Вашиот омилен појадок

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Јас сум од оние личности кои на сабајле не сакаат уста да отворат. Просто кажано посабајлечки ме мрзи да зборувам, сите ми пречат, ме нервира кога некој ми зборува и најбитно за темава НИКОГАШ не јадам одсабајле. Ми се случува да јадам, ама само ако спијам негде на гости - инаку ни за жива глава. Јадете ли вие одсабајле? Ако јадете кој е вашиот омилен доручек?:)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Кога станувам на сабајле...не да не ми се отвара уста, ниту очи ниту уста...обично прво правам кафе и цигара без тоа ден не ми почнува, е после може чаша џусче и некој корасан или геврек до ручек...колку да грицнам нешто...или го прескокнувам доручекот...но ручам обавезно.:icon_lol:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Доручееееееек...мојот прв и задолжителен оброк. Ни кафе ни цигара нема без доручек. Дома пијам обавезно млеко или чај со сендвич најчесто, а на работа на пауза јадам се и сешто и баш обилно....најомилен доручек ми е БУРЕК со месо и јогурт....пирошки, па огромни крофни полни со чоколадо и чоколадно млеко...:je: :je: :je:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Јајца на око и нешто сувомеснато во комбинација со јогурт. МММММ лиги ми потекоа
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Кроасан и чај, млеко ич не сакам; омлет со сирење и кисели краставички; сендвич со сирење и шунка и чај; варен компир пресечен на половина со малку путер и сол; кифла со мед и чаша џус од портокал.
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
Млеко и корнфлекс. Не најадува ич али тоа е тоа.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Пржени лепчиња по рецептот на мама! :je:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе не ни глеам шо јадам на сабајле....Омилен доручек ми е спиење
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Леле ако не доручкувам, цел ден ми е тапа.
Морам да јадам насабајле иначе ме боли стомак и не функционирам.
Во последниве 3 недели, се деси да не доручкувам 2 пати, и баш тие 2 дена ми течеше крв од нос:icon_lol:
Омилен доручек ми е гурмански кроасан со јогурт од др.клаус, а сабота-недела немам доручек, пошо станувам во 1-2 па директно ручам. Ако станам порано си праам сендвич (мајонез, салама, кашкавал, марула, патлиџан) или јајца .
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Само да јадам јас,не пребирам многу!!!
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
sea si zemav eden dцner omilen mi e za dorucek
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
a i po nekad jadam ajvarce,sirence,slaninka i jogurtce ili puter,med i mleko.toa samo koga sum doma.inace se desava samo 1 do 2 puti u mesec da doruckuvam.ic ne mi se jade na sabajle.koga sum u skolo AKO mi se prijade nasabalje si kupuvam prepecena pcenka koja me zasituva za cel den i taka
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Една убава голема порција салата... И то свежа:mist:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom