Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Моето е поголемо, со ќеиф ги читам твоите постови и најчесто делам мислење. Него тука ептен си ми контра ... муабетов го наведе дека буквално за прв поглед зборуваме. Нели се подразбира под тоа првиот ден, пладне, вечер заедно? Или јас сум грешка?:star: :kajg:
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Моето_е_поголемо напиша:
Да резонираме...
Значи според повеќето корисници, љубов на прв поглед постои (јас не се согласувам со тоа) и како пример наведуваа дека сегашната врска им била баш таква. Го/ја виделе од прва и се заљубиле :love2: , а поткрепа им е тоа што сеуште се заедно. Изгледа овде некој погрешно ја сфаќа љубофта. Таа секогаш доаѓа после некое време или никогаш, зависно од намерите на двајцата. Кога би виделе 10 одлични момчиња/девојќи кои што ќе ве остават без здив, ќе се заљубите во сите 10, и сите ќе бидат "вистински"??? Убавите јаболки секогаш имаат црви внатре. Убавината е минлива работа, секогаш ќе има поубав/поубава од тој/таа со кого сте. Вашата "љубов на прв поглед" е само неостварена мечта. Ако амбалажата е добра, не мора да значи дека и производот е добар. Кажете ајде колку пати сте се разочарале од вашите "љубови на прв поглед" откако сте ги запознале (погледнале неколку пати). Очајник ќе се заљуби во секоја што ќе ја види. Човек што бил подолго време "на пост" ќе ја бара љувота и во контењер. Љубовта на прв поглед е измислена за да може полесно да ве манипулираат.
Znaci kako gi izmesa rabotite..pa..pa!
Ovde ne zboruvame za ubavinata,"postot",manipulacijata,nitu pak za matematikata. Ovde zboruvame za eden apstrakten poim i pojava koja ne se objasnuva so matematika, a se vika ljubov. Toa e emocija,cuvstvo,ne se meri,i nikako ne moze pogresno da se svati.Moze da ne se svati,no sekogas se cuvstvuva.
Koga ke ja dozivees (pocuvstvuvas) ke znaes za sto se pravi muabet na topicov.
Na krajot ti posakuvam da ti se sluci ljubov i toa bas na prv pogled,za da dozivees nesto edinstveno i prekrasno.
Inaku, nikomu ne posakuvam manipulacija so i vo ljubovta,toa e mnogu grdo,no i sosem druga tema.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Се што сакав на кажам додека ги читав постовите после мојот последен пост кажа Бибика :) така да не би додала ништо освен тоа дека на секого му посакувам тоа да го доживее, а не само да мисли дека го има доживеано, бидејки треба да разграничиме некои работи сепак убавината и допагањето и оставањето без здивод лепотата една работа, а тоа љубовта на прв поглед е нешто сосема друго и не се опишува баш така лесно со зборови...јас би сакала да го опишам но неможам не сум толку силна на зборови, а и нема такви зборови да се опише тоа, тоа само може да се почувствува.:coffee:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
ne veruvam vo ljubov na prv pogled... toa moze da bide samo simpatija posle sledi ljubovta koga ke go zapoznaes covekot!
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
bibika напиша:
Znaci kako gi izmesa rabotite..pa..pa!
Ovde ne zboruvame za ubavinata,"postot",manipulacijata,nitu pak za matematikata. Ovde zboruvame za eden apstrakten poim i pojava koja ne se objasnuva so matematika, a se vika ljubov. Toa e emocija,cuvstvo,ne se meri,i nikako ne moze pogresno da se svati.Moze da ne se svati,no sekogas se cuvstvuva.
Koga ke ja dozivees (pocuvstvuvas) ke znaes za sto se pravi muabet na topicov.
Na krajot ti posakuvam da ti se sluci ljubov i toa bas na prv pogled,za da dozivees nesto edinstveno i prekrasno.
Inaku, nikomu ne posakuvam manipulacija so i vo ljubovta,toa e mnogu grdo,no i sosem druga tema.
Немам што повеќе да објаснувам, пошто веќе се изјаснив за темава. Би сакал само да напишам една мисла која што гласи вака:

Кучето е најдобар пријател на човекот - е мислење на човекот, а не на кучето.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Maca напиша:
ne veruvam vo ljubov na prv pogled... toa moze da bide samo simpatija posle sledi ljubovta koga ke go zapoznaes covekot!
Еееее Мацо мацо...кога ке те стрефи нема да заеш кај си мори Мацо...симпатија е допагање по изглед на човекот Мацо, љубов е друго Мацо...а на прв поглед Мацо е тоа Woooowww Мацо...
ееее Мацо мацо...ке видиш ти еден ден нема да ти се верува Мацо...:kez:
 

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
Dali Veruvate Vo Ljubov Na Prv Pogled?

Dali veruvate vo ljubov na prv pogled? Ako ima uste edna vakva tema spojte ja zaso jas terav ama ne najdov! Aj iskazete si gi ovde vasite mislenja vo vrska so temava!

Jas veruvam zasto ednas mi se sluci toa,i do den denes ne mozam da poveruvam deka uste cuvstvuvam nesto za nego posle poveke od edna godina! Cudno neli?

pozdrav do site forumdzii..
 
D

Delux

Гостин
Таква љубов постои само во делата на Шекспир~не на планетата земја:jaj:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Верувам во голема привлечност на прв поглед и моментален занес меѓутоа за љубов треба да има нешто повеќе.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
prvata ljubov mi beshe ljubov na prv pogled mislam deka mi se slu4i togas magija koja ne se opisuvase na nieden mozen na4in :):vozbud:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
lele mene mi se desi LOVE ON FIRST SIDE so partnerot so sum sea...go vidov u SENSE i hemijata proraboti...hihihi :D LOVE YA
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
BabyGirl^^^ напиша:
lele mene mi se desi LOVE ON FIRST SIDE so partnerot so sum sea...go vidov u SENSE i hemijata proraboti...hihihi :D LOVE YA
Буквално само потполен цитат:back:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Сигурно дека верувам зашто првин ти се допаѓа некој штом ќе го видиш така да можеш да не се заљубиш веднаш али со тек на време...неосетно
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Potesko na moi godini da veruvam vo ljubov na prv pogled...No silna privlecnost i nekakva povrzanost e sekako vozmozna i toa na prv ama dlabok pogled.Odamna mi se nema nesto takvo sluceno i mislev deka e nevozmozno, no...nesta se slucuvaat:zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom