Вистинско другарство, постои ли?

Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
Postoi li drugarstvoto....postojat li vistinski dugai na svetov ili sekoj si gleda samo za sebe....mi teba vase mislenje na temava.

Iskeno spored mene denes ne postoi iako nekogas mozebi postoelo denes retko ke sretnes nekoj vistinski drugar.Mozebi ti se pavi dugar za da postigni nesto....no vistinskiot drugar se pepoznava vo najlosoto ...koga ke ti pomogne. Sto mislite ....postoi li?:smir:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Да постои ..... ти немаш best frend ? шо чоек си аман :S
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Веројатно не бил баш best :) .... сите си имаме другари некој ни се блиски а некој не баш толку ама сигурно дека секој од нас има другар/ка на која може да и каже ама баш се ( во повеќе случаеви партнерот ) во мој случај е другар со кој заедно сме од пелени и со него ама баш се си знаеме еден за друг и секогогаш е тука за мене и јас за него без разлика дали е нешто убаво или лошо
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Веројатно не бил баш best :) .... сите си имаме другари некој ни се блиски а некој не баш толку ама сигурно дека секој од нас има другар/ка на која може да и каже ама баш се ( во повеќе случаеви партнерот ) во мој случај е другар со кој заедно сме од пелени и со него ама баш се си знаеме еден за друг и секогогаш е тука за мене и јас за него без разлика дали е нешто убаво или лошо
А да и јас имав другарка со која бевме како сестри и плус имавме кумско поврзување.И на крај од сите она најмногу ме има повредено.Така да колку и да е блиско другарството не значи дека по секоја цена е вистинско.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Jas imam mn drugari i drugarki, 10-tina na koi mozam da im se doveram, ama imam edna best, best drugarka i nejze mozam da i kazam se, ama bukvalno se i znam deka ke me svati i ke mi pomogni, a i taa mene mi kazuva se i sekogas sum tuka za nea. I imame edna drugarka ok e, ama e bolno ljubomorna i se obiduvat na ne skarat na site mozni nacini, ama ne i uspevat, zosto jas i mojata best drugarka se poznavame mn dolgo i i da ne mi kazit taa nesto jas znam so mislit, kako bi postapila vo odredena situacija... Imame golema doverba edna vo druga...:pipi:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Многу ретко.Секојдневно ми се случува кога сум излезен,во автобус,било каде,да сретнам безброј оговарања зад грб упатени на сметка на 'блиски' другар(к)и,караници со нив и слично.А и многупати парите кај машките,и дечковците кај женските се причини за кавга.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Епа вака,според мене постои другарство и верувам во тоа.Некој кој го вкусил спротивното можеби има право да не верува.Но,другарство
од ист пол(пример машко со машко или женско со женско)
Во другарство од спротивен пол НЕ верувам бидејки со девојче кое ми беше нај добра другарка имав врска од 2 и пол години.
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
постои вистинско другарство,имам повеќе другари ама еден на кој можам навистина да му се доверам.многу ми помогнал кога ми било тешко и секогаш бил тука за мене.како брат ми е премногу го почитувам
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Чудни хемија сте вие женските :toe:
Имаш право GeGo чудни створови сме ние женските. Колку и да се обидувам да направам паралела помеѓу женско и машко другарство, пријателство се повеќе доаѓам до заклучокот дека можеби машките повеќе знаат како да го сочуваат.

Не е случај со сите, но кај девојките се појавува љубомора одвреме на навреме. Ако не е љубомората тука е секогаш префрлањето на одредени работи. А плус и фактот што сме далеку потврдоглави од вас, и што многу повеќе емоциите не водат во животот... Девојките се почитуваат една со друга, си кажуваат исто така буквално се за себе, свесни се за тоа дека постои посебна врска помеѓу нив..ама не дај Боже да пукне нешто. Треба да внимаваш повеќе од оние кои ти се блиски, тие ти ги знаат слабостите и знаат како да те повредат и искористат.

Имам другарки навистина. Мило ми е што можам да им кажам се. Многупати сме си се нашле во најлошото, исто како што сме биле една за друга и во најдоброто. Им кажувам скоро се, некои работи се резервирани само за мене и се лично мои. Кога веќе еднаш некој ќе уништи нешто со некој збор, не чувствуваш потреба да му кажуваш баш детаљи. Понекогаш е ненамено кажан збор, ама минатото не можеш да го вратиш за да го смениш. Се менуваш ти, и го видоизменуваш односот спрема нив. Најдобар другар, пријател не е некој со кого постојано излегуваш, туку е некој кој е тука за тебе кога ти е потребен.:pipi:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Сигурно дека постои имам луѓе на кои верувам и ми веруваат мислам дека оној што нема вистински другари тој е несреќен човек :toe:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Нормално дека постои вистинско другарство,само што не мора да значи дека ќе биде вечно.
Јас имам една “другарка“ што се дружев со неа 5 години и дури сега пред некое време сватив каква е,благодарение на друга другарка.Мислев дека ќе бидеме другарки цел живот ама ништо не е вечно,па ни другарството.И без неа имам најдобри другарки,а и да ги немам не е крај на светот,па секогаш можеш да најдеш другар/ка.Додуше,не можеш да знаеш дали и сегашните ти се баш најдобри,ама можеш да се потрудиш да ти бидат.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Сигурно дека постои имам луѓе на кои верувам и ми веруваат мислам дека оној што нема вистински другари тој е несреќен човек :toe:
Исто и јас, си имам врска со неколку души со кои меѓусебно си веруваме, а неколпати се има случено баш од таков да бидам зае*ан. Сепак, верувам во искрено другарство, и фала Богу, не можат сите да ти бидат другари. It's an evil world we live in . . .

Нормално дека постои вистинско другарство,само што не мора да значи дека ќе биде вечно.
Јас имам една “другарка“ што се дружев со неа 5 години и дури сега пред некое време сватив каква е,благодарение на друга другарка.Мислев дека ќе бидеме другарки цел живот ама ништо не е вечно,па ни другарството.И без неа имам најдобри другарки,а и да ги немам не е крај на светот,па секогаш можеш да најдеш другар/ка.Додуше,не можеш да знаеш дали и сегашните ти се баш најдобри,ама можеш да се потрудиш да ти бидат.
Btw, мене ако ме прашаш редовно постои тој "друг другар/ка" кој што "ги отвара очите на сите.". Нема везе ова со тебе, само ме потсети колку се факани таквите. Сепак не реков јас дека другарка ти те лажела тебе, нема везе. =)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom