Велес

А

Адриано

Гостин
Нека објасни господинот Аце зошто кејот е направен од едната страна а целиот смрди од другата страна(канализацијата на цел којник),зошто камионот што ги мие улиците мине само по главните во цел велес а во тунелот дури и кај него пред куќа!
Пртко де бе ревелин под снупи 4 дуќана одма кај гаражите кај што смрди од на снупи компирите!!
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.414
Поени од реакции
2.395
А шо праиме сега со топилницава, тоа не е баш за занемарување градот страдаше од таа чума 30 години не сакаме да се повтори катастрофата.. а мислам дека и да ја продадат сега ќе го распродадат старото железо од фабриката и ќе ги извадат парите нема да се рестартира пошто дефинитивное распадната тоа е мое мислење не дај боже да се рестартира
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
1 500 семејства без работа.... хммм не е малце..

Ја сакам да се рестартира, НО според прописите за зачувување на животната средина. Оџаците високо со филтри... ако е се според планот тогаш не треба никој да се будни ако се рестартира. исто важи и за загадувањето на водите од топилницата, како и за другите фабрики.

Ако се прави се според прописи тогаш зелените не треба да се бунат и да шират дезинформации.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.414
Поени од реакции
2.395
Нека се рестартира ама НЕ на истата локација зошто тоа е против сите нормални животни стандарди знаеш ли ти колку им е животниот век на вработените во топилницата???
Погледни на Бандерите низ градот висат 50годишни мажи и жени бивши вработени во топилницата..тоа е суровата вистина
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Нека се рестартира ама НЕ на истата локација зошто тоа е против сите нормални животни стандарди знаеш ли ти колку им е животниот век на вработените во топилницата???
Погледни на Бандерите низ градот висат 50годишни мажи и жени бивши вработени во топилницата..тоа е суровата вистина

Кажав и пак ќе кажам. Нека биде на исто место само со филтри и нема да никого да му штети.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.414
Поени од реакции
2.395
Па и претходно имаше ,,филтри,, ама колку заштитуваат тие филтри е друга работа.
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Па и претходно имаше ,,филтри,, ама колку заштитуваат тие филтри е друга работа.
Претходно Немаше филтри. Не си шири дезинформации :)

малку двосмислено ти е со наводнициве кај се ставени ама ајде....
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Грдиот Пртко напиша:
Знаеме Божице,знаеме.
Пикантерии се ова...како би Велес постанал оште поубоо место..

Па, да го нашминкаме малце народов тогаш а:).;)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Младината шо шета од ерик до стоунс е и повеќе од нашминкана...
Кога одам дома пуштам Паинер Планета за да се смирам малце..
Лошо е шо сме близу до Скопје па сите нормални и кул луѓе одат во Скопје и не се враќаат.Остануваат руралните мангупи и момите со извитоперен морал.
И јас треба детето во таков град да го растам....
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
*

Ajde da ve vidam Velesani, so znaete za tepa4kite megu dvete najgolemi MAFII vo Veles: Tunelot i Kojnik.... Toa bese porano.. okolu 1993/4 god.. ne se sekavam dobro i jas bev mal, ama ni na film nemam gledano takva tepa4ka.... palki, pistoli pa duri i kamenja:kez::kez:
 
U

UnholY

Гостин
Ajde da ve vidam Velesani, so znaete za tepa4kite megu dvete najgolemi MAFII vo Veles: Tunelot i Kojnik.... Toa bese porano.. okolu 1993/4 god.. ne se sekavam dobro i jas bev mal, ama ni na film nemam gledano takva tepa4ka.... palki, pistoli pa duri i kamenja:kez::kez:
Прв пат слушам тогаш сум имал 4 години.
Ти присуствуваше?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
eee, i jas imav tolku...ama bev nabljuduva4...tato,cico,bato- oni u4estvuvaa
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сакам да идам у Велес за да се возам со воз! mazoretka:
 
А

Адриано

Гостин
ден 14.06 2008
локација-Велес градски базен
Ѕвезда Бојанче-13

опис!-Испаѓа мафијашот на сцена и цел велес што беше присутен таму со својата препознатлива песна-уууууууууууууууууууууууууууууууууууу
ДЕБЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЛЛЛЛЛ-ОДИ СИ ДОМА--НЕ ВЛЕВАЈ ВО ВОДАТА!
следи на сцена кускуле со својот нумеро 1 хит преку маса(преведено од српски) Играе пее балони пука радосен целиот велес го гледа!
2 дена покасно А1 екслузив ја пренесува атмосферата од базен-коментар за Бојанче!
Бојан 13 ја крена атмосферата до максимум и го зголеми адреналинот на велешани!Секоја чест го заштитија кускуле
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Леее,ама ги смениле песние.Не е вака бе,уствари,барем порано не беше вака.
-Си одев јас по патот сив
и гледам еден педер жив
ја го прашам шо му е
он ми рече ебан е
ебан е од вампири
вампири велешани
-Можда е вака жими куров,ама шо да праам,не ја измислив ја,само ви го кажуам како е оргиналот.:toe:

:pos2::pos2::pos2:
Najprven moram da repliciram na ovaa pesna,bidejki ocigledano nemate mnogu odeno vo sala i na stadion i da gledate utakmici.Ovaa pesna,e od ckembarite za majmunite.I nie ednas ja slusnavme smenivme dva zbora i fino lepo na druga zasluga(tipicna makedonska rabota) gi e.....me vo zdrav mozok i ckembari i komiti i majmuni.Pa i poubavo zvuci so nasiot prepev.
Za taa pesna "Nie velesanite" ja imam slusano ali neznam kako e,pa bi bilo ubavo nekoj da go napise tekstot.

Drugo....premnogu gluposti se iznacitav poslednive 2-3 strani,pa da ne recam i cela tema,za da repliciram,taka da...sovzemete se malku i pocnete da postirate pametni i osmisleni raboti,a ne samo da slapate bezveza.

VELES E UBAV GRAD.si imame problemi ali koj nema.

1st PS.Toa so boki bese KATASTROFA,od ozvucenjeto do narodot.So bi rekol eden moj drugar.5000 narod sobrani,od koi samo 25% bea od makedonska nacionalnost.50 pesni ispaeni,koi 99% bea bugarski i srpski,a cel narod se "dzuskase".Vo koj grad ziveeme nie i koi sme nie???

2nd PS.Na Ace veke go pomina limitot od 2 mandati i nemoze veke da se kandidira.Ne tresete,a koga voopsto ne ste zapoznaeni so nekoi raboti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom