Вевчански Карневал - Мачење на Животни?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.978
Поени од реакции
184.448
А како демек ти најсоцијализираниот па ќе судиш тука кој каков е и ќе оправаш како треба? Ако било твое животното си можел што сакаш да му правиш, ма немој.

Оставете тоа што тука се е отидено во курац. Јасно е дека човечкиот живот е највреден од сите и не се споредува, меѓутоа измачување на животно треба да резултира со потрага и хоспитализирање на сторителот во душевна болница. Затоа што таква личност страда од психички пореметувања кои можат да резултираат со посегнување по друг човечки живот. Но ајде, Македонија е ова, откако некој ќе направи масакр, тогаш ќе го бараме.
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
763
Епа ајде прво превентивно да ги стрпаме у лудници психотичниве со изливи на бес и повици за убиства пошо тие некако ми се најдобри кандидати дека ќе извршат масакар, али македонија ти е ова.
Да мое е и ќе му праам шо сакам,сум проценил дека треба да се сече опашка ќе сечам,треба да се истепа за да не праи бељи ќе се истепа, шо не е јасно ?
Да обично тие таквите се доста забегани и не соцјализирани, обично на 19/20 им се првите контакти со луѓе вон училиште/факс/работа малку се пореметени не малку и тоа доста. Некој се оправаат некој не али у принцип и тие шо малку ќе се опраат им остануваат лузни не се оправаат ко шо треба.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.978
Поени од реакции
184.448
Епа ајде прво превентивно да ги стрпаме у лудници психотичниве со изливи на бес и повици за убиства пошо тие некако ми се најдобри кандидати дека ќе извршат масакар, али македонија ти е ова.
Да мое е и ќе му праам шо сакам,сум проценил дека треба да се сече опашка ќе сечам,треба да се истепа за да не праи бељи ќе се истепа, шо не е јасно ?
Да обично тие таквите се доста забегани и не соцјализирани, обично на 19/20 им се првите контакти со луѓе вон училиште/факс/работа малку се пореметени не малку и тоа доста. Некој се оправаат некој не али у принцип и тие шо малку ќе се опраат им остануваат лузни не се оправаат ко шо треба.
Има разлика од сечење опашка до сечење опашка :)

и да, за трпање е пола народ во Бардовци ама тоа што сме пропаднати е сосема друг муабет. Дека треба да се успијат скитниците кои нема да се вдомат - се слагам, пеки. Ама дека треба да се остане рамнодушен према некој што се изживљавал...
 
На врв Bottom