Ваши фотографии

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.158
Поени од реакции
4.756
Хдр од која апликација користиш јас од камера360

Sent from my RM-820_nam_att_100 using Tapatalk
Fantasia Painter Free.
A сум ја среќавал и на други апликации истата опција само немам споредено.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
вечерна фотка ениван? :D
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.158
Поени од реакции
4.756
вечерна фотка ениван? :D
Ајде ајде, матирај ме со твојата слика од 920ката. Знам дека тоа го чекаш. :sneaky:
Абе само да ги кропираш и одма се губи квалитет. У пичку матер. :D (секако дека нема само кроп сликава ама кажувам....)
п.с. Сликата не беше планирана за аплоад, ја најдов во телефонот и пошто побара да ти ја остварам желбата. :P

 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Ајде ајде, матирај ме со твојата слика од 920ката. Знам дека тоа го чекаш. :sneaky:
Абе само да ги кропираш и одма се губи квалитет. У пичку матер. :D (секако дека нема само кроп сликава ама кажувам....)
п.с. Сликата не беше планирана за аплоад, ја најдов во телефонот и пошто побара да ти ја остварам желбата. :P

Не е битен телефонот битна е фотката :D некогаш и со 3мp може да испадне топ фотографија :D
btw шо машина имаш ти ?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.158
Поени од реакции
4.756
Не е битен телефонот битна е фотката :D некогаш и со 3мp може да испадне топ фотографија :D
btw шо машина имаш ти ?
Samsung Ativ S.
И треба многу штракање, подесување на функциите пред да сликаш, само така ке се задржи квалитетот. Ова е сликано на поминување и од прва што се вика. Нит рака сум потприл, а не сум стрелец за да имам стабилно позиционирање. :) Стај нешто и ти ако имаш. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Да каже некој со 8.1 има разлика во камерата? Некој подбрување во поглед на квалитетот?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.158
Поени од реакции
4.756
Да каже некој со 8.1 има разлика во камерата? Некој подбрување во поглед на квалитетот?
Мене исто ми е, не гледам разлика.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.096
Поени од реакции
34.092
Да каже некој со 8.1 има разлика во камерата? Некој подбрување во поглед на квалитетот?
Абе, нели требаше RAW поддршка да добијат Лумиите? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.096
Поени од реакции
34.092
Со Nokia Black апдејтот има подршка.Пребарај во settings имаш сигурно.
Да бе, не сум го приметил... Ни на крај на памет дека DNG е тоа што ми треба (Digital Negative), јас па се RAW си барав :)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Со Nokia Black апдејтот има подршка.Пребарај во settings имаш сигурно.


Ова само лумиа 920 го има?[DOUBLEPOST=1401227146][/DOUBLEPOST]Да ја освежиме темава малку :)
 

Attachments

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.096
Поени од реакции
34.092
Ова само лумиа 920 го има?[DOUBLEPOST=1401227146][/DOUBLEPOST]Да ја освежиме темава малку :)
Ваљда и 925, 1020 (сигурно го има), 1520 и остананатите телефони кои користат PureView технологија... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom