Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 193 65,0%
  • Не

    Гласови: 104 35,0%

  • Вкупно гласачи
    297

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Ми се случило еднаш во животот.Во истиот момент кога го видов добив неописливо чувство,како да морам да бидам со него,барем еден ден.Не дека физички ме привлече,имаше страшно многу повеќе од тоа.И бевме заедно два месеци.Али сепак мислам дека ваквата љубов е реткост,тоа што обично се случува е повеќе физичка привлечност.Сепак не ја исклучувам можноста.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
BoYd напиша:
Ми се случило еднаш во животот.Во истиот момент кога го видов добив неописливо чувство,како да морам да бидам со него,барем еден ден.Не дека физички ме привлече,имаше страшно многу повеќе од тоа.
Што било тоа толку многу страшно што било повеќе од физичка привлечност? Се обидов да си претпоставам што би можело да е тоа, но не ми успеа и затоа барам објаснување.
Зборуваш за љубов на прв поглед. Кога стигна на друг начин да те привлече до тој степен, па ти да го употребиш зборот „љубов“?
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
На прв поглед не, ама на прв контакт да. :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Toreador напиша:
На прв поглед не, ама на прв контакт да. :)
Што конкретно подразбираш ти под прв контакт? Прв допир, прв бакнеж, прв секс?:)
 
Член од
16 јуни 2007
Мислења
117
Поени од реакции
1
Dali veruvate vo ljubov na prv pogled?

Vcera edna prijatelka na majka mi raskazuva kako go zapoznala soprugot pre 12 godini i taka ja dobiv idejava.Od eden pogled na razminuvanje vo diskoteka podocna se rodija deca.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
гласав за ДА,неам некое посебно објаснување,едноставно ВЕРУВАМ :) :) :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
honey-boney напиша:
Vcera edna prijatelka na majka mi raskazuva kako go zapoznala soprugot pre 12 godini i taka ja dobiv idejava.Od eden pogled na razminuvanje vo diskoteka podocna se rodija deca.
Aбе многу нормално дека се почнува со поглед, или случаен допир или нешто. Ама во љубов (па и до брак, ехее) се развива со тек на време, не можеш туку така да се заљубиш во некој со кого два збора не си сврзал, не го ни познаваш, освен ако не си Скорпио20 :pos: (се шалам:smir:) Симпатија може, да, ама љубов, во права смисла на зборот, на еден единствен поглед, од прв пат кога ќе видиш некого, тешко. :)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
PSYtisfaction напиша:
Што конкретно подразбираш ти под прв контакт? Прв допир, прв бакнеж, прв секс?:)
Као...say...прво предавање. :)
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Прв пат го забележав кога влезе во нашата училница, толку... незаинтересиран, мистериозен, со ладен поглед, а мојот поглед не можев да го тргнам од него иако тој ништо не забележа... Сте заприметиле кога гледате некој со подотворена уста, како- Wow... So sweet...
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
da mislam deka ima lubov na prv pogled nesto slicno mi se ima sluceno i mene
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Mi se ima sluceno ama loso e taka :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Kolku mi se ima desenoo toa veruvam da
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Se slucuca i toa kako. Toj moment ne se zaborava. I uste posle nekoe vreme da ides so nego? Mnogu slatko i ubavo
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Ne, mi se nama sluceno... i ne veruvam vo toa, obicno zenite me testiraat , dali sum ozbilen u vrska so niv... taka da na prv pogled moze samo simpatija da se javi kon nekoja, ama da se zaljubam, treba dosta da se raboti na toj plan... ne sum malo dete da letam u oblaci ;) i ko so zabelezav od komentarite , samo kaj zenite toa se slucuva, ljubov na prv pogled ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom