Вие, Вашиот партнер и дрогата

Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Па од ситуација едно триесет души машки и женски канабис сеанса како што можам да видам сите живи здрави се скараа се оженија се омажија се разведоа деца имаат, ова од лесни на тешки дроги како тетка ми да ја слушам.

Глупости него секогаш ќе го најдат тинејџерот 14 години со пола џоинт па ајде родители глупости, а комшијава што дила хероин што е ортак со џандарите него не го гибаат лошо за бизнисот е :icon_lol:.
Буци не ми го сфаќаш постот! :)
Why go into the problem, when u can avoid it! Зошто да си го комплицираме животот, кога фино и лепо можеме само да го заобиколиме, и да фрлиме на наредната мета!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Стварно мислиш дека ФБ менува нешто во врската?? :)
Ак си лажов, и со и без ФБ си истиот! :)
Не, не... и нема везе тоа за лажов. Факт е дека денес голем дел си ги имаат разменето лозинките и барем еднаш во денот, ако не и повеќе пати се логираат еден на друг (особено женските) профил. Со ова се ствараат турбуленции во врската, девојката станува пољубоморна ако си и лајкнал на некоја слика, линк, или пак недај боже си чатувал нешто.

Затоа, деактивирај фб и мирна ти глава. :)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Не, не... и нема везе тоа за лажов. Факт е дека денес голем дел си ги имаат разменето лозинките и барем еднаш во денот, ако не и повеќе пати се логираат еден на друг (особено женските) профил. Со ова се ствараат турбуленции во врската, девојката станува пољубоморна ако си и лајкнал на некоја слика, линк, или пак недај боже си чатувал нешто.

Затоа, деактивирај фб и мирна ти глава. :)
Зависи како го поимаш Фб!
Тоа давање лозинки е за децана, кој возрасен луд, би ти дал лозинка! Common sence! :)
 
L

Luki Junior

Гостин
Малко офф топик:

Зашо би си дадел лозинките од емаил и фејсбук на невестата? Или зашо би ги потерал ниините лозинки?
Некој да објасне така за попрос човек.

А за марихуаната, слобода на избор. Ако посвире клавир арно, ако искубе опашка, па арно...
Само не е правилно да замешува други човеци со сопственио избор за бизнис и живот.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Зависи како го поимаш Фб!
Тоа давање лозинки е за децана, кој возрасен луд, би ти дал лозинка! Common sence! :)
Ех, не кажувај двапати, ги знам многу. Него да не забегуваме од темата, за друга дискусија е. :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Јас сеуште ја чекам devoika87 да постира линкови од нејзините трудови да се едуцирам малце.
И греота да замре темава, тек седум страни се испишани :D
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Врска + одговорно користење на марихуана, може да биде рецепт за авантуризам и взаемни задоволства што ке ја направи врската уште толку по интересна и стабилна.
Секоја злоупотреба на марихуаната, во стил на прекумерно употребување и продавање, ке ја растури било која врска.
Има многу брачни парови кои пушеле заедно додека биле во врска,со години и сега имаат здрав брачен живот, интелегентни деца. И сеуште од време на време знаат да си се почастат со ладно пиво, природа и добар џоинт.
Марихуаната не може да расипе ниту една врска. Личностите се тие кој што кварат се.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.897
Не сте имале секс дур сте напафкани, зато вака зборате.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.897
Раскажи де не се стегај. Може некој што непафка ќе добие желба :)
Слабо ќе биди доловено вака, само практично. Плус ти си пафкаш, па добро знајш како е.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Здраво. нова сум на форумов.. и мислам дека е ова најсоодветно место за моево прашање.. Имам дечко и незнам како успеав да му влезам на фб... моментално тој пишуваше со другарите... И видов еден муабет што не ми е јасен...(значи да напоменам дека дечко ми се има дрогирано.."се надевам дека е тоа поминато") Му кажуваше на другарот дека имал жубри и ако му требаат да го побара..и овај го праша дали има и ројца..овај мојот му рече да..само муабет да останел во тајност... Дали знаете вие некој на што мислеше тој под тоа ? што му значеше тоа ?
ројца = роба = хероин.

пази шо прајш со дечкото...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom