Вевчански Карневал - Мачење на Животни?

The Magus

אהיהוה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.202
Поени од реакции
10.111
Има разлика помеѓу куче и човек, некои луѓе заслужуваат да бидат измачувани, убивани и бодени на стап плус да бидат истакнати за време на церемонија.
Последно уживав во глетката кога на еден силувач и убиец во Бразил му пресудуваа затворениците, тоа беше убав момент.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
822
Поени од реакции
670
само едно ќе кажам:
МОРА ДА СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОН ДА ИМА ПОЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТНИ........
 

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.782
Поени од реакции
3.220
Мене воопшто не ми е гајле за правата на животните и сум против да се изедначуваат со правата или животот на човека (башка што си имаме сто пати поважно работи) но се си има граници. Го претераа Вевчани, измачување на било кого не е прифатливо.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.184
Поени од реакции
2.074
ловџија му ја врзува опашката на кучето и му ја сече.
Додека кучето плаче тој се смее како луздак
Вознемирувачко видеео
https://www.facebook.com/video.php?v=877367282329027&fref=nf
Копилето наш е ? Не ни сакам да го отворам видеото, ќе имало пријави читам. На децата нивни со задоволство би му праел вака пред нивни очи... и друго, само ќе бидам баниран од форумов...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
822
Поени од реакции
670
Копилето наш е ? Не ни сакам да го отворам видеото, ќе имало пријави читам. На децата нивни со задоволство би му праел вака пред нивни очи... и друго, само ќе бидам баниран од форумов...
најверојатно е наш.Копиле старо,оној па што снима како се кези :mad:
за овие само метак у чело.
сеа пак го пуштив видеово и македонски збореше,мислам дека е од битолскиот крај по тоа како збореше.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.360
Поени од реакции
4.368
Разбирам дека луѓето од неразвиените места од селата итн. голем дел од нив се неписмени, необразовани... И тоа не е толку битно, но никако неможам да разберам како уништувањето на животни кои им служат може да биде задоволство и забава ?
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
најверојатно е наш.Копиле старо,оној па што снима како се кези :mad:
за овие само метак у чело.
сеа пак го пуштив видеово и македонски збореше,мислам дека е од битолскиот крај по тоа како збореше.
Саше Милески од Велгошти, Охрид.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.978
Поени од реакции
184.448
Без разлика на тоа на кое дереџе е дојдена државава, треба да се донесе закон против измачување на животни. Стока невидена, нека оди онака нека му прави на некој 2 на 2.
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Дефинитивно е ретардирано да се поистоветува свесно живо суштество со несвесно. Но не гледам проблем во тоа некој да ги сака животните...Тоа што некој сака животни не значи дека не ги сака луѓето или дека луѓето ги рамни со животните. Но има и пациенти забегани по животни, исто ко што има пациенти кои ги малтретираат. Се слагам дека ако некој толку сака да се грижи за живи суштества дека треба да почне прво од децата без родители, па потоа децата со ненормални родители, па возрасни кои од разни прични останале на раб на егзистениција и т.н. Сепак, не гледам проблем што живинарите реагираат вака на нечовечко однесување. Некој кој нема проблем да измачува животни, нема проблем да измачува и луѓе. Таквите се болни и се за во институција.


Izbrisan e citatot.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
16 септември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
763
Дефинитивно е ретардирано да се поистоветува свесно живо суштество со несвесно. Но не гледам проблем во тоа некој да ги сака животните...Тоа што некој сака животни не значи дека не ги сака луѓето или дека луѓето ги рамни со животните. Но има и пациенти забегани по животни, исто ко што има пациенти кои ги малтретираат. Се слагам дека ако некој толку сака да се грижи за живи суштества дека треба да почне прво од децата без родители, па потоа децата со ненормални родители, па возрасни кои од разни прични останале на раб на егзистениција и т.н. Сепак, не гледам проблем што живинарите реагираат вака на нечовечко однесување. Некој кој нема проблем да измачува животни, нема проблем да измачува и луѓе. Таквите се болни и се за во институција.


Izbrisan e citatot.
Е има проблем и тоа голем во ваквото однесување на живинарите како шо ги нарекуваш, јас гледам поголем проблем во нивното однесување и повиците за јавно линчување, измачување и убивање на некој што повредил некоја животинка отколку овие што повредиле некој џукац или мачка, дефинитивно психички се пореметени штом воопшто можат и да помислат а и воедно да смислат и да фантазираат за таков чин.Човек е човек животно е животно и толку, култоролошки сме воспитани така а и исправно е така, врескањето и крескањето по животински права а воедно и трговијата со истите малку ми е нелогична,ако живот е живот и повреда е повреда тогаш и трговијата со животни треба да се смета за карактеризира и законски да се казнува како трговија со робови.
Нејсе не ми беше тоа муабетот муабетот ми беше колку и да го прават ненормален чикава тие се 1000 пати по ненормални од него, тој повредил куче а овие е јас сум сигурен дека овие гнаси би повредиле човек за тоа што повредил куче,а тоа е веќе проблем и тоа голем.Ако идеш по логика дека ако некој мачи животно или убие животно лесно би убил и човек не ти држи место, многу од сериските убијци и психопати биле вегетаријанци и поборници за животински права, хитлер донесол нај заштитнички закони за заштита на животните, чарлс мансон бил вегетаријанец и поборник за заштита на животните, да не ти ги набројувам понатака.
Проблемот е во соцјализацијата, не соцјализирани отфрлени фацки кој што поголемиот дел од животот го поминале со милениче дома неможат да направат дистинкција помеѓу човек и животно,тоа ти е се за на психијатар, кој кур му е крив ако не може да оствари контакт со човечко суштество и единствено другарче у живот му биле куче или маче, и изрекине човек ме повредил животно не ме повредило ти е најчест изговор кај умоболниве. Али ај се надевам дека наскоро ќе гледаме пета испади и овде во македонија па тек тогаш да видиме како ќе си пројдат.
Во крајна линија едно ќе ти кажам се додека животното е сопственост до тогаш имаш право да правиш со него што ти кур ќејф, не велам дека тоа е исправно и не тврдам дека така треба да бие,али јбг не се ни замарам што ќе се случува со некоја џукела која што единствена цел за нејзиното постоење е да се ебе неколку пати годишно и да раѓа нови џукци,не ме боли кур ни за кокошката шо ја врзале за вила за карневалот, да го ебам кокошка е меморија од 30 секунди има, едно скалило погоре од рибите и инсектите.
 
Последно уредено:
На врв Bottom