Ваши фотографии

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Со оглед на тоа што windows phone е познат по тоа што има едни од најдобрите телефони кога станува збор за камерата ни треба една тема за да си споделуваме фотографии.

  • Можете да ги едитирате сликите со каква апликација сакате. На маркетот има мал милион апликации со кој можете да додавате ефекти, да изменувате се што сакате на сликата. Секако, доколку сакате можете да ги поставите и двете слики, без и со ефекти.

Сликано со Lumia 920Секако, можете да ги споделувате и Cinemagraph - сликите. (засега само нокиа)

http://memories.nokia.com/en/images/7c28c7d1-8871-4dcf-a054-7f73036d29b1


Ајмо да им покажеме на останатите колку сме креативни :).
 
Последно уредено:

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Дали може да се постираат едитирани слики со апликации на телефонот?
Дали може да се слика со помош на апликации кои самите во себе содржат ефекти за камерата и подесување пред да се слика?
п.с. Можеш да го едитираш првото мислење, за да знаеме (и новите да знаат) какви слики да споделуваат.

п.п.с. Ми се допаѓа идејава.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Дали може да се постираат едитирани слики со апликации на телефонот?
Дали може да се слика со помош на апликации кои самите во себе содржат ефекти за камерата и подесување пред да се слика?
п.с. Можеш да го едитираш првото мислење, за да знаеме (и новите да знаат) какви слики да споделуваат.

п.п.с. Ми се допаѓа идејава.

Од досега виденово се споделуваат секакви слики, обработени необработени, што е ептем добар момент, пошо скоро секоја слика јас шо ја сликам додатно си ја поминувам на дребонг :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Од досега виденово се споделуваат секакви слики, обработени необработени, што е ептем добар момент, пошо скоро секоја слика јас шо ја сликам додатно си ја поминувам на дребонг :D
Досега виденово нема ништо видено. Ајде редете слики што е ова ми го брукате воведот на темата :icon_lol::icon_lol:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Познати сме охриѓаниве бе по убај слики немат шо тука. Сликиве само ме потсетија, колку е добра камерата на 920-ката
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Познати сме охриѓаниве бе по убај слики немат шо тука. Сликиве само ме потсетија, колку е добра камерата на 920-ката

ОФФ топик- абе ти од Охридон си ? :D
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Само последната ја имам корегирано. Ради сонцето морав да употребам HDR од апликација, оти камерата од телефонот нема. :pipi:
Сликано со Самсунг Атив С.

п.с. сесија ми е, ке се ослободам па ке покажам повеќе креативност. :P


 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Хдр од која апликација користиш јас од камера360

Sent from my RM-820_nam_att_100 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom