Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Tebe dushata ti e mnogu greshna zatoa ti idaat djavolite.
Ako ne se opametish ce pocnat i ottisoci od kokoshkini nozne da se javuvaat.
Јас мислам дека треба некој бајач да побара по се ми изгледа така или да ја однеси колата на бајач
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
Јас мислам дека треба некој бајач да побара по се ми изгледа така или да ја однеси колата на бајач
Ne be ovaj e curuk coek od Bracata. Tuka bajac ne pomaga. Mora umot da si go smeni i pokajanije od nekoj vladika da pobara.
 
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Или свинска глава на ретровизор да закачи.
Мене ми текна и друга идеа можи и Иван исцелител да го викни слушам дека тој секакви работи лечи но со кола незнам дали ќе ја заврши таа работа мислам дека таков случај ќе му биди прв во неговата кариера.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.670
Поени од реакции
11.716
Ми се случи пред повеќе од година ко пробав меџик машрумс.
Као ај во природа и на пола пат ги изедовме. Не само што имаше кик ин порано од очекуваното туку и потенцијата беше појака од очекуваната.
Прво заборавив кој сум за потоа да мислам дека сум тој зад мене а тој зад мене дека е јас. Пола пат ми помина вртејќи се за да се уверам кој е кој. Другото е ептен апстрактно за да се изрази со зборови, гад факинг дем!
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Имам слушнато незнам колку е вистина имало некој мед што правел халуцинации дали е ова вистина појма немам но така имам слушнато дека наводно медот праел халуцинаци со само 2 лажици ако јадел човек.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
Ми се случи пред повеќе од година ко пробав меџик машрумс.
Као ај во природа и на пола пат ги изедовме. Не само што имаше кик ин порано од очекуваното туку и потенцијата беше појака од очекуваната.
Прво заборавив кој сум за потоа да мислам дека сум тој зад мене а тој зад мене дека е јас. Пола пат ми помина вртејќи се за да се уверам кој е кој. Другото е ептен апстрактно за да се изрази со зборови, гад факинг дем!
A zamisli vo kakov trans ce bidish ako cicnish pickin sok.
Ce treba posebna Tema da ti otvorime
:pos: :pos: :pos:
 
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Вака така темата се оживе некако 3 години немаше напишано некој нешто.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
759
Поени од реакции
1.180
Ми се случи пред повеќе од година ко пробав меџик машрумс.
Као ај во природа и на пола пат ги изедовме. Не само што имаше кик ин порано од очекуваното туку и потенцијата беше појака од очекуваната.
Прво заборавив кој сум за потоа да мислам дека сум тој зад мене а тој зад мене дека е јас. Пола пат ми помина вртејќи се за да се уверам кој е кој. Другото е ептен апстрактно за да се изрази со зборови, гад факинг дем!
Prv pat koga probav pecurki bev na plazha, vodata me pratese do kolata...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.643
Поени од реакции
81.654
Оти не пишувате вакви мислења, се некои глупи муабети терате... :sakasuste:

Здраво драги форумџии.

Ја видов темава и ме заинтересираа вашите мислења и искуства со духови.Прочитав скоро се и од моја гледна точка ме заинтересираа неколку ваши приказни.
Сега е мој ред да ги споделам моите паранормални искуства.

1. Пред од прилика 2 години,летно време,дремев кај девојка ми во соба кај нејзе во стан.Беше од прилика 2-3 часот по полноќ.Девојка ми беше пред заспивање и пред да заспие дискутиравме за духови,демони и различни паранормални појави.Таа ми спомна дека како мала во тој ист стан има слушано чекори и чудни нејасни звуци.Јас и се изнасмеав и се шегував на нејзина сметка.И реков дека има шизофренија и дека халуцинирала.Таа се насмеа и легна да спие.Јас некое време блеев во телевизорот,се додека несакајќи погледнав во огледалото што беше до телевизорот.Видов како некој вид на магла поминува.Си реков ми се спие и ми се причинува.Но неколку секунди подоцна,позади плакарот одекна мизерен звук (некој вид на крик) кој ме извади од кожа,а после неколку секунди во ходникот слушнав некои си лесни,брзи (нечовечки) чекори и одеднаш се престана.Се укочив од страв.И реков на девојка ми,слушна ли? Таа во полубудна состојба ми проговори.Ти реков нели???Останав без зборови.Таа вечер не се случи нешто слично....се беше нормално.

2. Од кога се случи мојата прва паранормална средба,после од прилика 2 недели,спиев кај мене дома,веќе тотално заборавив што се случи кај девојка ми во стан.Во 4-5 сабајле ми ѕвонеше телефонот.Ми се јавува девојка ми.Преплашена до смрт.Дткаше,не можеше да се соземе.Ме исплаши,не знаев што се случува.И реков да се смири и да ми објасни што се случува.Таа едвај почна да збори,и ми кажа спиела цврсто,кога одеднаш во вецето слушнала јаки лупања.Отишла да види што се случува.Кога запалила светло,што да види...Тоалетната бутната на земја,пешкирите паднати,а огледалото над лабавото внатре во кадата,нескршено и свртено на страната кај што се огледува (значи да паднело само од себе ќе било паднато на другата страна).Се испаничила ептен,земала апаратот мавнала неколку фотки за доказ.Едвај ја смирив после саат време зборење на телефон...Другиот ден им ги покажала сликите на нејзините,тие ништо не чуле и наравно не и верувале дека такво нешто може да се случи....Јас и верувам

3. Другата година (2011) одиме на одмор во едно селце во Струга поред езеро.Се сместивме во куќа кај семејна пријателка,стара жена.Неколку дена се беше ок.Се додека една вечер беше кобниот момент....Земав скопско срча,и буљав во езерото,девојка ми одамна беше заспана,јас кулирав со пивце и чипс на терасата.Беше мноооогу тивко,цела природа се слушаше.Кулирајки на терасата,слушнав во собата 4-5 чекори.Си реков девојка ми нешто прави и си продолжив да си зјапам во езерото.После пола минута позади мене слушнав 3 спори чекори.Знаев дека не е девојка ми.Го земав мобилнот,ја тргнав завесата и со светлото насочив кон собата.Немаше ништо.Девојка ми спие.Срцето почна да ми чука 300 на саат.Се претепав по торбите да го запалам светлото.Пак немаше ништо.Запалив цигара.Легнав да спијам....
Другиот ден и раскажав на девојка ми,таа ми рече ништо чудно,старо селце,манастири од 13 век сигурно си има такви енергии околу.
Истиот ден подоцна,бев се избањав во езерото и отидов да се туширам.Девојка ми беше надвор со бабичката,си муабетеа.Отидов горе во куќата.Земав се потребно за туширање.Ги затворив двете врати едната од терасата, другата од собата и оставив уклучено светло.Кога искочив од вецето,вратите беа отворени а светлото беше изгаснато.За да се уверам дека сум сам во куќата,ја повикав девојка ми од тераса.Таа се качи и ја прашав дали некој влезе внатре во куќата.Таа одрече.Значи човек не го исклучи светлото и не ги отвори вратите....Ја прашав бабичката после тоа,дали во селово има митови и случки со духови...таа ми рече....Ќути не зборувај такви работи (некако исплашено го кажа тоа).....немаше никакви дејствиа другите денови потоа....

Од кога ми се случија овие средби со паранормални појави,истражувам и ден денес за паранормалното и духовното.Изготвувам документарец со одлична аудио/видео опрема,спремна екипа...Сценариото е веќе при крај...од септември планирам на терен да почнам со снимање....

Доколку некој сака да помогне или учествува доброволно во документарецот,што сам финансиски го поткрепувам слободно нека ме адне на skype:
toni_psycrime

до следното пишување........
 
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Оти не пишувате вакви мислења, се некои глупи муабети терате... :sakasuste:
Во право си и јас сакам да прочитам мислења на темава јас имам доста добар матријал за пишување само муабетот мие да не не ми верувате инаку имам доста добар материјал за пишување ако почнам ќе ми требат 2 дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom