Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
А верувате во: Поглед на прва љубов?

П.С. Ова беше кикс на годината, кој го лупнав пред некое време на една девојка. :) :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Veruvas vo ljubov na prvpogled ili da pominam pak:P)
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Не верувам. Пошто Љубов е повеке од еден поглед. Али ипак сум оптимист и би сакал да верувам, така да ке ги држам очите отворени.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Верувам во љубов на прв поглед,зошто да не?Ми се има случено еднаш,и сеуште трае...ама сега си играме брканица ко мали дечиња :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Што сакате зборувајте, ама заљубеноста кога ќе премине во љубов со тек на време, луѓето тоа го нарекуваат љубов на прв поглед.
Значи некое убаво чувство кога ќе те обземе, кога ќе бидеш со таа личност и кога ќе сфатиш со тек на време дека меѓу двајцата има љубов, имаш чувство дека тоа го имате уште од првиот момент, уште кога сте се сретнале:)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
FortunE напиша:
Што сакате зборувајте, ама заљубеноста кога ќе премине во љубов со тек на време, луѓето тоа го нарекуваат љубов на прв поглед.
Значи некое убаво чувство кога ќе те обземе, кога ќе бидеш со таа личност и кога ќе сфатиш со тек на време дека меѓу двајцата има љубов, имаш чувство дека тоа го имате уште од првиот момент, уште кога сте се сретнале:)
:icon_lol: More kakvo tek na vreme kakvi zafrkancii...jas mislev deka sum se zaljubila u tipot ushte pred da go vidam i da znam bilo shto za nego... toa beshe... Baaam!!! Direktno u srce...dobro e ziva ostanav...:kez:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
И сама спомнуваш заљубеност, значи така почнува се:)

п.с. шуќур што си жива:)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Pocnuvam da se dvoumam dali toa bese ljubov na prv pogled. Mozebi ne bese ni ljubov...:pishtoldz
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Форчн ... ако те грабнам некој ден ... ај да не општам тука детали за да ме сватиш ќе ти кажам уз кафе дека убаво ти немам објаснато некои работи ...
Алита ... чекај деновиве да ти се извини Форчн за контрањево:icon_lol:
За да не ме бришете да кажам по илјадити пат ... љубов на прв поглед има!:je:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Очигледно не се разбираме што сакам да кажам:) Јас велам дека има љубов на прв поглед, но малку поинаку почнува се, почнува со заљубување и после тоа сфаќаш дека станува збор за љубов.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
FortunE напиша:
Очигледно не се разбираме што сакам да кажам:) Јас велам дека има љубов на прв поглед, но малку поинаку почнува се, почнува со заљубување и после тоа сфаќаш дека станува збор за љубов.
e ajde sega da ne treseme zeleni ama jas nekako vo mojot um nemozam da razgranicam dve raboti...neznam kako da se izrazam ama nemoze da kazam "se lubov (namesto zaljubiv) vo istiot moment koga go vidov, ne odlepiv oci bev ko vdjashena kako da go poznavav covekot so godini i kako so godini da sum go ljubov (namesto ljubela), a istoto se sluci i kaj nego vo istiot moment ne podocna ne porano tuku vo istiot..." aj ne me terajte sega da vi raskazam se kako beshe ko vcera da se sluci ushte mi e slikata pre mene iako beshe pred 7 god... ma ne pocnuva poinaku nema poinaku ili e baaammm!!! ili nishto od toa ljubov na prv pogled...posle toa e vtor, tret ili so tek na vreme, a nee isto belive me!:star:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Љубов на прво поглед ... да верувам и ми се случи .... и сеуште трае и се надевам дека ке трае засекогаш.

Само колку за инфо .. ја не верував во ова али од кога ми се деси .... неможе никој да ми го демантира тоа ... и затоа гласаф за ДА :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Aлитче, немам намера да се расправам, да се карам, само кажувам мислење, не се нервирај:) Јас така гледам на тие работи:)
 
Член од
31 октомври 2005
Мислења
17
Поени од реакции
0
Љубов на прф поглед... хммм???

Чувството како чувство му е потребно време да еволуира и да се развива дури стигне до љубов... А тоа што сте го почувствувале на прв поглед далеку е од љубов... тоа што сте го почувствувале е еден вид опсесија и со секое наредно гледање на "љубениот" прераснува во љубов... и со секоја помисла на него се повеќе и повеќе се разгорува желбата да се види таа "сакана" личност... и кога ќе го видиш тогаш ти се вртат тие пеперутки во стомакот... Ако тоа е љубов на прв поглед... тогаш јас го имам доживеано веќе 4ти пат... :eek:)))) А јас лично не верувам во љубов на прв поглед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom