Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Jas ne veruvam.....mnogu retko ima ljubov na prv pogled :toe:
Е ај сега. Не веруваш, а викаш дека ретко постои, значи дека постои. Во тоа е и шмекот да не се случува секој втор ден, туку така наеднаш здогледаш некој/а и едноставно те плени и очајно сакаш да ја запознаеш. Си ствараш филмови во себе каква е, те обземаат мисли со нејзе или него.
 

*^Ѕверче^*

**InVaLid TiTle**
Член од
15 февруари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
10
па ваљда постои, од кај знам многу имаат пишано дека се заљубиле..... мене досега не ми се случило да се заљубам во некоја на прв поглед и од тоа да биде нешто :toe:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Јас не верувам во љубов на прв поглед.Во привлечност да, кога хемијата ќе проработи тогаш да доаѓа и до "пеперутки" и до "срцеклоцање" и се ама тоа е привлечност.А за љубов треба многу повеќе од еден обичен поглед.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Јас не верувам во љубов на прв поглед.Во привлечност да, кога хемијата ќе проработи тогаш да доаѓа и до "пеперутки" и до "срцеклоцање" и се ама тоа е привлечност.А за љубов треба многу повеќе од еден обичен поглед.
Епа тоа де. Не можеш да се заљубиш туку така. Надворешно нешто те привлекува, ко ќе ја/го гледаш самата личност те плени, на пример со некој гестови, насмевка, или што ти ја знам.
 
Член од
27 март 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Da,veruvam no sto znam mislam deka mi se nema sluceno,dosega mi bilo potrebno nekoe vreme da pominam so nekogo za da go zasakam.A od sega ne znam:)Mozebi ke ja doziveam:)Zosto da ne
 
Член од
24 март 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Da mi se ima sluceno i bese nesto najubavo na svetot, momentot koga prv pat se poglednavme....i znaev deka se vlubiv....ustvari pretpostavuvav....mi bese najubavo koga se poglednavme....koga ke mi tekne uste mi se tresat kolenava.....
 
Член од
19 март 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
да да да верувам во љубов на прв поглед. и тоа трае и трае и трае.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
верувам зошто да не
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
Верувам дека може да има привлечност, симпатии...кој во зависност од тоа колку биле силни можат и да прераснат во нешто повеќе...еве мене ми се случи тоа пред две години и сега е една прекрасна љубов и си го сакам најмногу на цел свет :pipi:
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
ne mi se ni desilo, moze zatoa ne veruvam
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Постои ли љубов на втор поглед?

znam deka postoi ljubov na prv pogled(bar taka velat iako mene mi se nema sluceno:))ama dali postoi ljubov na vtor pogled?:)ja licno veruvam zaso mi se ima sluceno...mojot segasen decko..na prviot sostanok voopsto ne mi se dopadna,ama ajde otidov i na vtor sostanok so nego.e togas...mi se dopadna..i toa mnogu:)cudna rabota...na vtor pogled?hm...
 
H

HCL

Гостин
Не постојат бројки во емоциите. Секогаш е различно.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
znam deka postoi ljubov na prv pogled(bar taka velat iako mene mi se nema sluceno:))ama dali postoi ljubov na vtor pogled?:)ja licno veruvam zaso mi se ima sluceno...mojot segasen decko..na prviot sostanok voopsto ne mi se dopadna,ama ajde otidov i na vtor sostanok so nego.e togas...mi se dopadna..i toa mnogu:)cudna rabota...na vtor pogled?hm...
Постои дефинитивно..и мене ми се има случено..:pipi:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
За Љубов треба на n-ти поглед, а јебига n e голем у случајов. За пеперутки - па не мора од прв поглед, може на второто искачање ќе го запознаеш поубаво - доволно за да почнеш да го гледаш на тој начин - ко симпатија или што ти ја знам.
Ама сепак, ако нема хемија во првите излагања, скептик сум дека ќе се појави понатаму, нема.
Сепак штознам, има милион фактори, на пример може прво ќе го гледаш само како другар или недостижен, па дури потоа ќе се роди страста.

Иначе тоа љубов на прв поглед...тоа е мит. Или едноставно прикаска за човек што физички те привлекува многу што те тера во истиот момент да му се пуштиш и да го викнеш на кафе. Другото е историја, а може да испадне одлично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom