Велигденски Балкан Фест 2009

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Јака журка ќе биде,само требале да ја стават за во петок.подморени да бидеме:)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Јака журка ќе биде,само требале да ја стават за во петок.подморени да бидеме:)
Јас сум наредна недела 1ва смена, така да одма после школо ќе легнам да спијам. После ќе си станам ко чоек у 7 вечер и идам накај саем. :) Со 99% сигурност изјавувам дека ќе издржам до 6 саат сабајле. :)
:helou:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Епа луѓе вака сеа. Дојде време јас да изнесам една моја идеа. Предлагам сите кајганџии кои планираме да идеме на журкава уште од самниот почеток т.е. 20:00 или 20:30 да се собереме и заедно да отидеме на саем. Кој ја поддржува мојава идеа нека ми пише на профил и во четврток ќе се договориме кога и каде точно ќе се чекаме. Се надевам дека има луѓе на кои им се допаѓа идеава. :)
:helou:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
i mene mi se dopadna ama dogovoren sum veke so drugari i drugarki:(
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Значи местото најверојатно ќе биде на раскрсницата пред бензинската на Макпетол која се наоѓа помеѓу Скопски Саем и новиот мост према Железничка Станица, а времето на собирање ќе биде 20:10. :)
Доколку има некои промени, ќе биде пишано овде најкасно до утре до 10:00 часот. :)
Се гледаме. :helou:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Абе фаци, не ви е рано бе у 8 да идете... :)

Ја си купив карта денес, идемо утре, од 12 и пол... :je:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе фацо не би го пропуштил Бушава Азбука за нишо на светот. :)
До сега 2-3 пати го имам утнато, али овој пат не доаѓа у обзир. :)

Океј мала промена. :)
У 20:15 дојдете пред билетарата на Скопскиот Саем. Мене ќе ме препознаете по тоа што ќе носам темно тегет блуза со бели ракави и на нејзе ќе пишува I HAVE FUN! :)
Поздрав и се гледаме вечер. :)
:vozbud::vozbud::vozbud:
:helou:
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Ќе бидам таму накај 20 и 30 незнам шо ке носам :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Океј чим не знаеш што ќе носиш имаш задача да ме познаеш. :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Абе фацо не би го пропуштил Бушава Азбука за нишо на светот. :)
До сега 2-3 пати го имам утнато, али овој пат не доаѓа у обзир. :)
:helou:
Обично Bushava Azbuka рокаше последен на секоја журка, сеа го заебаа... последен од напред го стаија. :pos:

vodkamixx напиша:
Обично Bushava Azbuka рокаше последен на секоја журка, сеа го заебаа... последен од напред го стаија. :pos:
Ни последен ни прв, не рокаше.

BTW ја се појавив на саем негде 1 и 15, се најдов со фацките Сања, Виктор, StatusQuo, ByMe, и остали... у тој моменат Марко Настич развали добро, прв пут го слушам океј беше типот.

У 2 дое Wizzy Noise почна со сетот, го поеба левиот звучник, т.е. каблите го дупеа, откажаа контактите, па смени кабли и продужи, но мислев ќе развали, но некако досаден ми стана барем мене, немаше некоја атмосфера да ме дигне, јес да има типот добри тракици, зборам за постарите тракојни.

Е од 3 саат више се смени се на подобро, Alternative Control односно типот такозвани Паликуча, еден од двајцата, е типот одвали алал му вера, дигна атмосфера, искрши све од решетки па наназад. И едно нешо пушти типот ремикс на Firewall од Dino Psaras, јел тако? Едноставно ломеше.

Е од 4 саат се појави Ангеле (прекрстен) од Егејска Македонија и ко шо го знам типот нема утка, ептен ми се бендисаа тракичките шо ги пушти, ко за крај не докрши и не пушти по домите. :duel:

Се на се одличен жур, луѓе таман, за сите по метар квадратен место за денсинг и кршење кичми и то је то.:vozbud:

П.С. Цапе шта се дешава со Dino Psaras, да не го планирате за на лето, добро би дошол, на распаљотка по плажине... :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Епа еве и јас да кажам дека конечно стигнав дома. :)

Како што кажа колегава над мене журкава беше одлична, или шо би рекол еден српски сељак феноменоменална. :)

Иначе ја таму бев од почетокот, прв беше Казар и типот како по обичај одлепи со одлични техно траки. :) После него беа Конкрет ДиЏејЗ кои прв пат ги слушав и ми оставиа одличен впечаток. Нареден беше Балтазар од кого не очекував такво распалување и здивување на публиката и тоа поготово во моментот кога ја пушти легендарната Смек Мај Бич Ап од Продиџи. :vozbud: Наред беше Нестич кој воопшто не е досаден како што голем број на луѓе кажаа. Баш беше океј, супер музиче пишташе, едноставно одличен.

Е потоа почна поинтересниот дел. За разлика од водка, мене Визи Нојз многу ми се допадна, одличен избор на траки имаше и одлични прелази. После него Алтернатив Контрол не истресе од гаќи, не неапраи лом, а богами и он здиве со денсање. Не можеше да се тргне од миксета и од сцена. :) За крај Ангеле (јаготката на шлагот) се надмина себеси. Иако нозете и вратот ми беа у аут, ја сепак успеав да денсам и да се кршам, пошо едноставно ... тоа е Ангеле.

И на крај иако ние сакавме уште, сепак не натераа да си одиме дома.

Значи да резимираме: одлична журка, како што кажа и водка - таман луѓе, имаше место за денс и за акање од земја :))) и така. :)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Журката беше тапа.. Ке ви кажам зашто. Диџеите кој настапија беа едни од најдобрите што досега сум ги слушнал кај нас.. А за такви диџеи треба НАРОД. Језда ја сум више андерграунд и сакам помалце народ а поише транс али пошо журката беше почната од 8 требаше саемот да биде фул па после на трансот како и секад што е да се испразни и да останеме 20 фацки да се излупаме од земја:vozbud::vozbud:

Се на се не очекував такво нешто од балтазар. ЗВЕР
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
тоа што го мислев за журката го напишаа погоре...така да само ке кажам дека ич не жалам што сега едвај одам и едвај слушам...така да супер журка си беше.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom