Велес

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Не ми ја чепкајте црна река да не има инциденти. Иначе разбравте за сообраќајката кај Блаже Коневски бе? Од кај Чупот надоле некој со црн голф тројка не се ни обидел да ја фати кривината, од 3-4 метра висок ѕид директ во двор им рипнал на едни луѓе :pos:. Повредени незнам дали има.
 
M

MrzaRules

Гостин
Тоа ќе му дојде во дворот позади фајт клуб..не е прв пат таму да влегуваат со коли, кога летаат од горе ако им е!
 
M

MrzaRules

Гостин
Ајдее готов е овој, ќе си ја стави јамката за брзо време
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.465
Поени од реакции
28.702
Се надевам дека ќе се најде некој што ќе го откупи и пак ќе го отвори местово.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.376
Поени од реакции
6.419
Искрено криво ми е од причина што беше елегантен ресторан, имаше убава и брза услуга, порачки со бесплатна достава, убаво средено, кујната настрана, тоалетите беа средени. Стварно беше нај нај од сите во градов, и факт е дека Аце го направи таков.

Ама откако падна(со долгови), и ресторанот го запостави, па така тоалетите последниве 3 години се парче искршени, нема сапун внатре ни тоалетна хартија. За да заштеди носи топлена храна, за порачките плус за транспорт наплаќа. Па така последно време петок сабота, сите кафани преполни(во шкорпион утума место нема) кај него полу празно, некогаш скроз. Така да фактички Велес го изгуби ресторанов(како елитно место) пред 2-3 години кога пропадна Аце, а сега само се чисти она резилот шо остана да му го валка името на ресторанот.

Ме интересира шо ќе се деси со закупников шо нема платено денар на државата, а го изнајмувал. Знам судијата анѓушот го кркаше за местенкава, а за овој ќе видиме.

Еве слики од Лисица.


и од 5фм,.

 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Кога дојде на дереџе да се вози со минијатурно распaрчено скутерче без светла,
со нон стоп уклучен жмигавец се знае колку е саатот ..
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Абе искрено за Аце никој не треба да јаде трици.....пошто човекот и коа направи империја,и коа имаше највеќе пари.....нити бесни коли купи,ни куќи-станови....ни па се праел курчало по улици....шо за разлика од другиве шо ќе дојдат до пара одма збеснуваат.

Друга работа е шо човеков,допринесе многу млади деца да имаат каде сезонски да работат(и доста висока плата во однос на другите работодавци)....т.е во ресторан(т)от,на базен(т)....и низ другите делови што беа под Снупи.

Ајде дај боже пак да се појави некој инвеститор,што ќе биде добар работодавец,а не некој крвопиец.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.376
Поени од реакции
6.419
^ Никој не јаде трици за него, цел град го зборува истото, човек на место, претприемач во вистинска смисла на зборот, и пример за успешна приказна. Ама ете коцката си го направи своето. Поука за сите останати. Да не се коцкаше, сега ќе имаше Снупи сендвичари низ цела Македонија.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Абе искрено за Аце никој не треба да јаде трици.....пошто човекот и коа направи империја,и коа имаше највеќе пари.....нити бесни коли купи,ни куќи-станови....ни па се праел курчало по улици....шо за разлика од другиве шо ќе дојдат до пара одма збеснуваат.

Друга работа е шо човеков,допринесе многу млади деца да имаат каде сезонски да работат(и доста висока плата во однос на другите работодавци)....т.е во ресторан(т)от,на базен(т)....и низ другите делови што беа под Снупи.

Ајде дај боже пак да се појави некој инвеститор,што ќе биде добар работодавец,а не некој крвопиец.
Нека им ги исплати сите плати заостанати на неговите поранешни вработени, от такви "газди ", како него Македонија е на ова ниво каде што сме сега....ПО колку само плати им должи на неговите вработени....Очигледно на мноооооооооооооогу
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Нека им ги исплати сите плати заостанати на неговите поранешни вработени, от такви "газди ", како него Македонија е на ова ниво каде што сме сега....ПО колку само плати им должи на неговите вработени....Очигледно на мноооооооооооооогу
Абе нормално дека сега должи од кога пропадна....муабетот беше за времето кога направи империја.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Абе нормално дека сега должи од кога пропадна....муабетот беше за времето кога направи империја.[/quote
Aцо Снупи е типичен пример како парата го уништува човекот........Од прв угостител во градот да станеш предмет за подбивање и смеа и тоа само за 18 месеци да уништи се што создавал со години.....значи до човекот е!!!!
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ај сеа...ќе го тапшаме муабетов до сабајле.

Абе целата финта е што он како работодавец не ги малтретираше и понижуваше работниците....зимаа најголеми плати....т.е и деца сезонци зимаа по 15.000ден.....ти знаеш ли некој да давал по толкави суми на сезонци????
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Ај сеа...ќе го тапшаме муабетов до сабајле.

Абе целата финта е што он како работодавец не ги малтретираше и понижуваше работниците....зимаа најголеми плати....т.е и деца сезонци зимаа по 15.000ден.....ти знаеш ли некој да давал по толкави суми на сезонци????
А и никогаш не глумел газда иако имал многу поголема основа за такво нешто од повеќето од тие што глумат, затоа и му одеше народ..
Туку незнам зошто ја затупевме со Аце,кога он е само колатерална штета во случајов со иселувањево.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom