Ветеринарно катче

Д

Демијан

Гостин
И јас имам мало кученце 2ипол месеци и ме каса по раце и јас незнам како да го дотерам на ред.Но некако од саботава навака веке 3 дена не е нешто во ред,не сака да јаде и тажно е,го однесов на ветеринар и ми рекоа дека изгледа глисти фатило и му дадоа апче но сеуште несака да јаде и многу ослабе.Совет што да правм дали да го носам на друг ветеринар или?

Со апчето за глисти ќе помине,само си требала на време да му дадеш пред да ги фати.Ако те каса по раце земи весник и коа ќе те касне плесни го еднаш.Цело време така додека не се научи.
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
Со апчето за глисти ќе помине,само си требала на време да му дадеш пред да ги фати.Ако те каса по раце земи весник и коа ќе те касне плесни го еднаш.Цело време така додека не се научи.

Кога го земав куценцето имаше 1месец и жената ми кажа дека му дала пола апче за глисти и јас така си мислев дека нема да фати ама ете.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Кога го земав куценцето имаше 1месец и жената ми кажа дека му дала пола апче за глисти и јас така си мислев дека нема да фати ама ете.
Па такви апчиња против глисти преку 2 месеци треба да му се дават на кучето ако не се лажам ..
 
Д

Демијан

Гостин
Зависи,ачињата одат по килажа на кучето.Има за под 10кг така нешто беше.Ама не се секирај ќе помине.
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Na taa vozrast na kuce trebalo da mu dade cetvrtina od apceto, apceto se dava 3-4 dena pred da ja primi prvata vajcina, slednata cetvrtina se dava 3-4 dena pred vtorata vakcina, togas ke vidis dali ima uste glisti. Glistite ne si pominuvaat sami! Mora so apce da se iscitat, samo ne smees da mu dades poveke od so treba, edno celo apce e za kuce od 10kg, spored toa presmetaj kolku treba da mu dades na tvoeto. Znaj deka glistite mozat mnogu da go usporat so rastot!
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Имам проблем со кученцето ... Тешко диши , престанува и пак продолжува .. Испушта некој звуци ... Едноставно како да се дави во вода... од градите му се слуша грчење :( ..

Ке ве молам помагајте ако знаете! Или да си одам на ветеринар :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Имам проблем со кученцето ... Тешко диши , престанува и пак продолжува .. Испушта некој звуци ... Едноставно како да се дави во вода... од градите му се слуша грчење :( ..

Ке ве молам помагајте ако знаете! Или да си одам на ветеринар :(
За ова се оди на ветеринар и тоа што побрзо. Ако слушаш грчење и потешкотии со дишењето, најверојатно е нешто со белите дробови, ама сепак на ветеринар ќе ти кажат најстручно.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
За ова се оди на ветеринар и тоа што побрзо. Ако слушаш грчење и потешкотии со дишењето, најверојатно е нешто со белите дробови, ама сепак на ветеринар ќе ти кажат најстручно.
Ке го носам утре :( ... Мака ми е мн :(
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
А да го однесеш одма:smir:
Па мислам дека ветеринарните аптеки не работат:smir:... (мислам:smir:)

Автокоманда, во амбуланта! Не чекај... може да му се влоши до утре.
Утре ке го носам .. Се плашам и јас дали ке издржи до утре .. не ме зверај сега..:(
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Па мислам дека ветеринарните аптеки не работат:smir:... (мислам:smir:)



Утре ке го носам .. Се плашам и јас дали ке издржи до утре .. не ме зверај сега..:(
Не те ѕверам, сериозно може да е. Прашање за живот или смрт може да е, а ти ќе чекаш.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Па мислам дека ветеринарните аптеки не работат:smir:... (мислам:smir:)



Утре ке го носам .. Се плашам и јас дали ке издржи до утре .. не ме зверај сега..:(
Ако си од Скопје одма во Автокоманда. Несакам да те плашам ама моето маче имаше слични симтоми и...:(
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Не те ѕверам, сериозно може да е. Прашање за живот или смрт може да е, а ти ќе чекаш.
Па морам да чекам до утре .. Не работат тука касно во 20 затвараат мислам ...

Ако си од Скопје одма во Автокоманда. Несакам да те плашам ама моето маче имаше слични симтоми и...:(

Не сум од Скопје , од Струмица сум..

Заборавив да кажам и дека цел ден си лежи ама си помислев ае нека е се одмара ... Не спие само леже и гледа на сите страни без да се мрди , мнн слабо јаде , по вц не излегло , нема глас и енергија ... :(
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Па морам да чекам до утре .. Не работат тука касно во 20 затвараат мислам ...




Не сум од Скопје , од Струмица сум..

Заборавив да кажам и дека цел ден си лежи ама си помислев ае нека е се одмара ... Не спие само леже и гледа на сите страни без да се мрди , мнн слабо јаде , по вц не излегло , нема глас и енергија ... :(

Има некоја причина зашто така се однесува?
Изело нешто? Кога почнаа симптомите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom