Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јас не би го нарекла тоа што го опишувате дека е љубов на прв поглед:) Тоа според мене е заљубеност, еуфоричност, момент кога не размислуваш и важен ти е само моментот кога повторно ќе ја видиш личноста. Во таква „љубов” на прв поглед верувам. А ако потрае тоа чувство, тогаш обично се вели дека станува збор за љубов на прв поглед.
За љубов (во вистинска смисла на зборот) е потребно нешто повеќе. Тоа со тек на време си доаѓа кога личноста подобро ќе ја запознаеш, кога ќе го прифатиш со сите мани и доблести.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Слажем се Форчун, ама деца, ко деца, што знаат тие бе за љубов, заљубуење, ебење. Се им е исто.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Да,има. До пред некој период и не верував дека постои...барем така ми изгледаше, се додека не ја доживеав.
Тој прв момент кога во фокусот на мојата прецепција се закачи еден лик....понатаму се беше нејасно, нелогично, несекојдневно, ептен ретко....но премногу убаво, прекрасно и што е најважно сеуште трае...затоа и верувам дека постои!:pehar:
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
Jas ne veruvam vo ljubov na prv pogled zosto da sakas nekoj vistinski treba da go znaes vistinski a nekoj sto si go videl 1 sekunda moze da ti se sviga fizicki a za da ja zapoznaes negovata vnatresnost treba podolgo vreme!
a i ne postoi ljubov na prv pogled zosto toa ne e ljubov tuku samo fizicka privlecnost!
 
Член од
18 март 2006
Мислења
404
Поени од реакции
3
Зошто да не.. Барем јас така се заљубив и сега сум многу среќен.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Abre зависи сеа од расположение, на пример мене коа ми се случило си бев онака у пицерија со другари си се заебававме и тап на врата влегува една. Наеднаш срцево почна да ми тупка и се изненадив (тоа ми беше прво такви чувство) и после не тргнав поглед од неа се додека не излезе низ врата :D .
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Па да верувам али не би го нарекла тоа љубов туку нешто како :lud: свиѓање, па на втор поглед да дојде и таа вистинската љубов:icon_lol:
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Не постои љубов на прв поглед,тоа е повеќе привлекување на прв поглед,хемија или како сакате наречете го,уствари тоа е се,ама љубов не.Зборот љубов има поголемо значење, и тоа не можеш да го почувствуваш со само еден,единсвен поглед,туку за тоа треба време и време...:)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Штета што го немате доживеано тоа досега, но тоа е љубов и е посилна и од таа која доага со текот на времето...што знам барем така на мене ми се има случено.:coffee:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Allita напиша:
Штета што го немате доживеано тоа досега, но тоа е љубов и е посилна и од таа која доага со текот на времето...што знам барем така на мене ми се има случено.:coffee:
Ете, мило ми е што не размислувам така само јас ... ама па да не мрчиме ... неможе да знаеш дека ја има додека не ја осетиш ... има време, ќе видат сите за што точно сме зборувале (се надевам и им посакувам):star: :kajg:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Mia напиша:
Не постои љубов на прв поглед,тоа е повеќе привлекување на прв поглед,хемија или како сакате наречете го,уствари тоа е се,ама љубов не.Зборот љубов има поголемо значење, и тоа не можеш да го почувствуваш со само еден,единсвен поглед,туку за тоа треба време и време...:)

Грешка си....:wub:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Veruvam be! :) Veruvam deka koga taka ke vidam nekogo i osetam nesto vo mene deka igra,osekam deka mozda bi mozelo da ima nekoja hemija megju nas...sega jas seuste ne sum osetila nisto tolku jako,ali....:) ..veruvam deka ke mi se sluci takvo nesto eden den. Veruvam :wink:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Abe postoi ljubov na prv pogled, samo sto nekoi lugje pokasno ke sfatat deka se zaljubile na prv pogled... oni smetaat deka toa im bilo nesto kako zatreskuvanje no po nekoe vreme koga malce poubavo ke razmislat ke sfatat deka toa im bilo ljubov na prv pogled (nemora da e za site taka:wub: )... na niv malce im e 4udno da pomislat deka se zaljubile na prv pogled, ali ima i takvi sto se svesni deka im se slu4ila ljubovta na prv pogled:wub: :wub: :je: :wub:
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
jas veruvam vo ljubov na prv pogred zasto mi se ima deseno...:kez:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Запознавање на две напалени лица кои не се особено избирливи.
Љубов на прв поглед

Ете ви од мене!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom