Ветеринарно катче

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Мене на епилепсија ми личи,незнам..
можно е да е епилепсија ако му повреден мозокот и/или рбетот околу мозокот.
иначе дали има напади? нешто пена низ уста, лиги?
земи ако можиш однеси го скопје во некоја посериозна ветеринарна амбуланта. тешко вака преку форум.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Значи се здрви и падна во стилот како да легне, или паднало од височина како на пример од стол, или од кревет на под, и ако паднало како во вториот случај дали паднало на ивица со грбот, или на нозе?
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Значи се здрви и падна во стилот како да легне, или паднало од височина како на пример од стол, или од кревет на под, и ако паднало како во вториот случај дали паднало на ивица со грбот, или на нозе?
висината на мачките не му е битна брат, една мачка шо чував падна од балкон - втор спрат па гајле немаше. ако падна на глава или со грбот тогаш е лошо.
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
kavadarci... napadi za ovie denovi samo : ispaknuvanje na ocite,taka cudno ne gleda,koga go vadime ne grebe so nozete predni...taka nekako poispaknati mu se ocite i po nekoi vreme mu se stabiliziruvaat nishto ne saka da jade nez uste so sto da probam inaku pena nema samo koga padna taka povrati ama sega samo lezi ;( dushickaaa inaku padna na strana i taka lezi
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
од ко падна одма се парализира или по некое време? земи со шприц пробај вода, млеко дај му. Оди до Прилеп тркни види шо ќе ти речат ветеринарите.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Според кажувањата можни се труење и глиста.
 
M

Moon Child

Гостин
Купи му една зрнца, незнам дали спаѓаат под храна или нешто друго, со тревки за ако има глисти да ги исфрли. Мислам дека Dreamer. еднаш пишуваше за такви...
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
kavadarci... napadi za ovie denovi samo : ispaknuvanje na ocite,taka cudno ne gleda,koga go vadime ne grebe so nozete predni...taka nekako poispaknati mu se ocite i po nekoi vreme mu se stabiliziruvaat nishto ne saka da jade nez uste so sto da probam inaku pena nema samo koga padna taka povrati ama sega samo lezi ;( dushickaaa inaku padna na strana i taka lezi
На ветеринар во скопје.Барај ги Др.Диме,или Др Анастас
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
da go iznesuvam preku den za na vozduh a dodeka ne bese bolno sekoja den go pustav da proseta ama onaka po dvor
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Везилка- Моите беа тревки за полесно варење на влакната, ама џабе, не помагаат. Ако има некој проблем со повраќање на мачето, кај него помогнаа оние манџичките на Ројал Канин, иако само поретко повраќа, ама проблемот остана.
 
Член од
2 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
15
Здраво. Имам германски овчар стар 1ипол година и пред некое време фати кожна болест (егзема мислам дека кажа ветеринарот) со што на 2 места едно до друго на грбот и се изредчиа влакната. Викнав ветеринар и стави 3/4 инекции (неам појма какви) и ми даде маст да ја мачкам 2 пати на ден.Таман почна да управува пред некој ден одам да и дадам да јаде коа гледам пак се појавило ново место каде и паднале влакната до гола кожа со значи болеста најверојатно не е излечена. Дали има некој со ваков случај да ми даде некој совет ?
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Здраво. Имам германски овчар стар 1ипол година и пред некое време фати кожна болест (егзема мислам дека кажа ветеринарот) со што на 2 места едно до друго на грбот и се изредчиа влакната. Викнав ветеринар и стави 3/4 инекции (неам појма какви) и ми даде маст да ја мачкам 2 пати на ден.Таман почна да управува пред некој ден одам да и дадам да јаде коа гледам пак се појавило ново место каде и паднале влакната до гола кожа со значи болеста најверојатно не е излечена. Дали има некој со ваков случај да ми даде некој совет ?
и на моето куче му се јави така нешто пред една година, са малце глупо ќе звучи ама ај можи ќе ти помогни и тебе. татко ми на кучето мое му клаваше товатна маст за подмачкување. ако има некој механичар ќе разбери шо е. само еднаш го намачка и му помина. преје зборнаф на телефон ми рече ќе се врател поручек ќе го препрашам пак подетално и ќе ти пишам ПП од кај можиш да ја најдиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom