Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Многу е поубо да се заљубиме на трет или четврт поглед оти прво треба да знаеме дали треба да се заљубиме во таа личност.На денешно време опасно е да се заљубиме а да не знајме ништо за него-неа оти повеќето не се онакви какви шо сакаме и какви шо треба да бидат.
Инаку вервам дека постои љубов на прв поглед-само колку шо е слатка 100дупло поќе е горчлива (во повеќето случаи).
 
Член од
23 јануари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Ne postoi ljubov na prv pogled zato so ako vidis nekoj prv pat,ima moznost da ti e preubaav,da ne spies cela vecer...Ama posle ako doznajs neso neubo za nego,poke nema da ti e privlecen.Za da e ljubov treba da se znaete podolgo(barem 1 mesec po moe),pa da go zasakas so site negovi doblesti i mani:wub:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
znam deka ne e cesno ama ljubovta e hem proces izedi 3 milka ili sintagma i vo mozokot se slucuva ista hemija ko ljubovta inaku ubavo e da sakas i da bides sakan ama naucno e dokazano deka faktor za vljubuvanje e karakterot i deka treba vreme a taa ljubov na prv pogled e ili serotonon mnogu(hormon na sreka)ili psihic background or NOO NOOOO ES AMOR---ES UN opsesion POZDRAV
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ако не верува таа што ја сакаш во љубов на прв поглед, намини уште еднаш. :pos2:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Не верувам,затоа што за да бидеш заљубен во некој треба да го знаеш како диши,како размислува,да се познавате,да се прифаќата еден со друг.А тоа на прв поглед е само безопасно љубовно пецкање кое може да резултира со љубовна врска.
Се сложувам со ова, но најчесто првиот поглед знае и да открие што има во другиот и дали можеш да го прифатиш или не. Нели често се случува од прв поглед некого да нејќеш, значи нешто лошо за тебе зрачи од него, а и обратно.
Си стојам јас уште на мојот став, што ваљда го имам напишано ... верувам во раѓање љубов на прв поглед, без оглед што не е иста со таа подоцна, која ако се случи е појака и поубава. :pipi:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
ljubov na prv pogled mi se ima sluceno 3 pati oma obicno so niv ne mi uspeva da imam nekoja vrska se se sveduva na muvanka
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Dosega mi se nema sluceno bukvalno ljubov na prv pogled,ama mislam deka na prv pogled moze da postoi nesto kako privlecnost,simpatija,zasto(barem mene)ako nesto ne mi se dopadne na prv pogled mnogu tesko deka toa ke se sluci podocna.I za mnogu poobicni raboti prviot vpecatok mi e mnogu vazen,a ne pak za ljubov.Znaci,ne veruvam deka na prv pogled mozam da se zatreskam vo nekogo,ama mislam deka na prv pogled mozam da pocuvstvuvam dali e mozno da se rodi ljubov ili ne,iako,se razbira postojat isklucoci.:smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не верувам во љубов на прв поглед. Верувам во голема привлечност на прв поглед ама љубовта се раѓа покасно.
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
veruvam u ljubov na prv pogled definitivno iako pojkje bi rekol deka toa e nekoj vid na jaka hemija :) za ljubov treba prijatelstvo a kako mozes da bides frend so nekoj sto ne ni go znaes?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Може да ни се допадне а да се заљубиме е малку претерано зошто има некои повисоки критериуми за да се заљубиш во некого!
Работата дојде, Дали веруваш во љубов на прв поглед, или да поминам уште еднаш?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Da ama jas mislam ne e bas ljubov ako nekoj ti se bendisa na prv pogled.Toa povekje e nesto kako simpatija zatoa sto ne go znaes coekot i od prv pogled mozis samo fizicki da go ocenis a dali si odgovarate mozi samo ako go zapoznaees podobro.Mi se ima sluceno ljubov na prv pogled ama koga se zapoznavme svativ deka ne e za mene:toe:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
ВЕрују, Верују, 5 пута сам бија у такв момент... :) Љубав на први поглед... поззз
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Dosega mi se nema sluceno bukvalno ljubov na prv pogled,ama mislam deka na prv pogled moze da postoi nesto kako privlecnost,simpatija,zasto(barem mene)ako nesto ne mi se dopadne na prv pogled mnogu tesko deka toa ke se sluci podocna.I za mnogu poobicni raboti prviot vpecatok mi e mnogu vazen,a ne pak za ljubov.Znaci,ne veruvam deka na prv pogled mozam da se zatreskam vo nekogo,ama mislam deka na prv pogled mozam da pocuvstvuvam dali e mozno da se rodi ljubov ili ne,iako,se razbira postojat isklucoci.:smir:
Exactly!!
И јас сум тука некаде..со ставот.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Jas ne veruvam.....mnogu retko ima ljubov na prv pogled :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom