Велигденски Балкан Фест 2009

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Ееее ова ќе биде интересно. :)
Да го очекуваме Марко Настич?! :)
dada ke bide marko nastic

Да се донесат Умек и Валентино Канзијани е тогаш може да се рече двајца од најдобрите на балканот ги зеле:vozbud:
kanziany e istata vecer vo colosseum

Хех рано е ама сакам да ги испоштувам Бушава Азбука и Навигатор. :)
А сигурен сум дека ќе издржам до 4-5 сабајле. Ќе спијам пред тоа добри 12 саата и после раат ќе бидам. :)
e da i jas ke odam porano barem nakaj 9 za busava azbuka i navigator
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ајде пристигнаа и банерот:



новиот заден дел од флаерот:



и плакатот (во намален формат):



Ајде, ајде уште малку. :)
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Настич ќе растури уште умек фали тој највеќе мерак ми прави:vozbud:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Настич ќе растури уште умек фали тој највеќе мерак ми прави:vozbud:
Е богами ќе фали. Со душа го чекам денот кога некој повторно ќе го најави. :) Али ај можда ќе има и Првомајски Балкан Фест 2009, па тогаш ќе го видиме. :) :helou:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.432
Поени од реакции
7.808
Дани и Таки на почеток на журка :nesvest:
Ај помалку ќе ми биде криво затоа што истата вечер сум во Хард Рок на LTJ Bukem.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Дани и Таки на почеток на журка :nesvest:
Ај помалку ќе ми биде криво затоа што истата вечер сум во Хард Рок на LTJ Bukem.
Хехе и јас ја разгледав таа опција, ама сепак Анџело, Настич и Визи Нојз не би сакал да ги пропуштам. :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
нема да зажалиш и да ги пропуштиш... :wink:
Зашо така мислиш?!
Претходниот пат кога Анџело беше во Скопје (Бела Ноќ ’07) типот одлепи на плоштад. За Визи Нојз исто имам слушано одлични коментари. Е сеа Настич има луѓе кои не го бендисуваат, ама јас до сега не сум му бил на журка, па сакам да видам што музиче врти. :)
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
103
Поени од реакции
43
Nastich e malo dete u sporedba so Concrete DJs vo odnos na muzikata

ako negovata muzika ja zamislite kako da vozite so 150km/h u nekoe BMW
muzikata na Concrete e ko da vozite so 320km/h u Bugati Veyron

ili druga sporedba...... minimal vs hard techno - hint: concrete se hard techno delot :)

ali sekoj so svojot vkus na krajot :)

inaku Umek e od slovenija, a slovencite ne se rachunaat kako balkan, taka da....
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Nastich e malo dete u sporedba so Concrete DJs vo odnos na muzikata

ako negovata muzika ja zamislite kako da vozite so 150km/h u nekoe BMW
muzikata na Concrete e ko da vozite so 320km/h u Bugati Veyron

ili druga sporedba...... minimal vs hard techno - hint: concrete se hard techno delot :)

ali sekoj so svojot vkus na krajot :)

inaku Umek e od slovenija, a slovencite ne se rachunaat kako balkan, taka da....
Тоа е најтажниот дел од приказната. :(
Епа Казар ај растрчајте се па донесете го човекот во Скопје, пошо како гледаш има голема заинтересираност за него. :)

Оф-топик: Дај бе кажи од кај може да се набави маица како таа што ја носеше на ГХ3 (црна и на нејзе пишуваше КАЗАР). Многу беше закон и сакам и јас таква (како еден од твоите фанови) :).
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Коа веќе кажаа повеќе Балкански диџеи би требало и нашиот најдобар Џајковски.
Кога веќе кажлае повеќе балкански ДИЏЕИ,тоа 100% не е нашиот најдобар Џајковски :smir:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Зашо така мислиш?!
Претходниот пат кога Анџело беше во Скопје (Бела Ноќ ’07) типот одлепи на плоштад. За Визи Нојз исто имам слушано одлични коментари. Е сеа Настич има луѓе кои не го бендисуваат, ама јас до сега не сум му бил на журка, па сакам да видам што музиче врти. :)
ја знам луѓе што го сакаат и што биле и во други држави само за да му одат на настап, меѓутоа сакам да видам што пушта и да видам дали на мене ќе ми се допаѓа. така да, сигурно идам, само за време(колку саат) уште не се знае..има време до 16ти:)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ајде мало загревање пред журка:


:vozbud::vozbud::vozbud: Едвај чекам да дојде 16ти!!! :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
103
Поени од реакции
43
Тоа е најтажниот дел од приказната. :(
Епа Казар ај растрчајте се па донесете го човекот во Скопје, пошо како гледаш има голема заинтересираност за него. :)
abe za nosenje kje go donese nekoj garant, ne deka ne doshol choekot tuka :) ali spored mene ne e toj umek shto beshe porano.

Оф-топик: Дај бе кажи од кај може да се набави маица како таа што ја носеше на ГХ3 (црна и на нејзе пишуваше КАЗАР). Многу беше закон и сакам и јас таква (како еден од твоите фанови) :).
Od clubbersguide mi ja napravija taa maica :D
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
abe za nosenje kje go donese nekoj garant, ne deka ne doshol choekot tuka :) ali spored mene ne e toj umek shto beshe porano.
Абе јас бев на Умек кога беше на лизгалиште лани и тогаш типот распали. Една од подобрите журки кои се случиле во градов. Не знам каков бил порано, ама знам дека сега воопшто не лош. :)

Od clubbersguide mi ja napravija taa maica :D
Аха океј. :) Ако даваат на поклон некоја, рачунајте ме. :) хихихи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom