Вашето искуство на cs@kajgana.com серверите

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
MeToNo1[MkD];916768 напиша:
Одкога ставив нет кабелски , Бама ми кажа за серверот . А тоа беше богами пред едно добро долго време , играв пукав се заебавав нон стоп со скаутот МеТоНо1 прв пат ми беше ник . Со кенгурот по цели денови се играше кантер " Kad porasnim zelim biti Kengur " :pos2: сега веке во последно време не влагам на кантер ради разни прични , лагови итн ..
оф море.. до ден денес не научивте! не е kpzbKENGUR, туку kad porastem bicu Kengur! лол, мето ме изнасмеа -)))

k p "z" b K E N G U R ! ! ! ! !
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
MeToNo1[MkD];916768 напиша:
Одкога ставив нет кабелски , Бама ми кажа за серверот . А тоа беше богами пред едно добро долго време , играв пукав се заебавав нон стоп со скаутот МеТоНо1 прв пат ми беше ник . Со кенгурот по цели денови се играше кантер " Kad porasnim zelim biti Kengur " :pos2: сега веке во последно време не влагам на кантер ради разни прични , лагови итн ..

Бај Д` Веј со Крејзито Пујол игравме исто така , се секавам на првиот турнир на Кајгана серверите бевме во различен тим . УН како ли беше тимот =)) Бевме дискфалификувани зашто Ванила беше мн јак , богами сите се плашеа тогаш кога игравме :pos2: :pos2:

оф море.. до ден денес не научивте! не е kpzbKENGUR, туку kad porastem bicu Kengur! лол, мето ме изнасмеа -)))

k p "z" b K E N G U R ! ! ! ! !
Хехехе , нема веза тоа јБг , одамна беше тоа не се секавам баш најдобро . Али барем предтоа имаше повеке смеКови одошто сега ..:pos2: :pipi:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
2
Не се сеќавам точно ама мислам дека почнав од пред 1 година,играв 2-3 месеца со ник ИКЕ,па направив пауза од 2-3 месеца,и од тогаш до сега играв со ник [G.a.M]|IKE.А последниов месец не играм многу пошто сите милсат дека сум читер.Ќе почнам да играм (да спијам) на кгн серверите кога ќе стават нобо sxe Injected.
poz
 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
Уште се сеќавам на расправиите меѓу мене и кенгур за читови и разни глупости The good old days ....тогаш беше поинтересно со старите админи сеа више ги нема нив затоа не сум мн активен на кајгана али пошто тони ми вети дека ќе ми го врати админот ајм ин де гејм аѓен..ај кенгуре коа ќе се завршиш со факсот енд адер стаф те чекам на кгн серверите ..поздраФ
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Уште се сеќавам на расправиите меѓу мене и кенгур за читови и разни глупости The good old days ....тогаш беше поинтересно со старите админи сеа више ги нема нив затоа не сум мн активен на кајгана али пошто тони ми вети дека ќе ми го врати админот ајм ин де гејм аѓен..ај кенгуре коа ќе се завршиш со факсот енд адер стаф те чекам на кгн серверите ..поздраФ
колку само не те памтам.. :S
ти само чекај ме, а штом завршам со факсот, ќе имам мноооогу попаметна работа отколку играње на серверите... свашта еј. ме чека тон работа, а он ми збори за кантер... :pos:

зашто уствари јас играв кантер? пошто ме банираа!
единствено беше да ја изгурам правдата на форумов и на серверот, да немам бан бидејќи не бев читер. па и затоа продолжив да играм.. малку заразно е.
немам намера повеќе да играм, освен еднаш месечно да се убацам, да напраам некое хедшотче и да си се исклучам.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Хмммм интересна тема :)

За серверот немав врска ми го кажаа Дон Дјелатимус и Моон Ридер на форумот се зачленети и на кантер играа под тие никови веке не играт толку канте р. Се соберавме кај еден другар и викат има ного добар сервер на интернет цс кајгана сите играт на него и јас флезех одкај другаро и почнах да тепам и викат саа си јак ако доот скоут , тонинтер и 51цров да те видам и јас абе кој сака нека дојде хахаха , и викаа треба да имаш сто поста на форумо (за тава сум дојден тука и ми се допадна и продолзих) за да играш на серверо ама ми го кажаа пасвордо за да флевам до дека да напрам 100 поста и таман направих 100 поста пассот го тргнаа и престанав да одам на форумот само пуцав кантер па пак се вратив и на двете и ете од јануари 2007 кога се регистрирав од тогај играм кантер . Сега сум на админ функција и секако многу дружба на серверите . поззззз
 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
колку само не те памтам.. :S
ти само чекај ме, а штом завршам со факсот, ќе имам мноооогу попаметна работа отколку играње на серверите... свашта еј. ме чека тон работа, а он ми збори за кантер... :pos:

зашто уствари јас играв кантер? пошто ме банираа!
единствено беше да ја изгурам правдата на форумов и на серверот, да немам бан бидејќи не бев читер. па и затоа продолжив да играм.. малку заразно е.
немам намера повеќе да играм, освен еднаш месечно да се убацам, да напраам некое хедшотче и да си се исклучам.
:icon_frow:icon_frow:icon_frow:cry::place:ццц зарем толку се мучев и ти не памтиш ццц
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
дадада... најтмер, фала за пп, ме потсети. ти беше читерче со тапија -) не згрешив. дури и сам ми призна на мсн, текиња? ништо нејасно околу тебе. дури и на статистиките се гледаше.
и не, нема да дојдам =))
совет до надлежните за додавање админи: ќе направите огромна грешка доколку го ставите Red. само совет. do as you will.
извини ред за оваа антиреклама спрема тебе, само сум искрен -))
 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
дадада... најтмер, фала за пп, ме потсети. ти беше читерче со тапија -) не згрешив. дури и сам ми призна на мсн, текиња? ништо нејасно околу тебе. дури и на статистиките се гледаше.
и не, нема да дојдам =))
совет до надлежните за додавање админи: ќе направите огромна грешка доколку го ставите Red. само совет. do as you will.
извини ред за оваа антиреклама спрема тебе, само сум искрен -))
но биг дијл само да знаеш и сега ми е црвено главчето -))))) нек ти каже тони што напрајв на собиранката :pos: dokaz : http://cs.kajgana.com/stats/player.php?id=8142

btw овде нагледуваа 4 или 5 админи не ми текиња а ова се дешавеше за време на турнирот у септември мислам
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Кога си ставив кабелски играв малку на Кајана,ама пошто ме правеа партал,брзо ме снема оттаму.
Сега кога сум во вистинската форма,имам играм два-три пати и добро се снаогам,ама во мегувреме нашиот сервер во Велес доби многу на квалитет,така да не се разликува многу дали играм таму или тука...
Таму барем не ми се троши кредитот...никот ми е hatecrew.Messiah
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
pa vaka pocnav da igram negde od mart 07.Mi se vide mn interesno i produziv da dremam na severive:)Togas so edno drugarce formivrav klan PVCM:)i si igrav kanter so toa nikce PvCm*^*^*LucifeR*^*^* i site partal gi praev i deka bev mn jak me viknaa u kgn a da si priznaam za toa go utepav molenje toninter:)hahah za greoi sum ama zelba mi bese da igram za kgn i do dusa da ucam od niv za CW zs ne bev mn mn zapoznaen so toa pred da pocnam da igram za niv.fala se pukame na server
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Не се сеќавам точно ама мислам дека почнав од пред 1 година,играв 2-3 месеца со ник ИКЕ,па направив пауза од 2-3 месеца,и од тогаш до сега играв со ник [G.a.M]|IKE.А последниов месец не играм многу пошто сите милсат дека сум читер.Ќе почнам да играм (да спијам) на кгн серверите кога ќе стават нобо sxe Injected.
poz
Така безвеза дрнкаш значи , од кај 1 година најде:pos2: Ти ако си играл 1 , ја би требало 3 да сум играл тогаш . шо не е можно :pos2: :pos2:

Бај Д Веј знае некој кога е пуштен првиот сервер во употреба ? Пред точно колку време ?:back:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
MeToNo1[MkD];918636 напиша:
Така безвеза дрнкаш значи , од кај 1 година најде:pos2: Ти ако си играл 1 , ја би требало 3 да сум играл тогаш . шо не е можно :pos2: :pos2:

Бај Д Веј знае некој кога е пуштен првиот сервер во употреба ? Пред точно колку време ?:back:

Негде почеток-средина на Декември
 

Kajgana Shop

На врв Bottom