Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
znam deka postoi ljubov na prv pogled(bar taka velat iako mene mi se nema sluceno:))ama dali postoi ljubov na vtor pogled?:)ja licno veruvam zaso mi se ima sluceno...mojot segasen decko..na prviot sostanok voopsto ne mi se dopadna,ama ajde otidov i na vtor sostanok so nego.e togas...mi se dopadna..i toa mnogu:)cudna rabota...na vtor pogled?hm...
Сега има или нема, како знаеш ако не си го осетила? :nesum:

Не е важно тоа, на секој од нас може да му се случи во моментот да не се чувствува добро (стомак, глава, родители, па дури и пораз на фудбалскиот клуб) и да оддаде лик кој вообичаен не е добар, што значи, секој заслужува втора шанса, но и тоа ако само почне со заебана ситуација, тогаш бегај, бидејќи не може да биде добро. Или не е за тебе, или е плачко шо како да завртиш не чини.

Инаку, љубов според мене се развива, не се ќарува на едно две или пет гледања. Се гради, се дава и се добива на поклон. И кога на крајот ќе ни се случи дебакл ќе сфатиме дека не сме сакале, или нема да ни се случи и ќе живееме бајка. :toe:
Патот кон љубовта е во темница, ако имаш среќа нема да се сопнеш од расфрлани патики.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Според мене не постои нити љубов на прв, нити на, втор нити на трет поглед...
Привлечност...можеби ама љубов не...

За љубов треба нешто сосема друго...поврзување на личностите душевно, создавање на зависност, нивно спонтано врзување... а сето тоа е нешто сосема друго од едно обично запознавање... :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Според мене не постои нити љубов на прв, нити на, втор нити на трет поглед...
Привлечност...можеби ама љубов не...

За љубов треба нешто сосема друго...поврзување на личностите душевно, создавање на зависност, нивно спонтано врзување... а сето тоа е нешто сосема друго од едно обично запознавање... :)
да де...мислам дека авторката на темава сакал да каже привлечност...неможе да се каже дека љубиш некого па и да си во врска со него/неа со години...ти може на вториот состанок ќе дознаеш дека ти се допаѓа, но нема да го дадеш животот за него...:helou:
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
:)))i ja neznam so mi se sluci,ama verojatno poveke E bilo ljubov otkolku samo obicna privlecnost:)se znaeme od mn oddamna,od pred tri godini,ama ne kontaktiravme voopsto se do pred pola godina koga si razmenivme msn ova ona,se izmorivme pisuvajki si sms-i :) i eden den ja konecno se soglasiv da odime na kafe...moja sreka so sum se soglasila da se vidime pak:)inaku sea mozebi i nemase da bideme zaedno...ja si bev podzaljubenka vo nego use pred da se vidime,mi se dopadna negoviot karakter i...verojatno na prviot sostanok ne mi se dopadna fizickiot izgled,pa poradi toa ne e bilo na prv pogled...ali sum zgresila na prv pogled,vtoriot pat koga go vidov podobro,ne mi se vide tolku los..ustvari ne mi se vide voopsto los:)sea ne bi go menuvala za nikoj na cel svet:)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Абе на кој сака поглед нека е... Важно љубов да има! :back:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
За ЉУБОВ потребно е да сакаш со срцето, а не со очите.
Значи, има ЗАТРЕСКУВАЊЕ од прв, втор, трет.... поглдед. Додека не дознаеш што карактер има личноста во која си се затрескал, нема љубов. Тоа е.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Zaljubuvanje od vtor pogled e odraz na zrelost i nepovrshnost ..a od tret mudrost
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Љубов може да се рече дека постои после повеќе од два погледи. Допаѓање да, но за љубов си треба повеќе.
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Po4esta e pojavata,,lubov na vtor pogled"od kolku na prv:smir:
Eve mene mi se slucilo na vtor pogled da se zalubam:wink:
 

klipceto

Fire Walk with Me
Член од
27 мај 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
na prv pogled ja gledas fizicki osobata a na vtor pogled ja gledas psihicki...
jas mislam deka i dvata pogledi ne se losi ama vtoriot e biten:back:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
постои..бар кај мене постои,се заљубив на втор поглед:pipi:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Секако дека постои, само зависи кога како ќе упали.
П.С Не отворајте тема: Љубов на трет поглед.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да ми се свиѓа некој да,ама љубов - НЕ.
За да сакам некој,треба да го знам целосно,со маните и предностите,со несовршеностите и да го прифаќам тоа.

За ЉУБОВ треба подолго време од два состаноци,иако не велам дека не е можно.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
хаха зависи колку лесно се заљубува личноста, реално ако не го знаеш карактерот на личноста, прв па и макар втор поглед ќе биде само физичко привлекување. со текот на запознавањето на личноста, а тоа се повеќе погледи, е тогаш се раѓа/пропаѓа љубовта, зависно од одговарањето/неодговарањето на карактерот со личноста која дотогаш сте ја погледнале повеќе пати.
 
Член од
3 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
Ljubov na prv pogled....mislam deka ne e mozno toa ..za da sakas nekoj treba do go zapoznaes dobro pred da padne vrska...:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom