Вашиот outfit

Член од
13 април 2021
Мислења
3.115
Поени од реакции
10.444
Jas se spremam za poladno vreme, ke drzat potoplo negoli druga farmerka.

Dobro e so bar nizok struk farmerki gledam nema tolku niz prodavnici, iako po net se forsira I se nadevam nikogas nema toj trend da se vrati.
I jas ne gi sakam tie so nizok struk. Nemam nishto takvo vo garderober. Se shto kupuvam e so visok struk.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Фармерките со низок струк ми се најбизарниот тренд воопшто смислен. Крајно неудобни, некомфорни, ужасно не практични. Посебно моментот на седење. Без разлика колку секси долна облека имате, далеку е посекси да си ја зачувате за себе. :icon_mrgr:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Фармерките со низок струк ми се најбизарниот тренд воопшто смислен. Крајно неудобни, некомфорни, ужасно не практични. Посебно моментот на седење. Без разлика колку секси долна облека имате, далеку е посекси да си ја зачувате за себе. :icon_mrgr:
Мојата генерација цел пубертет го поминавме во тој тренд. Бар да имаше друг избор покрај нив, ништо друго апсолутно не се продаваше по продавници, се беше низок струк.
Не знам кој сака ова да се врати во мода, никому не му ни стојат башка.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
...на тераса за утринско кафе да се освестам кога сум некаде на тридневен симпозиум! :)
Pretpostavuvam go znaes izvornoto znacenje na "simpozium"... - Zabava so mnogu pienje, muzika, densanje, razgovori I (cesto) orgii, kako slag :)
Bukvalno, simpozium (ili symposion) znaci "zaednicko pienje"...
Cisto, proceduralno :)
Автоматски споено мислење:

Фармерките со низок струк ми се најбизарниот тренд воопшто смислен. Крајно неудобни, некомфорни, ужасно не практични.
Od maska gledna tocka, zena vo tesni niskostrukirani farmerki vo kombinacija so umereno visoka stikla - retko jaka sexy kombinacija :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.783
Pretpostavuvam go znaes izvornoto znacenje na "simpozium"... - Zabava so mnogu pienje, muzika, densanje, razgovori I (cesto) orgii, kako slag :)
Bukvalno, simpozium (ili symposion) znaci "zaednicko pienje"...
Cisto, proceduralno :)




...пишуваме за денешни симпозиуми или академски состаноци или конференции, а не во античко време кога се читале сократови дијалози пред присутните кои во моментот се забавувале со јадење и пиење додека слушале, :toe:

6743.jpg imagesљњ.jpg
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.115
Поени од реакции
10.444
И ова ми е мн нетренди. Фармерки и сандали. Не.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.136
Поени од реакции
28.888
7ca5dc046e345fbdb719fc5a1630bac3.png

За мојот денешен аутфит се погрижи Црнок...сонцето
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.483
^ купачава сама збори : "на времето кога служев војска во (некое рандом српско, хрватско село) и Југославија беше шеста во свет а четврта во Европа во (некоја рандом статистика) "
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
^ купачава сама збори : "на времето кога служев војска во (некое рандом српско, хрватско село) и Југославија беше шеста во свет а четврта во Европа во (некоја рандом статистика) "
Ги баталив, се префрлив на шорцеви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom