Вашето искуство на cs@kajgana.com серверите

Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Еве тука пишувајте колку колку време играте на кгн серверите и ствари околу тоа.
Еве јас ќе почнам.. на кгн серверите играм едно 6-7 месеци, и мојот прв ник беше C.S>K | R@D3*.
А вие?
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
хаха интересна тема а и не верувам дека некој ќе каже лошо освен ако неможе да игра т.е. баниран.. може само лошо да истресе
инче играм еден месец пред да почне летото.. одсекогаш со Ајверсон .. и така..искуство топ... само у последно време ептен лагира, летото беше топ и се надевам дека ке се среди тоа у скоро време за играчите да добиваат уште подобар фпечаток

поз
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ееее многу има (=

Прво Панишер(ВлаДе) ни кажа за серверот. Тоа беше негде кај декември 2006. И јас, гарф, Владе а покасно и др.но(Боби) се запаливме по серверов зашто немавме играно 3 месеца кантер. И така како што течеше времето, ми ги препознаа вештините со АВП. Со Скаут игравме на зафрканција АВП 1вс1 и го победив и тој отвори тема овде “На час кај Шорти за АВП“ И одма после следеја реакции од типот: ајде да се испробаме 1вс1. Со тие што играв ги победив и така си останав еден од најјаките со АВП на серверов. И по некое време си станав админ. Паѓаја јаки заебанции во вечерните часови кога никој не играше кантер туку нонстоп се заебававме. И така се до 9-10 Август. Мислев дека дојде време да го отстапим моето место на некој друг. Тоа и го направив. Вечерта пред да идам на одмор се откажав од админство. И така до денес (=

Тоа е целата моја биографија за серверот :D
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Мојата Кајгана биографија:
Па, се` почна откако Принц и јас го креиравме првиот сервер по име Кајгана.... Играње до бесвест, зафрканции со останатите админи... слепови во најнезгодните места... Ах, the good old days. :)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Igram na kajgana nekade od sredinata na Mart...najprvin so nikoj NoCoMent..po 3-4 nedeli go smeniv so >$n@Ke<...pa go oformivme LoGiX...pa so tag LGX | >$n@Ke<...najprvin oklucuvav cs..i pukav...ne se razbirav od fps i sl..Nekade...vo Avgust si dojde na odmor vo Makdedonjia braced mi(T!GeRz)...i me poduci po nesto..zosto imase iskustvo edno 3 god non-stop playing online....na swiss serveri i germaski...ja mu kazav kajgana serverite...i od krajot na avgust...pocna da igra...i toj....pa potoa i brat mu(RedNose)...pa neli serverot nesto..go "podnovija"..pa resiv da go smenam nikot..po 2-3 dena razmisluvanje....gledajki vo monitorot...ja zabelezav programata Spyware Doctor...i si vikam ovaa ne e loso..i so malce modifikacija izleze SpywAr3*...i taka...sea ima skolo pomalce igram...no cekam da dojde zimskiot raspust...za poveke da se pucame:D..:vozbud:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.735
Како што кажа Шорти, се се случи кога Панишер ни кажа за серверов. Почнав да играм, долго време бевме на серверите, се запознавме со Тони, Ниџо, Скаут, Кенгур и мнооогу други. Имаше мноогу смеење, дружење... Немаше играч кој не не знаеше мене Шорти и Панишер. Со тек на време, станував се подобар и подобар играч. Запознавав разни играчи. Од најобични нубови, до одлични про играчи. По некое време, скаут предложи да се оформи кгн клан, и јас се пријавив, ме примија во кгн кланот и до ден денес сум член на најјакиот клан на серверите, со што нормално се гордеам. :bilder: Беше тоа мојот прв клан, во кој до ден денешен сум член.
Шорти и Панишер станаа заслужени админи. Но дојде и тој ден. Станав и јас админ на серверите, и до ден денес ја имам честа да бидам. Им се заблагодаруам на другите админи кои имаа доверба во мене и ме ставија за админ на серверите, што јас нормално и ја оправдав. Овие сервери придонесоа лично се запознаеме со играчите од Скопје (Била Бонг, Марио, Ниџо, Тони, Хангри, Плејбој, Касап, Свежиот, Д’ мен и мнооогу други)
И се до ден денешен (добро, 5 дена не играм ради проблеми со компјутерот, но ќе се пукаме за 2-3 дена) си се пукаме all day long на сервериве.

:fala:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Мојата Кајгана биографија:
Па, се` почна откако Принц и јас го креиравме првиот сервер по име Кајгана.... Играње до бесвест, зафрканции со останатите админи... слепови во најнезгодните места... Ах, the good old days. :)
првиот бан за мене беше од овој господин. беше нубче кога почнав да играм во ноември '06. испија со другар му принц(супер-ултра-хипер-мега нуб) по едно 3-4 хеда по ред на каса, и одма летна бан и без да ме проверат. пиев уште еден бан од принц после тоа на пул деј од курташак негов и то.
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
208
Поени од реакции
5
jas na kajgana igram od pred 1 godina.I 1 nick mi bese snoop! pa podocna edno vreme ne igrav na kajgana severite bidejki bea premnogu puni i nemase mesto i igrav na max serverite edno 1 do 2 meseci i povtorno se prefrliv na kgn serverite i sea povtorno igram na kgn bidejki se edni od najdobrite serveri vo cela mk zatoa sto nema citeri i ima sxe i zatoa igram na niv.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
првиот бан за мене беше од овој господин. беше нубче кога почнав да играм во ноември '06. испија со другар му принц(супер-ултра-хипер-мега нуб) по едно 3-4 хеда по ред на каса, и одма летна бан и без да ме проверат. пиев уште еден бан од принц после тоа на пул деј од курташак негов и то.
Доискажи ја приказната.. =))
Нубчево беше тој што те стави админ... :helou:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Хмм....како почна се?

Колку што се сеќавам се почна од кога се зачленив на форумов...
Мацедониан ми рече дека ке има Кантер собиранка и така се почна...отидов на собиранката..таму беа Тон,Кенгур и дружината...
Прв со кој се запознав беше Тон(му викам Била Бонг,и овој ТонИнтер:pos: )...
Следниот ден го аднав Тон на мсн...и така почнав да играм на серверите...
Бев прав нооб од прво..со тек на време напредував и еве каде сум сега на Админ позиција(не дека сум добар али ај:pos:)...
Преку серверот се запознав и со Гарфилд и Исо...како и со многу...други..:)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Доискажи ја приказната.. =))
Нубчево беше тој што те стави админ... :helou:
...и потоа тони свати дека немам читови, ме виде како играм "во живо" во ентер на собиранките, добив админ позишн, па ја откажав позицијата после неколку месеци, потоа и модераторството и таќе. сега не играм каунтер, ама чат пат влагам на серверите -))
едит- ау да, и тони сега е про. the student has become the master -))) lol :P
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
првиот бан за мене беше од овој господин. беше нубче кога почнав да играм во ноември '06. испија со другар му принц(супер-ултра-хипер-мега нуб) по едно 3-4 хеда по ред на каса, и одма летна бан и без да ме проверат. пиев уште еден бан од принц после тоа на пул деј од курташак негов и то.
дур ги слегов сите потребни работи (дури и на ТонИнтер преку мсн му го барав кантер да ми пушти) од интернет помина 2 дена и после влегов на серверот сите бевме дрва се дур дојде Ванила! јас Тој и Принц една вечер седевме до 2-3 по полноќ,ванила не учеше за багови и скокови...игравме една мапа 3 албоа вс. 3-4 мкд. for fun ама тепавме...хмм друго,памтам бада ме прешуваше како и тој може да игра со нас,не успеав да му објаснам како што треба...
Сега ако се прашувате зошто го цитирам Кенгур,пошо овај е прв кој ме банира (не заради моите совршени аим скилови) заради тоа што му реков на ТонИнтер “албанец’’ а овај не знаеше дека и јас сум албо и ме банираше...еххх како што рече тони гуд олд тајмс...ама веке многу месеци(некаде 8-9) не сум влегол

Доискажи ја приказната.. =))
Нубчево беше тој што те стави админ... :helou:
и ти доизкажи ја приказната,не ме стави админ пошо се плашеше дека сите ке ги банирам! педер!!!
па специално ми отворе слот а не ме направи админ ебаго албото!!!:back:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
појоле, јас воопшто незнаев дека си ти, затоа бан -))
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Одкога ставив нет кабелски , Бама ми кажа за серверот . А тоа беше богами пред едно добро долго време , играв пукав се заебавав нон стоп со скаутот МеТоНо1 прв пат ми беше ник . Со кенгурот по цели денови се играше кантер " Kad porasnim zelim biti Kengur " :pos2: сега веке во последно време не влагам на кантер ради разни прични , лагови итн ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom