Вицови за цариници, полицајци и други административни службеници

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Ugleda mali Perica policajca koji jede bananu pa mu kaže:
- "Daj griz?"
Policajac mu odgovori:
- "Ovo nije griz, tupane, to je banana."
Добро не знајш да ги преведиш или само онака ќеф ти е да ги пишиш на српски. МАКЕДОНСКИ е форумов, на македонски пиши ги ак сакаш да ти ги читат некој.:smir:
 

psy_soul

trance addict
Член од
23 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
sretnalo nekoe dete policaec i mu rekol,dali znaes deka vie policajcite ste glupi luge?a on mu rekol,e aj be dokazi deka sme glupi! pa vaka sea,kolku kifli izede na gladno srce od sabajle? 4.epa gledas deka si glup. e zaso glup? pa edna si izel na gladno srce a drugite 3 ne si bil tolku gladen.ej mali bravo me zaeba.i odi policaecov kaj na4alnikot i mu vika,sefe znaes deka nie policajcite sme glupi luge? e kako be glupi,e taka,aj kazi mi kolku kufli izede od sabajle na gladno srce? 5, pu beeee da kazese 4 ke te zaebev :tapp: :pos2:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Добро не знајш да ги преведиш или само онака ќеф ти е да ги пишиш на српски. МАКЕДОНСКИ е форумов, на македонски пиши ги ак сакаш да ти ги читат некој.:smir:

Yes my Lord...

Му доага едно Маскирано дете на џандар и му вика :
д: Чичко, чичко сега ке ТЕ ЈАДАМ!!!
џ: Мали, ај не јади гомна.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Еден човек на велосипед постојано ја преминувал границата со поголема вреќа на багажникот. Цариниците редовно ја прегледувале вреќата, но никогаш ништо не наоѓале во нејзе освен обичен песок.
-Па добро, сигурно не шверцувате песок? - нервозно го прашал цариникот кој секогаш се фаќал за вреќата.
-Не - одговорил мирно патникот.
-Ви давам чесен збор - инсистирал цариникот - дека ништо нема да Ви се случи ако ми признаете што шверцувате преку граница.
-Штом е така, тогаш ќе Ви кажам: пренесувам велосипеди
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Синот на некој полицаец на школо учел за негативни броеви. Но ништо не му било јасно па го замолил неговиот татко да му појасни. Таткому му објаснил вака:
- Види сега. Во еден автобус имаш 5 патници и на следната станица излегуваат 7 од нив. Значи треба да влезат уште двајца за автобусот да биде празен.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Еден полицаец шетал куче.Го сретнал некој човек и го прашал: - Кај го шеташ говедово бе. На тоа полицаецов одговорил: - Тоа не е говедо тоа е куче!
Човекот му рекол:
-Не те прашувам бе тебе!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Разговараат две пријателки:
- Маж ти уште работи во полиција ?
- Не, сега е во затвор.
- Како бе во затвор, зошто?
- Затоа што силувал една девојка додека бил на должност.
- А со девојката што стана?
- И таа е во затвор, заради спротиставување кон полицаец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom