Вие, Вашиот партнер и дрогата

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Maшките го бранат него, женските неа многу јасно.
Фб бил интима :facepalm: Па и јас на девојка ми и бркам по фб и она на мене, со ова сме си ја нарушиле интимноста?

Фб е заебанција, а некои многу озбилно го сваќаат како средство за комуникација. За вакви работи си има мобилен тоа е интимност, а не се и свашта да се пишува по фб.
Зошто му бркала по фб, па он зошто без нејзино знаење го дал мобилниот? Што ќе биде ако вашата девојка ви земе нешто и го продаде?

Денес скоро сите парови си даваат лозинка од фб, ако е бил паметен и при свест веднаш ќе ги е избришел пораките.
Ваква врска нема иднина нема искреност, и да не е прочитала порано или подоцна нешто друго ќе и зел за да го продаде и еден ден мора да дознае нема вечно да се крие. Може само да си нагаѓате зошто не го ни познавате за да го браните, никој не знае што е земал ни она самата не е сигурна.
Не ја бранам ни неа женско кога сака да има озбилен дечко ќе го испита каков е и со какви луѓе комуницира, а не ајде си најдов дечко ме сака го сакам, а што е важно што прави кога не е со мене.

Општо зборувам не за нејзиниот случај, но некои женски многу тешко се опоравуваат после ваква врска. Мојата комшика 4 години беше затворена дома не сакаше да погледне машко, не смееше да излезе затоа што и се закануваше дека ќе ја тепа оти го напуштила.
Сега си најде дечко и што ќе биде кога тој ќе дојзнае дека она имала хив, абортирала, имала дечко наркоман?
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
86
Поени од реакции
41
Абе многу "фраери" сме имале ние на форумов XD
малце поспано сум, па на кратко само ќе сакам да се искажам...

Првично девојката ми изгледаше како просто девојче (извини но стварно така ми заличи), затоа што прашува "што да правам" (зарем сама не знаеш да си одлучиш), мислам ако не ти се свиѓа што дечко ти користи недозволиви супстанци а воедно и ги дила истите, тогаш чао пријатно кажи му и готово (доколку тој воедно не сака да се промени - а и тоа си е комплетно негово право)...
Второ, сте имале врска каде што ти чепкаш по неговата приватност. И покрај тоа што испаднало во разоткривање на случајот во твоја полза на сомнежите, не е соодветно сепак. Самото тоа штом немаш доволна доверба во него е доволен показател дека немате "балансирана" врска...
Трето, и покрај тоа што ти си му навела дека нејќеш да бидеш со некој кој е конзуматор на нелегални супстанци, он тајно си конзумирал = врска со тајности = не завршува никогаш на добро XD

Што значи за вашата врска да не успее имало премногу фактори...

И уште нешто, да, за во сериозна врска треба и девојката и дечкото да бидат спокојни (ок) со тоа што нивниот партнер го прави во слободно време. Еден претходно спомна "што к*р ја боли нејзе ако игра дота во слободно време", епа бато, има на некои им пречи тоа од X причини, едноставно нејќат да бидат со некој гејмер и готово.. Тоа иначе не е наметнување на својот став, туку пронаоѓање на солидарност, хммм, односно пронаоѓање на личност со која имате исти и/или слични интереси.
(пр) - Девојката му вика на момчето нејќам да играш дота, тој и вика јас нејќам да престанам, таа му вика ќе те напуштам ако не престанеш = резултат : немаат заеднички интереси, што значи дека не може да успеат (да толку едноставно), но затоа во корист на девојката има други момци кои што не се гејмери, но и во корист на дечкото има и други девојки на кои што не им пречат гејмери (или пак можеби и сакаат)...
(чисто колку да образложам повеќе, затоа што кажувате ау со тоа не може да го споредиш, ау ова ау она)..

Така да до сите што го нападнавте девојчето дека и сметало тоа што дечко и конзумира марихуана и таблети, не е ваше да и кажете дали е у право или не, тоа си е НЕЈЗИН личен избор со кој сака да се гледа и поради зошто (не)сака да се гледа...

Само малце патетични сте ми кога мислите дека сте фраери само затоа што алудирате на тоа дека сте конзуматори на марихуаната и како 'ја ме брат и јас сум од ложата, и јас сум кул, и вас никој да не ве боли к*р за мене'..
абе се филмаџии XD

А од друга страна, па и се изначитави филмови, за тоа како дечкото можел да ја навлече нејзе во не знам што, па по затвори, па мафијашки работи, па тепања, уште малце и ал капоне да го вметнавте XD хаха

Ок доста е за сега ајт, време ми е за нанкање. Се извинувам доколку бев малце оштар (па и/или неразбирлив) во пишувањето...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Девојченце....зар за едно е*ење ќе дозволиш наркоманче да внесеш у куќа....а каде е планирањето иднина,деца,дом,фамилија???

п.с или напрај го човек....или остај го нека си дила...или земи и ти дилај.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Во конкретниот случај давам 12 поени за девојкава од причина што типот дила трева и може да ја заглави и неа во апс.
Ако се работи за врска каде што некој дува повремено, тогаш од моја перспектива мислам дека е претерување да се остави некој/а заради таа причина.
Според мои критериуми тоа е исто како некој да го остави партнерот оти се запива еднаш-два пати месечно.
Секако дека нема да можам да го поднесам партнер кој е надуван преку еден ден да ми се зомбира низ дома, но можам да толерирам еднаш до два пати месечно да се опушти.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Не му е баш многу паметно на чат од фејсбук да расправа за такви работа :icon_lol:.

Инаку тревата е иљач билка на љубовта, ама тоа вештачки работи не чине отров е.
Би ти предложил да му се придружиш во љубовната сеанса на канабис сатива ритуал :icon_lol:.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203


Дај оладете бе малце, ко некој женски уште за коси да се фатите !!!!
Значи вака...:)
Колку што сфатив јас од постот на кој и предходно коментирав, финатава е шо типацот дила дрога, а не што пуши! Немам нич против ганџа ми персонали лајк ит, ама кога близкиот шитка дроџе насекаде , е тогаш имамо проблем!
Значи зборувам од аспект на тоа како може да се развива една ситуација!
Не го знаеме типацот, меѓутоа, тоа девојче ако сака да има сериозна врска со него, тој мора како прво да и даде до знаење на што се, и кои се неговите активности! И незнам на кого мачкате очи бе, секој би сакал да знае што прави дотичн/иот/ата во слободно време! Тоа не подразбира давање извештаји, туку едноставно и јасно човек треба да знае со кого си има работа! Не е убаво некој да те влече за нос, да ти крие работи, и да ти работи од зад грб! Што сакате кажвете ама тоа не е врска, туку безврска! И да не јадам многу што е врска и како делува, се на се, според мене за конкретниов случај ми изгледа како да си имаме работа со 15 годишњаци!

Енд аген ме лов ганџа! Пис (y)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
И тука доаѓаме до заклучокот - За успешна врска, деактивирај го фејсбукот. :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.824
За успешна врска, пуши трева заедно со партнерот (y)
 
B

Black Guard

Гостин
Момето требало како чесна граѓанка на Р.М и поштена за горенаведената ситуација да ги извести службите одговорни посебно за "жубре и ројца" како би му помогнала на дечкото а и на државата а нема подобро од таков увид на работите кристално јасен и без двосмисленост посебно при фаќањето на дело.

Нејсе од ова што е напишано незнам дали темава е со вовед дали не е оти хипотетички треба да тргнеме сега дали ако дила е проблем=Е Проблем.

Дали ако неделно пуши 2-3 пати и ако дали е проблем??

Јас мислам дека НЕ Е.

Дали ако неделно пуши џоинт два три пати и истовремено НЕ ДИЛА но користи
спеедој за да се откачвит
Тогаш Е ПРОБЛЕМ и тоа поголем отколку дилањето бидејќи магичниот круг е активиран т.е почнал со марихуана па....пошол на друго и прашање е кога на тртето, четврто и.т.н па ова секако дека ја тангира врската сериозно,треба разговор и проценка т.е дали ќе се откаже од отровите макар и постепено и ако го бива да се избори за Зелен картон за зеленото а црвен за отровите би бил разумен компромис ГОСПОДИНе плеседниче..;)

Ако Дила, ако пуши трава и не користи хемикалии пак е проблем бидејќи законот се коси тука и има кривично дело малку потешко затоа повторно треба разговор и пожелно е да се стави крај на дилањето а разумен компромис повторно е како во погорниот случај.

Ако не пуши но дила пак има проблем.

Ако имате вакви проблеми посебно ако имате фб пасворд без тој да знае или имате информација доволно е принтскрин другпат да ги известите надлежните служби наместо форумот;)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Совет од поголемите до помалите :) :

Никогаш, апсолутно никогаш не се впуштај во нешто, или со некого, ако тоа има последици по твоето добро, среќа, здравје и чувства!

Реално ако девојчето продолжеше со врската, кој знае како би можела ситуацијата да се одвива! Како што веќе членот над мене напомена, зачаран круг,се започнува со лесна, па табли, па прахче итд... Значи со прифаќањето на се поголема обврска околу дилањето, значи префрлање од мери на кока и сл, се пројавуваат се поголеми проблеми, а ако напоредно се одвива конзумација на истата од дилачот, е тогаш и и двајцата се во дип шит!
Проблемите со дрогата не ја зафаќаат само едната страна во врската! Можеби тоа не се гледа на почеток, но сепак после некое време, се пројавуваат рокчиња, и доаѓа до секакви ситуации кои во секој случај се засрамувачки, брутални, оставаат психички последици....
Со еден збор, ако сака некоја да оди со дилер, нека е спремна на последиците од тоа! ....
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Реално ако девојчето продолжеше со врската, кој знае како би можела ситуацијата да се одвива! Како што веќе членот над мене напомена, зачаран круг,се започнува со лесна, па табли, па прахче итд...
Па од ситуација едно триесет души машки и женски канабис сеанса како што можам да видам сите живи здрави се скараа се оженија се омажија се разведоа деца имаат, ова од лесни на тешки дроги како тетка ми да ја слушам.

Глупости него секогаш ќе го најдат тинејџерот 14 години со пола џоинт па ајде родители глупости, а комшијава што дила хероин што е ортак со џандарите него не го гибаат лошо за бизнисот е :icon_lol:.
 
S

Sagan

Гостин

Kajgana Shop

На врв Bottom