Ваша идеја за бизнис во Македонија

Член од
10 јули 2014
Мислења
86
Поени од реакции
36
попорво би почнал со криминал да работам отколку да отворам бизнис тука во македонија
Ne kradi vlasta mrazi konkurencija.
Ponekogas mislam deka vo nekoj aspekti mafijata e podobra od drzavata.
 
Последно уредено:
Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
дали некој од прилика знае како стојат регулативите за рибник и колку горе долу чини ова ?
од секогаш ми било привлечна идејата , мислам дека има просперитет во тоа ...
+ дали може да се користат европски фондови за оваа намена?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Во Македонија??

Само онлајн работење.. Ништо друго.. Не дозволувајте да ве јадат за скапани 10 илјадарки.. Ако е некој заинтересиран во работење преку интернет нека ми пише порака ;) Од македонија сме 4-5 души што земаме пари на овој начин..
Само 4-5? Мислам дека се далеку повеќе,еве и јас пробав пре 4-5 години да спечалам нешто преку "реномираниот" Neobux,и после неколку месечно кликање,баш кога требаше да си ја подигнам тешко спечалената сумичка,тие ме банираа со образложение дека сум пробал да си го хакирам сопствениот акаунт?!? Мислам,ова е комедија,и веднаш ми стана јасно дека т.н. онлајн-заработување во голема мера е еден огромен СПАМ,или измама по наше! Секоја чест на ретките исклучоци,ако ти познаваш некој таков проверен и редок исклучок можеш да го споделиш тука со кајганџииве,ќе направиш добро дело,поздрав! (y)[DOUBLEPOST=1409635588][/DOUBLEPOST]
лозови лисја за сарми. Спремни, спакувани, купувачот само да ги завитка.
Не тролај,ова е класичен трол-пост,луѓево овде идат за совет,едукација и сл.а ти се заебаваш! Хуморот е ОК,меѓутоа твојот пост е троловски! :drk:
 
Последно уредено:
F

FARANG

Гостин
Не тролај,ова е класичен трол-пост,луѓево овде идат за совет,едукација и сл.а ти се заебаваш! Хуморот е ОК,меѓутоа твојот пост е троловски! :drk:
Идеате е уствари добра и ќе се продава во странство. Еве ти листови од зелка на пример

 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
инаку само за пример сега само што дојдов од швајцарија од шетање и имав прилика да посетам една мини фабрика со некој 10 вработени кои паковаја нешто и ги снабдуваја сите поголеми маркети во околината од радиус 500км.
Што пакуваа дечките од мини-фабриката? Кога веќе си бил таму,требало да се распрашаш,да погледнеш ако ти дозволат итн.Вака,само си напиша паковаја нешто,абе дај бидете малце поозбилни,позз
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
дали некој од прилика знае како стојат регулативите за рибник и колку горе долу чини ова ?
од секогаш ми било привлечна идејата , мислам дека има просперитет во тоа ...
+ дали може да се користат европски фондови за оваа намена?
zavisi kade sakas i za sto riba,na ezero ili na reka nekade
za start ke ti trebaat najmalku 5-6000 evra,a parite se vrakjaat bavno posle 3 4 godini
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Што пакуваа дечките од мини-фабриката? Кога веќе си бил таму,требало да се распрашаш,да погледнеш ако ти дозволат итн.Вака,само си напиша паковаја нешто,абе дај бидете малце поозбилни,позз
Не спомнав што паковаја( или можеби спомнав некаде на друго место не се сеќавам) пошто за наши услови ми се виде како крајно неиздржлива идеја за бизнис. Инаку се расшетав низ фабриката надолж и попреку( не беше нешто голема), секако со придружба.
Инаку паковаја пилевина која се продаваше како материјал за подлога на кафезите за домашни миленици, па сега ако мислиш дека тука тој бизнис ке успее слободно копирај им ја бизнис идејата.
П.с со оглед на поставеноста на некој работи тука мислам дека сум и преозбилен.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Идеја за бизнис во Македонија:

Спреми 1-3 акаунти за World of Warcraft до 90 левел, собирај злато и продавај на интернет.Сакаш ботирај сакаш сам собирај го златото.. Има техники еден тип за 11 дена собра 902к со еден акаунт.. Цената е сега за 1к е 0.2$-0.3$.. Околу експанзијата (13 номври) ќе можеш да го продадеш трипло.. И ќе лета ко алва на почеток..Ако направиш мултибокс на сервер каде што има побарувачка за 11 дена ќе собериш 9000к.. со 5 акаунти и многу јак компјутер...

Но мораш да играш барем од недела до месец зависно колку добар играч си да крениш левел, па после да собрираш злато.

Се разбира има ризик да те банираат и да изгубиш се. Крајно 1000к наеднаш продај ги и сигурно ќе те банираат ама ќе здиплиш околу 500$ за месец работа.

Се што ти треба е ПејПал/скирлл, 50-250 долари, компјутер, интернет, препорачливо и VPN и многу волја за играње.
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
Само 4-5? Мислам дека се далеку повеќе,еве и јас пробав пре 4-5 години да спечалам нешто преку "реномираниот" Neobux,и после неколку месечно кликање,баш кога требаше да си ја подигнам тешко спечалената сумичка,тие ме банираа со образложение дека сум пробал да си го хакирам сопствениот акаунт?!? Мислам,ова е комедија,и веднаш ми стана јасно дека т.н. онлајн-заработување во голема мера е еден огромен СПАМ,или измама по наше! Секоја чест на ретките исклучоци,ако ти познаваш некој таков проверен и редок исклучок можеш да го споделиш тука со кајганџииве,ќе направиш добро дело,поздрав! (y)[DOUBLEPOST=1409635588][/DOUBLEPOST]
Не тролај,ова е класичен трол-пост,луѓево овде идат за совет,едукација и сл.а ти се заебаваш! Хуморот е ОК,меѓутоа твојот пост е троловски! :drk:


PTCircle до сега најдобриот сајт од кој може многу да се заработи.
Се зачленуваш и ти требаат еден час работа да кликаш до 92 реклами за кои добиваш во првото ниво $1.22 и плус заработката од директни и изнајмени реферали(овие можат да се купат со пари што ги добиваш од страната поточно од BuxBonus за кои не треба ти од заработените пари да даваш).Условот за вадење пари и за надоградување е да вложите $7 само еднаш преку емаилот што планирате да вадите пари.Парите можат да се вадат преку Skrill,PerfectMoney,EgoPay и BitCoin.
И не е измама јас работам два месеци и навистина може да се заработи
Кој би сакал да работи може да се зачлени: http://www.ptcircle.com/?ref=kika38

Исто така работам и на Libertagia каде што треба да се кликаат 15 реклами и за тоа добиваш 3 долари на ден.Се работи 5 дена во неделата и ти избираш кои денови ке работиш.На недела се зема 15 долари немам извадено од тука но знам многу луѓе што имаат извадено пари.
Ако сакаш да работиш повели: http://libertagia.com/Kika94
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
Само 4-5? Мислам дека се далеку повеќе,еве и јас пробав пре 4-5 години да спечалам нешто преку "реномираниот" Neobux,и после неколку месечно кликање,баш кога требаше да си ја подигнам тешко спечалената сумичка,тие ме банираа со образложение дека сум пробал да си го хакирам сопствениот акаунт?!? Мислам,ова е комедија,и веднаш ми стана јасно дека т.н. онлајн-заработување во голема мера е еден огромен СПАМ
Ти пријателе немаш поима ни што е онлајн заработување, ни што е спам.

not anymore, како физичко лице не смееш да примаш приходи од странство. Т.е. си ебан автоматски чим извадиш пари :D
Од каде ти е ова инфо жити се?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom