Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Љубов на прв поглед-Кога дебел човек ќе види торта во слаткара:pos:

Искрено мислам дека постои,мене ми се случи таква.Можеби и не беше љубов во права смисла на зборот,ама беше искра доволна за да се разгори и да прерасе во нешто "ВОЛКАВО"(и поголемо)
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Љубов на прв поглед нема,ама има голема заинтересираност на прв поглед која ако биде двострана ќе прерасне во љубов подоцна,е така.
 
Член од
27 март 2006
Мислења
138
Поени од реакции
5
DEFINITIVNO POSTOI TIE SO VIKAAT NE ILI SE BEZ CUSTVA (lol) ILI SE :lud: .INACE MENE BAS VCERA MI SE DESI LJUBOV NA PRV POGLED :vozbud:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
DEFINITIVNO POSTOI TIE SO VIKAAT NE ILI SE BEZ CUSTVA (lol) ILI SE :lud: .INACE MENE BAS VCERA MI SE DESI LJUBOV NA PRV POGLED :vozbud:
Mislam deka ne si vo pravo so ovaa izjava... izgleda nikogas vo zivot ne si iskusil vistinska ljubot i zatoa se zaletuvas deka sakas nekogo ;)... nemoze da sakas nekoj/a, koj/a go/ja znaes samo na viduvanje, toa e simpatija... da sakas nekoj e da bides so nego, da delis zaemni custva, zaemna radost .... da delite nesto ZAEDNICKO... a ne da se palam na nekoja so koja nisto ne sum imal... RAZLIKATA E GOLEMA...
ama OK, tvoj stav ...
 
Член од
27 март 2006
Мислења
138
Поени од реакции
5
Mislam deka ne si vo pravo so ovaa izjava... izgleda nikogas vo zivot ne si iskusil vistinska ljubot i zatoa se zaletuvas deka sakas nekogo ;)... nemoze da sakas nekoj/a, koj/a go/ja znaes samo na viduvanje, toa e simpatija... da sakas nekoj e da bides so nego, da delis zaemni custva, zaemna radost .... da delite nesto ZAEDNICKO... a ne da se palam na nekoja so koja nisto ne sum imal... RAZLIKATA E GOLEMA...
ama OK, tvoj stav ...
a inace ti od kaj znaes ja so custvuvam???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па да.Верувам.Еднаш така ми се случи и траеше подолго време,иако не направив ништо со типот,сепак многу го сакав.
Ама што знам,сметам дека љубов(во вистинска смисла на зборот) на прв поглед не се случува толку лесно.Симпатија на прв поглед можеби,но љубов не.Не викам дека не се случува,но е реткост.Вистинска реткост.
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Veruvate li deka moze da se slu4i ljubov na prv pogled... Da vidis nekogo i posle negoviot lik da ti proletkaat peperutki u stomakot??? Ajde da vidam koi se vasite mislenja, bas me interesia.... Jas i pokraj tolku mnogu mislenja deka ne postoi ljubov na prv pogled jas mislam deka postoti, (zatoa sto mi se ima ednas slu4eno)... No me interesira sto mislite vie???
Хех, темава ми буди убави спомени. Кога се запознав со мојата љубов не пеперутки, турбуленции мислам имав во стомаков. Бев воодушевена до бесвест, дури на мајка ми на глава и се качив вечерта за тоа каков тип сум запознала. Можеби не беше љубов во моментот, ама после.....:love1:
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Да верувам во љубов на прв поглед и тоа и на двајцата ни се случи во ист момент!!!
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Veruvate li deka moze da se slu4i ljubov na prv pogled...
Ма не... тоа само ти се причинило оти си бил пренапален на цурата...

за вистински да љубиш некого треба да го знаеш целосно и психички и физички...

додека на прв поглед знаеш само колкави гради, газови и итн... да не го тупам.!
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Да

Ма не... тоа само ти се причинило оти си бил пренапален на цурата...

за вистински да љубиш некого треба да го знаеш целосно и психички и физички...

додека на прв поглед знаеш само колкави гради, газови и итн... да не го тупам.!
Да, се согласувам. Сепак теоретски има шанси таа да е саканата личност со која што може да се воспостави цврста врска, но шансите за тоа се мали.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.151
Мојата љубов на прв поглед е веќе 2-годишна врска ... :back:
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Da veruvam i toa mnogu mene mi se desi da se zaljubam na prv pogled vo mojot segasen decko pa eve vo vrska sum 4 godini.
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Мислам дека сепак не е љубов, туку како што кажаа погоре - искра.
Искра доволна да го разгори пламенот во стомакот. Ми се има случувано. Некогаш тоа знае да трае и затоа верувам во љубов на прв поглед.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Veruvate li deka moze da se slu4i ljubov na prv pogled... Da vidis nekogo i posle negoviot lik da ti proletkaat peperutki u stomakot???.....

На пример, гледам тип и ми леткаат пеперутки во стомакот - да, ми се има случено, но тоа е далеку од љубов ако зборуваме за љубов во вистинска смисла на зборот! Иако ми се нема случено, верувам..... и сакам да ми се случи.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom