Вистина или Лага

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од MARCELLO, 10 јануари 2016.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.033
  Допаѓања:
  3.849
  Се надевам оваа игра ќе ви се допадне а не како предходната ќе мрчите не чинела и била глупа/

  Во оваа игра треба да кажете некое тврдење а следниот член треба да каже дали е тоа вистина или лага и воедно да постави следно  Личноста под мене е акохоличар. Вистина или Лага ?
  НАПОМЕНА : Не одговарајте со Да или Не туку со Вистина или Лага.
   
 2. Miss.Independent

  Miss.Independent Me,Myself & I

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  940
  Допаѓања:
  2.333
  Лага

  Личноста под мене е купохоличар? :D
   
 3. New Age

  New Age Lean Back

  Член од:
  22 ноември 2010
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  235
  Laga,
  Pod mene ljubitel na igrite na srekja. :)
   
 4. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.619
  Допаѓања:
  1.843
  Laga

  licnosta pod mene Hristos se rodi?
   
 5. nilla-vanilla

  nilla-vanilla #kingliam

  Член од:
  17 јуни 2010
  Мислења:
  2.001
  Допаѓања:
  1.744
  Вистина.

  Личноста под мене носи диоптерски очила?
   
 6. ЏинЏер

  ЏинЏер Гостин

  Вистина.

  Личноста под мене уште им нема признаено на родителите дека е геј.
   
 7. KembaW

  KembaW

  Член од:
  14 декември 2013
  Мислења:
  3.999
  Допаѓања:
  10.730
 8. ЏинЏер

  ЏинЏер Гостин

  :backa:
   
  На KembaW му/ѝ се допаѓа ова.
 9. парва

  парва errorhead

  Член од:
  12 јуни 2014
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  5.949
  Личност над мене цунуе педeра сс плетенке у образ? : D
   
  На Govinda, KembaW и ЏинЏер им се допаѓа ова.
 10. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.232
  истина

  личноста над мене вели НЕ! на алкохолот и дрогата..
   
 11. kokoskar

  kokoskar

  Член од:
  7 април 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  598
  Вистина..

  Личноста под мене дрка со лева рака...
   
 12. Epowah

  Epowah

  Член од:
  20 јануари 2015
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  91
  Лага.

  Личноста под мене јаде мрсули.
   
 13. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.431
  Лага:)

  Личноста под мене слуша турбофолк?:)
   
 14. ЏинЏер

  ЏинЏер Гостин

  Вистина. :)

  Личноста над мене ќе ме викне на кафе. :)
   
  На Miss Paranoia и KembaW им се допаѓа ова.
 15. faraon

  faraon БОГ

  Член од:
  31 јануари 2007
  Мислења:
  17.142
  Допаѓања:
  20.045
  Vistina :)

  Licnosta pod mene pie samo belo vino?
   

Сподели преку: