Велес

N

n/a

Гостин
Bi sakal moeto dete da moze tolku mnogu da e sakano i bezbrizno da moze da si igra...
zboram za eden del od moite letni raspusti...:
Na kosarka na uredot...sladoled kaj garazata dur macorski gledame pod oko...hehehe....
rucek pod mostot...(gladni kako volci)...
prosetka po korzoto...
kaj kukjata na prababa kaj pazarot...(jas mnogu si ja sakam Marija...i baba mi Ljubica)...
Jas...jas...sum eden od naslednicite na sajbiite na stariot Veles!
Mnogu imam slushano za mojot ubien pradedo i brat mu...
i za nachinot po koj sto sumkarite se odnesuvale so nea...otkoga gi ubile maz i i brat mu...i za site `propratni` zlodela...
Sepak...ke gi trgnam site tie `raboti` na strana...
i nema da ja poslusam mojata favorite baba...koja sto me sakase najmnogu...i delumno me odgleda...
(ona vikase...uste dodeka bev dete...podaleku od velesani!!!)
jas znam deka sum delumno velesanec...
i bas u inat na site...
KE VIDITE!
Imam proekcija za fabrika koja sto ke donese air za site velesani...oti oni kolku i da me sakale ili mrazele...mi se brakja...
A jas...ne mozam i nesmejam protiv niv!
Jas...jas go sakam Veles!:back:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ах Велес. Бев таму пред извесно време.
Велес има железничка станица што потсеќа на збогувања и ти буди носталгија иако знаеш дека Скопје е на пола саат оддалеченост. :)
Велес има една грда уличка што води од железничката кон еден мост, која е целата исполнета со фабрики. Уличка која потсеќа на Elm street...
Велес има една голема Спортска Сала во која се сретнуваат, соединуваат (и понатаму не навлегувам) многу млади метал-двојки кои сакаат да уживаат во мракот од околијата на салата. :wub: Мене пари да ми даваат не шетам сама таму ноќе, па што сака нека е. :pos:
Велес има еден простран парк карши салата каде сите млади велешани се пропиваат со црно вино, пушат трева, свират гитарчиња. zakon: Исто така потсеќа на мањачко место.
Велес има една пивница која е украсена со интересни мотиви од времето на Тито, како и негови портрети, пионирски заклетви и црно-бели слики од Велес „од времето“. И сладок келнер. shy:
Велес е место во кое еден мој драг колега најверојатно ќе се ожени... :wub:

Интересен град е Велес. :)
 
С

Сатори

Гостин
Велес е срање.
(се зема во предвид дека го зборувам исклучиво од моја преспектива)
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Ах Велес. Бев таму пред извесно време.
Велес има железничка станица што потсеќа на збогувања и ти буди носталгија иако знаеш дека Скопје е на пола саат оддалеченост. :)
Велес има една грда уличка што води од железничката кон еден мост, која е целата исполнета со фабрики. Уличка која потсеќа на Elm street...
Велес има една голема Спортска Сала во која се сретнуваат, соединуваат (и понатаму не навлегувам) многу млади метал-двојки кои сакаат да уживаат во мракот од околијата на салата. :wub: Мене пари да ми даваат не шетам сама таму ноќе, па што сака нека е. :pos:
Велес има еден простран парк карши салата каде сите млади велешани се пропиваат со црно вино, пушат трева, свират гитарчиња. zakon: Исто така потсеќа на мањачко место.
Велес има една пивница која е украсена со интересни мотиви од времето на Тито, како и негови портрети, пионирски заклетви и црно-бели слики од Велес „од времето“. И сладок келнер. shy:
Велес е место во кое еден мој драг колега најверојатно ќе се ожени... :wub:

Интересен град е Велес. :)
за првото-нема ништо страшно ти гарантирам и ќе те носам ако сакаш :)
за второто-скапав во тој парк и ќе скапувам таму уште
за третото-пивницата се вика "Pub" и слики никако од времето на Тито, туку стариот убав Велес околу 19 век.

а за келнерот, еее , не кометирам :wub:
 
А

Адриано

Гостин
Ах Велес. Бев таму пред извесно време.
Велес има железничка станица што потсеќа на збогувања и ти буди носталгија иако знаеш дека Скопје е на пола саат оддалеченост. :)
Велес има една грда уличка што води од железничката кон еден мост, која е целата исполнета со фабрики. Уличка која потсеќа на Elm street...
Велес има една голема Спортска Сала во која се сретнуваат, соединуваат (и понатаму не навлегувам) многу млади метал-двојки кои сакаат да уживаат во мракот од околијата на салата. :wub: Мене пари да ми даваат не шетам сама таму ноќе, па што сака нека е. :pos:
Велес има еден простран парк карши салата каде сите млади велешани се пропиваат со црно вино, пушат трева, свират гитарчиња. zakon: Исто така потсеќа на мањачко место.


Велес има една пивница која е украсена со интересни мотиви од времето на Тито, како и негови портрети, пионирски заклетви и црно-бели слики од Велес „од времето“. И сладок келнер. shy:
Велес е место во кое еден мој драг колега најверојатно ќе се ожени... :wub:

Интересен град е Велес. :)
И што заборави знаеш?
Велес ја има дискотека Down Town каде што идат сите српски ѕвезди.
Велес е единствен град во државата каде што мозеш да се шеташ по улица ноќно време а никој да не те задева.
и Велес има највеќе иселеници во кока државата Franckfurt !:nesum::tapp:
 
С

Сатори

Гостин
И што заборави знаеш?
Велес ја има дискотека Down Town каде што идат сите српски ѕвезди.
Велес е единствен град во државата каде што мозеш да се шеташ по улица ноќно време а никој да не те задева.
и Велес има највеќе иселеници во кока државата Franckfurt !:nesum::tapp:
Yep, is all true!:jaj:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Hehe! Moram da kazam:
Denes bev vo Veles i ZAMISLETE po prv pat po koj znae kolku vreme ne se desi neshto losho, ova go smetam za napredok zashto tamu da porjedsh noramlno beshe isto kako da dobiesh 7 na loto 6/39! E sega ne se desi i neshto ubavo da se pofalam ali sepak zadovolen sum! Pozdrav:salut:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ах Велес. Бев таму пред извесно време.
Велес има железничка станица што потсеќа на збогувања и ти буди носталгија иако знаеш дека Скопје е на пола саат оддалеченост. :)
Велес има една грда уличка што води од железничката кон еден мост, која е целата исполнета со фабрики. Уличка која потсеќа на Elm street...
Велес има една голема Спортска Сала во која се сретнуваат, соединуваат (и понатаму не навлегувам) многу млади метал-двојки кои сакаат да уживаат во мракот од околијата на салата. :wub: Мене пари да ми даваат не шетам сама таму ноќе, па што сака нека е. :pos:
Велес има еден простран парк карши салата каде сите млади велешани се пропиваат со црно вино, пушат трева, свират гитарчиња. zakon: Исто така потсеќа на мањачко место.
Велес има една пивница која е украсена со интересни мотиви од времето на Тито, како и негови портрети, пионирски заклетви и црно-бели слики од Велес „од времето“. И сладок келнер. shy:
Велес е место во кое еден мој драг колега најверојатно ќе се ожени... :wub:

Интересен град е Велес. :)
Нашите мили паркови и зеленила ти се заблагодаруваат за убавите манијачки коментари! :smir::pos:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Побогу псај кој ли те шеташе кажи јавно да го каменуваме:pos2:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Побогу псај кој ли те шеташе кажи јавно да го каменуваме:pos2:

...of topic si(i ne ti e prvput na temite seriozni-muabet na MSN prajte si),losh primer davash so ova moderatorke najbolja,nemoj posle ovo -ono...drn drn pristrasnosti i strasti...:tapp:
 
А

Адриано

Гостин
Hehe! Moram da kazam:
Denes bev vo Veles i ZAMISLETE po prv pat po koj znae kolku vreme ne se desi neshto losho, ova go smetam za napredok zashto tamu da porjedsh noramlno beshe isto kako da dobiesh 7 na loto 6/39! E sega ne se desi i neshto ubavo da se pofalam ali sepak zadovolen sum! Pozdrav:salut:
17 години живеам во Велес од 14 сум пуштен да шетам до колку сакам нокеска и до сега само ЕДНАШ во 3.30 ме сопрала полиција и ми рекла оди си дома касно е за шетање а тебе ако не ти се свиѓа Велес оди шетај се во прекрасниот град-држава скопје па пак јадете котек од алфите:pusk:.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Нашите мили паркови и зеленила ти се заблагодаруваат за убавите манијачки коментари! :smir::pos:
Фала на тебе, да не беше ти немаше со тие убавини да дојдам во сусрет :pos:

Побогу псај кој ли те шеташе кажи јавно да го каменуваме:pos2:
Виновникот барај го во дамава над мене и во тројцата мои синдикалски колеги. :pos:

Хеј, имаше и една позитивна работа во целата прошетка! Првпат се возез со Македонски Железници! Искуството е неверојатно! :pos:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Вчера еден другар од Скопје иде у Велес по 2 месеци и првата реченица му беше "Kај сте бе педери ви ебам градот глуп".

Го убивме од шетање,го запознавме со една Ружица,се изопивме у Паб,јадевме пици,го избањавме на езеро,пак се изопивме на мотелот,сврти кругче со моторот на еден другар(со кацига нормално),кафиња,коктели,секс и млади девојќи...типов доби 90% од нашето време.

И пред да си оди,доека седевме на маало ни вика "Луѓе градов ви е жими курот на дедо Мици.Се живо трачари,се живо на порта седи,неможе чоек на раат да муфне нешто.Чаршијава ви е една умрена уличка и 70% се 14-годишници.И се некои пред пубертетски девојчиња ме меркаат,се осеќам валкано.Младинскион полн исфрустрирана копиљаана.Глумат памет и бунтовност.А уствари им е криво оти не се како тие по кафичите.Среќни и безгрижни.У големион парк секој ден цигани се ебат на клупа.Да ти е гнас да седнеш.Коњите ги носат трава да пасат таму.Седиш на клупа со женска ти,и спушташ ѕвезди,а пред вас-коњско гомно.Ај сеа...Глумите модерен град.Возите мотор со кацига.Ама тој закон не е за ваа дупка од град.Вчера глеам еден тип со едно Апенче дедо му Ное шо му го оставил,патлиџани напред у корпа,лук врзан назад на седиште,кацига на глава.Абе Монти Пајтон не му се рамни.Жениве ви се скоро сите гага мафија.Ќе одат со богат тип,па макар типов да има повеќе краста на себе отколку пари у џеб.А машкиов пол...добро бе шо ви е финтата со тоа драпање на курот цело време?Шетате по чаршија "Генста Стајл",со рака у пантолони и мозок у облаци.Ебате рајата ебате."

И си отиде.
Мразам Скопјани :nerv:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Raziel иако ме мразиш, ја не мразам велешани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom