Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 193 65,0%
  • Не

    Гласови: 104 35,0%

  • Вкупно гласачи
    297

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Да да се сложувам со тебе егзотик,дека постои силна привлечност на прв поглед,али љубов не баш според мене.поздрав.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
paaaa ne basss....mislam deka ljubov na prv pogled ne moze da se desi zoso toa e ustvari samo sviganje,go primetuvas samo nadvoresniot izgled...neznam ne sum sigurna..:pipi:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Mislam deka toa na prv pogled ne e ljubov tuku samo simpatii.Ljubovta se javuva posle nekoe vreme koga go zapoznaes partnerot.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не можам да се вљубам во некој што не го познавам. Можам да “паднам на г`з„ од неговата убавина, да се запалам од неговиот сексапил, да ме воодушеви со “почетнички„ муабет, да ме привлече ненормално... Ама да се заљубам? Тоа си бара време.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
83
Поени од реакции
1
Ми се случи еднаш, ама не љубов него возбуда, воодушевеност.....
......да, да и на крај резултираше со љубов

мислам дека нема никогаш пак текво несто феноменално нема да ми се случи

поздрав до најнеодоливото буце ако некогаш прочита и ако сфати која сум :back:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
верувам..првиот пат кога се заљубив беше пред една година...беше сосема случајно и самото излегување па и самото запознавање...ми се допадна на прв поглед...не можев да му воодушевам...такви муабети се изнапраивме....потоа броеви си разменивме ова она...кога си појдов дома летав! сеуште го сакам....најмногу!
 

sredicka

Аddams
Член од
7 февруари 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
На прв поглед...мммм....мислам дека можам да збеснам затоа шо е убав,или затоа шо има добро газе...на втор поглед...збеснувам ако е фин и културен....на трет поглед е некаде љубовта-ако воопшто стигнеме до третиот....:toe:
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Да верувам во љубов на прв поглед , а тоа ми се нема случено еднаш , туку сто и еднаш :) .... Можеби не е толку силна колку што можи да стане подоцна со самото запознавање , ама сепак постои :P ...
 
Член од
15 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
Ja ne veruem u ljubov u prv pogled. U 2 da, ali 1 prv... Na prv pogled e samo simpatisenje, a ne ljubov. Ne moze da bide ljubov dodeka ne ja zapoznaes podobro licnosta... (moe mislenje)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
:nenene: ljubov na prv pogled ne postoi !
tie sto mislat deka postoi i deka im se slucilo se vo zabluda zatoa sto moze da se sluci odredeno privlekuvanje na prv pogled ne samo od fizicki aspekt....razbiram deka moze da se sluci nekoj da ne privlece na prv pogled i dusevno...no sepak, toa privremeno privlekuvanje mozebi ke trae edna do dve nedeli pa i nekolku dena....no toa e privremeno privlekuvanje...
ljubovta ne moze da se rodi na prv pogled...potrebno e podolgo vreme da ja poznavame licnosta i da go poznavame podobro nejziniot karakter...samo togas moze da kazeme deka se raboti za ljubov...vo drug slucaj ne !
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
SWEDEN напиша:
Obicno tie sto veruvaat vo ljubov na prv pogled veruvaat uste i vo Dedo Mraz. Po mene se nesigurni vo sebe i zatoa idealiziraat znacajot na prv pogled ...mnogu slozeno a nemam mnogu vreme da pojasnuvam.

BTW Jas ne veruvam , veruvam vo sexualna privlecnost toa da ama ljubov no way hose
nemozes da kazes deka tie sto veruvaat vo ljubov na prv pogled deka veruvaat i vo dedo mraz. ja na primer veruvam vo ljubov na prv pogled a vo dedo mraz ne veruvam od 5 god taka da vidi sea dali komentarot ti e na mesto.
 
Член од
17 април 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
da jas veruvam posto mene mi se ima deseno istoto i den denes ja baram lol :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
pa spored toa sto mi se sluci pred 1 mesec sum sigurna deka postoi...iako porano bev ubedena deka toa ne e mozno da se sluci.definitivno mnogu ubavo cuvstvo samo sega neznam kade da go najdam tipot so otkako go vidov go sanjam....ama toa e:icon_frow :icon_frow
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
lubov na prv pogled postoi i mnogu e prijatno cuvstvoto koga ke se dozivee:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom