Вистината за ЕУ која се премолчува

Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.732
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.732
http://www.hazud.hr/krim-policajka-zbog-svog-otkrica-o-jednom-ubojstvu-proglasili-su-me-ludom-prisilno-lijecili-izbacili-iz-stana-i-oduzeli-djecu/

Не е првпат, граѓанин кој има сознанија за криминал на моќници насилно се хоспитализира во лудницата Врапче... а пред 10 години имаше и ликвидации во бел ден, на познатиот новинар и адвокатката Ходак..
а ЕУ си молчи, ама затоа на нонЕУ земји членки секоја глупост им се гледа. Ама ако се работи за гејовите тогаш и земји членки се на Тапет, тоа е гЕУ светиња...
 
S

silmarillion

Гостин
Коментар на некој рандом Маџар на пост против Орбан:

Nobody understands the hungarian souls, until thei're would learn the Hungarian history!
Hungary has stopped, the mongols, ottomans, others.. to peotect Europe, and the Christian culture
Hundred of years of fight, tears, and blood, and death!
Not a single"Thank You" hasn't recived yet from the west.
Think again!

2018та година, даночен обврзник во ЕУ.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.926
Коментар на некој рандом Маџар на пост против Орбан:

Nobody understands the hungarian souls, until thei're would learn the Hungarian history!
Hungary has stopped, the mongols, ottomans, others.. to peotect Europe, and the Christian culture
Hundred of years of fight, tears, and blood, and death!
Not a single"Thank You" hasn't recived yet from the west.
Think again!

2018та година, даночен обврзник во ЕУ.
Отоманите ја прегазија Унгарија, Полска ги спречи и Монголите (додуша им умре Кханот на Монголите и според нивната традиција си се вратија во Азија да го жалат и ја одложија инвазијата) и Отоманите (мада е покомплицирно, мноштво од фактори).
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Отоманите ја прегазија Унгарија, Полска ги спречи и Монголите (додуша им умре Кханот на Монголите и според нивната традиција си се вратија во Азија да го жалат и ја одложија инвазијата) и Отоманите (мада е покомплицирно, мноштво од фактори).
Синкир го интересира некој за тоа што навистина се случило. Секоја држава си пишува бајки за како баш тие биле најсилни, најхрабри, најпожртвувани, најобесправени итн.
Таа книга насловена како историја ја учи цел народ преку образовниот систем и мас медиумите.
Све тоа во ред, ако баш ради тие ,,историски неправди" не се случеа мал милион војни.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.732
LONDON ZATVARA 500 CRKAVA I OTVARA 423 NOVE DŽAMIJE
Puzajuća islamizacija Londona je skoro pa gotova, sa stotinama službenih šerijatskih sudova koji djeluju u glavnom gradu, i džamija koje se otvaraju tamo gdje su poznate kršćanske crkve stajale mnogo stotina godina



ова десно НЕ СЕ паркирани автомобили :icon_mrgr:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Евробирократите во Брисел немаат ништо против царинските тарифи на ЕУ за увоз на облека и храна од САД, но затоа бараат изземање на државите членки на ЕУ од најавените царински тарифи на САД за увоз на алуминиум и челик од државите членки на ЕУ.

Како и вообичаено, Најџел Фараж им ја плука вистината во лице на евробирократите во Брисел.

 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.732

Kajgana Shop

На врв Bottom