Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Veruvate li deka moze da se slu4i ljubov na prv pogled... Da vidis nekogo i posle negoviot lik da ti proletkaat peperutki u stomakot??? Ajde da vidam koi se vasite mislenja, bas me interesia.... Jas i pokraj tolku mnogu mislenja deka ne postoi ljubov na prv pogled jas mislam deka postoti, (zatoa sto mi se ima ednas slu4eno)... No me interesira sto mislite vie???
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Иначе мене 3 пати ми се има случено тоа љубов на прв поглед.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
KaiTekk напиша:
Иначе мене 3 пати ми се има случено тоа љубов на прв поглед.
pa kazi so primeri... ne samo da odgovoris... vaka da bide pointeresno... :coffee:Pa.........
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
па се случи тоа во септември првиот ден, после у октомври и оваа година у фебруари. Толку можам да ти кажам.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Не знам.. ако останеше во мене едно чувство од пред извесен период би рекла дека ми се има случено љубов на прв поглед. А дали верувам во љубов на прв поглед.. ќе одговорам за една година.:wink:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Ни се случи и на двајцата во истиот момент...и истата траеше многу долго време...:coffee:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да. Кога го видов прв пат беше катастрофа од појава, (после тоа го немам видено во исто такво издание:icon_lol: ) но нешто ептен ме пецна ... си водев некој никаков дијалог сама со себе цела вечер ... бев зачудена што чувство ме преотповарува кон него, зошто уствари го мислам кога не ми се свиѓа, што е тоа што ми сврти целосно внимание итн... Да не тупам, знаете како отприлика оди тоа ... клучниот факт е дека верувам и дека беше љубов на прв поглед затоа што сеуште го сакам и ќе го сакам секогаш. :coffee:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Да, верувам во љубов на прв поглед, бидејќи таква ми е оваа љубов баш сега. Кога го видов, знаев дека он е the one for me.
Не се излажав, се фативме и уште сме си заедно, го обожавам, го љубам, го сакамммммм:wub::je::wub:
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
14
Поени од реакции
1
The`bItCh напиша:
Не знам.. ако останеше во мене едно чувство од пред извесен период би рекла дека ми се има случено љубов на прв поглед. А дали верувам во љубов на прв поглед.. ќе одговорам за една година.:wink:
pa lubov na prv pogled vajda ne postoi zosto za da custvuvas nesto za nekogo treba da bides nekoj period so nego......
a zoso ti e potrebna edna godina za da odgovoris?
:icon_lol: :wub:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Gargi напиша:
pa lubov na prv pogled vajda ne postoi zosto za da custvuvas nesto za nekogo treba da bides nekoj period so nego......
a zoso ti e potrebna edna godina za da odgovoris?
:icon_lol: :wub:
Јас тврдам дека не треба да бидеш некој период со него, за да почуствуваш нешто за таа личност.
Еве јас викам, дека уште кога го видов ПОЧУСТВУВАВ НЕШТО.
И сега, што праиме, м?:coffee:
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
14
Поени од реакции
1
ThA-BiTcH напиша:
Јас тврдам дека не треба да бидеш некој период со него, за да почуствуваш нешто за таа личност.
Еве јас викам, дека уште кога го видов ПОЧУСТВУВАВ НЕШТО.
И сега, што праиме, м?:coffee:
pa ne e istoto custvo:icon_lol: :icon_lol: :wub: :wub:
vajda:je:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Не е исто де,
али он некаде мора да се почне!
Кај мене почна, баш од тој поглед , а како заврши, тоа ќе си ќутам:sekss::kez::icon_lol::kez::icon_lol::)
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
14
Поени од реакции
1
ThA-BiTcH напиша:
Не е исто де,
али он некаде мора да се почне!
Кај мене почна, баш од тој поглед , а како заврши, тоа ќе си ќутам:sekss::kez::icon_lol::kez::icon_lol::)
e dobro de:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: kaj mene nemase takov "pogled" ali zavrsi.....:wub: :wub: :wub: :wub:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
:eek:ftopic:
Кај што има чад има и оган ... а мене нешто ми мириса овде ... :icon_lol:
Ај сега продолжете:star: :kajg:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Veruvam vo ljubov na prv pogled,koga hemijata profunkcioniruva uste vo prvata minuta ,mi se ima sluceno pred izvesno vreme i eve trae:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom