Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.384
Во право си и јас сакам да прочитам мислења на темава јас имам доста добар матријал за пишување само муабетот мие да не не ми верувате инаку имам доста добар материјал за пишување ако почнам ќе ми требат 2 дена.
Ајде да чуеме. :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.613
Во право си и јас сакам да прочитам мислења на темава јас имам доста добар матријал за пишување само муабетот мие да не не ми верувате инаку имам доста добар материјал за пишување ако почнам ќе ми требат 2 дена.
Ајде пишувај
 
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Ајде да чуеме. :)
Има една куќа во мојот град каде што живееше една жена,жената живееше сама но пред 3 4 години почина но дури послем еден месец ја најдоја жената мртва мислам телото му го најдоја послем еден месец жента почина есента негде 2020та.Тој период со едно другарче шетавме пешки мислам тој период пешачевме и се погоди да поминиме покрај нејзината куќа и ако не не лажеа очите ја видовме силуетата нејзина во нејзината куќа(жената живееше сама) кога го видовме тоа мислам силуетата нозете ни се секоја и кога и да падни муабет морници не лазат.Можи малку делува ситоацијата како хорор филм но тоа е реалност.
Автоматски споено мислење:

Има една куќа во мојот град каде што живееше една жена,жената живееше сама но пред 3 4 години почина но дури послем еден месец ја најдоја жената мртва мислам телото му го најдоја послем еден месец жента почина есента негде 2020та.Тој период со едно другарче шетавме пешки мислам тој период пешачевме и се погоди да поминиме покрај нејзината куќа и ако не не лажеа очите ја видовме силуетата нејзина во нејзината куќа(жената живееше сама) кога го видовме тоа мислам силуетата нозете ни се секоја и кога и да падни муабет морници не лазат.Можи малку делува ситоацијата како хорор филм но тоа е реалност.
Оваа е една од многуте имам уште за пишење но денес немам време да пишам многу треба да легнувам утре прва сум на работа.
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Очите не ве лажеле и нема зошто да го доведуваш во прашање твојот здрав разум. Ако живеела сама непостоечки се шансите некој подоцна да влегол во куќата и да сте виделе жив човек, а тоа значи дека бездруго станува збор за нејзиниот дух. Фактот дека се покажала баш кога ти си минувал крај нејзината куќа во твојот град значи дека сакала да ти испрати некаква порака. Бидејќи не покажала никаква агресија, туку напротив спокојно си се шетала по својот земски дом, мојата образована претпоставка е дека веројатно станува збор за твојата биолошка мајка. Знам дека сево ова е премногу да се соџвака и восприми, но ќе мораш да бидеш силен. Јас сè што можам да направам е да ти изразам сочувство.
Значи јас не реков конкретно дека ја видовме незијната силуета него дека така ни се виде.Можи и очите да не лажеа значи јас реков ни се виде како нејзината силуета.
Автоматски споено мислење:

Значи јас не реков конкретно дека ја видовме незијната силуета него дека така ни се виде.Можи и очите да не лажеа значи јас реков ни се виде како нејзината силуета.
Заборајв да напоменам дека ни се виде како силуета грешно напишав.
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Ајде пишувај
Еве нова случка ми се имаше десено еднаш кога се врќав дома пешки.Беше негде 1 или 2 сатот послем полноќ,и се врќав сам послем 1-2 сатот пиле не пеј во тоа време а за луѓе да не прајме муабет.Негде на пола пат слушнав како некој го изговара моето име да бил некој што го познавам би го познал одма бидеќи во малото нема човек што не го знам и гласовите нивни исто така.А небев под никакво дејство ни под алхохол ни под дрога дрога до душа незнам како изгледа не да имам пробано и несакам да знам.
Напомена:Значи гласот го слушнав добро нема шанса да ми се имаше присторено или слично,убаво слушнав како некој да го изговара моето име.
 
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Ајде здраво на сите ми текна една случка што ми се имаше десено пред 5 или 6 години.Се вратив од шетање негде во 22 или 23 часот беше и баш се погоди петок 13ти незнам дали е случајно ама се погоди баш тој ден.И добро си викам нема што да правам ајде реков ќе легнам да спијам заради што требаше саботата да одам кај еден мој пријател на помош за дрвата цепење редење итн.Легнав да спијам се значи уште не бев заспан лежев така значи ај да речиш имав телевизор пуштено ќе речиш ми се присторе така но не јас спијам без телевизор.Осетив онака како да ме гледа некој и како да слушнав онака дишење ама онака како нормално дишење не храпаво се завртив онака и немаше никој ја заплив сијалицата и цела ноќ неможев да заспијам останав буден до сабајле и од тогаш почнав да спијам со телевизор пуштен без телевизор пуштен сега нема шанси да заспијам колку и да сум уморен.
Напомена:Таа вечер бев сам дома немав никој од моите.
Ваше мислење за случката?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom