мене тоа да ми де случи.
Сакам и мојот премиер трагично да ја сретне трета среќа, не само неговиот
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Србите нема да плаќале патарини, како благодарност на Заев за вакцините (оти не постоел механизам да се платат и се воделе како донација вакцините). Која глупост :facepalm: . Реално треба Заев нив да им плати за тоа што ги кршат автомобилите по калдрмите, а не да ги ослободува од патарини.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Памтите ли како клапчо збореше дека идентитетот ни е забетониран,иако ќе го смениме името,пак сме македонци..еден од миљон примери..не разбирам германски ама не ми треба превод..nordmazedonien..

Screenshot_2021-04-03-17-12-11-657_com.android.chrome.jpg
 
Член од
5 март 2021
Мислења
36
Поени од реакции
44
Памтите ли како клапчо збореше дека идентитетот ни е забетониран,иако ќе го смениме името,пак сме македонци..еден од миљон примери..не разбирам германски ама не ми треба превод..nordmazedonien..

Прегледај го приврзокот 290541
Ти стварно мислиш, дека некој германски портал би напишал “Mazedonien” наместо “Nordmazedonien”?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ти стварно мислиш, дека некој германски портал би напишал “Mazedonien” наместо “Nordmazedonien”?

Како прво тоа се однесува за името на државата, а тоа е официјално сменето и никаде во текстов погоре не се споменати македонците како народ. За народот поинаку е зборот на германски, не е идентичен како за името на државата.
 
Член од
5 март 2021
Мислења
36
Поени од реакции
44
Како прво тоа се однесува за името на државата, а тоа е официјално сменето и никаде во текстов погоре не се споменати македонците како народ. За народот поинаку е зборот на германски, не е идентичен како за името на државата.
Во право си, но швабите сега македонците ги сметаат како “северно македонци”
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Во право си, но швабите сега македонците ги сметаат како “северно македонци”
Епа сега тоа е. Крив е кумов кој е на власт, германците не се криви за тоа. Во медиуми нормално дека така ќе ги користат официјалните називи. Јас во неформалните разговори со германци не сум приметил да ги користат официјалните називи. Секогаш употребуваат Македонија и Македонци.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Ете ви држава и све и тоа гомно од Мицковски и гомно од Заев и сите телевизиски куќи да ви се посерам во диригираната програма за известување.И после не е ни чудо што на секој најголема желба е надвор од оваа срање од дупка.
https://a1on.mk/macedonia/trogatelna-prikazna-za-nesposobnosta-na-instituciite-chetvorica-5-chasa-na-race-go-nosevme-pacientot-po-kozji-pateki/?fbclid=IwAR14uIUoQ8Va1zGPvsz60Pu-dkMXH8wAW6_LH9_jiSIj1SJT72Joq0DxF9g
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ете ви држава и све и тоа гомно од Мицковски и гомно од Заев и сите телевизиски куќи да ви се посерам во диригираната програма за известување.И после не е ни чудо што на секој најголема желба е надвор од оваа срање од дупка.
https://a1on.mk/macedonia/trogatelna-prikazna-za-nesposobnosta-na-instituciite-chetvorica-5-chasa-na-race-go-nosevme-pacientot-po-kozji-pateki/?fbclid=IwAR14uIUoQ8Va1zGPvsz60Pu-dkMXH8wAW6_LH9_jiSIj1SJT72Joq0DxF9g
Сето ова е пре-пренапумпано. Да не речам лага.
Зошто не напишал за кое село се работи, да видиме дали ја зборува вистината?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.077
Поени од реакции
3.234
Вистина било, само ништо WOW како што претерале во текстот.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Нешто можеби е вистина. Ама не е вистина дека со возила поминале 30-40 километри пред да заглават. Од Кратово преку Пробиштип ли патувале? 5 часа го носеле на носилка. За тие 5 часа ќе стасале до Пробиштип. На фотографиите безмалку нема снег, тие заглавиле со возилата...
Чист политички текст.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.077
Поени од реакции
3.234
Нешто можеби е вистина. Ама не е вистина дека со возила поминале 30-40 километри пред да заглават. Од Кратово преку Пробиштип ли патувале? 5 часа го носеле на носилка. За тие 5 часа ќе стасале до Пробиштип. На фотографиите безмалку нема снег, тие заглавиле со возилата...
Чист политички текст.
Од Кратово има 30-40 километри, ама по асфалтен пат до браната која ја зборевме пред некое, Емирица е малку погоре од браната и уште некој километар одење по црн пат (зависи и каде му била куќата/трлото)
Еве го неговиот оргинален пост има и слики
https://www.facebook.com/pavle.zafirov/posts/10224718616021159

Не ги знам деталите, слушнав дека некој измрзнат од Емирица со носилка го однеле до браната и отаму со брзата помош до болница, мислам дека малку го преувеличува настанот и за партиски цели, а за онаа дека не му праќале уште помош сигурно било така, да не мислел дека Црпко и Вилипче ќе му долетале со хелихоптерот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
да ве ебам експертите и тоа мозоците што ги немате што ви е цело време политика малку е за овој стока народ да сум на власт ке ви наплатам и воздухот што го дишите па вие мислете дали е политички и дали е за партиски цели
 
M

Macedon1um

Гостин
Од Кратово има 30-40 километри, ама по асфалтен пат до браната која ја зборевме пред некое, Емирица е малку погоре од браната и уште некој километар одење по црн пат (зависи и каде му била куќата/трлото)
Еве го неговиот оргинален пост има и слики
https://www.facebook.com/pavle.zafirov/posts/10224718616021159

Не ги знам деталите, слушнав дека некој измрзнат од Емирица со носилка го однеле до браната и отаму со брзата помош до болница, мислам дека малку го преувеличува настанот и за партиски цели, а за онаа дека не му праќале уште помош сигурно било така, да не мислел дека Црпко и Вилипче ќе му долетале со хелихоптерот.
Па не го собрале од селото како што разбрав, овчар бил и излезен со стоката кој знае колку одалечено од селото
 

Kajgana Shop

На врв Bottom