Вашиот омилен појадок

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Најбоље доручек ми се пржени лепчиња и палачинки....би можела секое утро да ги јадам:smir:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Зависи што како има у моментот..али:
.маргарин, буковец (ама благ) и млеко
.ајвар, сирење и млеко
.чај и џем од сливи или шипки
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Ѓеврек со јогурт,путер со стопен кашкавал и чај..мммм...обожавам за доручек:wink:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
житарици со млеко(пченични снегулки со млеко ммммммм...);
тестенини(шпагети, макарони, јуфки.....);
хоум-мејд тост(се што има во фрижидер во едно лепче);
пржени јајца(снабдуваат со протеини за цел ден);
конзерва риба(кога ме мрзи да пржам јајца/правам тост, ами се смачи од житарици една риба ќе исипам од конзерва ви полче лепче со се маслото, ќе додадам кечап и ќе уживам во вкусниот доручек).

Има уште неколку хоум-мејд јадења што си ги правам сам за доручек ама ај доста се сега за сега!
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
потпечени лепчиња со кашкавал(а може и + салама) и краставички,и наравно одозгора кечап и мајонез +малку оригано
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Цигара и кафе.. добро сеа не е цигара туку 3 цигари се со кафето..али ме мрзеше да пишам 3 цигари пошо цигара е помал збор ама јебига сеа ете напишав 3 цигари.. пошто цигара е помал збор со помалку букви и затоа напишав цигара а не 3 цигари..(абе не е за мене ракија посабајлечки ама ај).. дет ис мај брекфст..
 
D

dh00|

Гостин
ѓеврек и јогурт...не за друго,туку најевтино ми е тоа да го купувам за на одмор (шпараџија сум јбг).:wink:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
ne mi se otvara usta od sabajle ic,a ne pa da jadam :nesvest::pipi:,od sabajle me mrzi sto disam a ne pa drugo hahahah
 

Kajgana Shop

На врв Bottom