Вашата девојка по професија е доктор уролог

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Кога ќе и речеш дека ти е мал и дека многу те мачи тоа. Она ќе ти врати ехее какви има...
Мал ми е само кога ми е спуштен :LOL:
Автоматски споено мислење:

Ipak nikad ne reci NIKAD. Valjda Zen majstorite toa ro rekle nekogas ;)
Они рекле дека све ти е исти курац.....и јас го викам тоа и го практикувам. :)
Затоа сум крајно неконзистентен од вчера до денеска....и баш ми е убаво. Гоу вид д флоу....патот на белото облаче.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
во таа состојба не е ни битно колкав ти е, секако не може да го употребуваш.
Може.....негде минута време, ако нема комплекси девојка ти убаво чувство е да го брцнеш во уста. А и некако интересно и возбудливо и мене ми е :D
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Знаеш како викаат Зен Мајсторите.....светец...курва, лопов, човек со ваков натпис се е тоа исти курац. И мене сега откако сум го научил ова не ми е битно што сум, се додека знам дека се е глума. По некад боље е по линија на помал отпор да се оди и ова ми изгледа како добра варијанта...освен лаење нема ништо друго, а како викаат куче што лае не каса. А од друга страна ако не лаеш нема да ти се плашат....се е тоа дијалектика.
Сва среќа што жена уролог нема да земам.....од таа гледна точка многу ми се упростува животот, што не е лошо.
Па баш и не знам, пошто сум женско, а ние по дефиниција сме плитки и игнорантни суштества, кои се водат искчлучиво според телесните нагони и емоции и вам ви служиме само за расплод или како асесоари и во принцип не капираме ваква длабокофилозофска литература каква ти цитираш. А и вие сте полот на чии плеќи почива целата цивилизација, како што ти еднаш не' потсети. *Goes back to the kitchen*.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Па баш и не знам, пошто сум женско, а ние по дефиниција сме плитки и игнорантни суштества, кои се водат искчлучиво според телесните нагони и емоции и вам ви служиме само за расплод или како асесоари и во принцип не капираме ваква длабокофилозофска литература каква ти цитираш. А и вие сте полот на чии плеќи почива целата цивилизација, како што ти еднаш не' потсети. *Goes back to the kitchen*.
Ме растажи сега.....а ти си ми многу мила, и не сакам тажна да те гледам.
Нормално дека на машки плеќи почива.....ние сме воловите во приказнава наречена човештво. Дај боже и ние да имавме малку од тоа ваше водење од емоции....поарно и за нас и за сите ќе беше.
Иначе не е филозофија никаква....ултимативното спознание е тоа, се надевам знаеш за што пишувам.....ако ти не знаеш кој ќе знае?
И да сум кажал нешто завчера не е толку битно......генерална констатација извадена од ракав. И додека го пишувам знам дека ќе се најде некој попаметен од мене и ќе ми го лупне у фаца хахахахх
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
.....ние сме воловите во приказнава наречена човештво. Дај боже и ние да имавме малку од тоа ваше водење од емоции....
Speak for yourself brother. Za srekja dal Bog i takvi maski koi znaat da se vodat po emocii koga treba ;)
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Хех, Боди, а мислев не воопштуваш вака, па ѕирни малку за брилијантните женски умови без чиишто иновации ти во моментов не би пишувал тука, како на пр. Хеди Ламар. Па потоа ѕирни и за некои кои ги знаеш а ла Хипатија од Александрија, Хатшепсут, Марија Кири, Милева Мариќ, Кетрин Џонсон, Вирџинија Вулф, Силвија Плат и многу други.

И преиспитај се дали сепак она "извини бејб, ја сеа идам да филозофирам и да се посветам на наука *и' ги тутнува децата*, а ти - "back to the kitchen!", не е она што можеби ги натерало жениве да се повлечат и да не се наметнуваат со мночу често, некои свои супериорни гледишта во однос на мажите. Андроцентризмот е се' уште толку многу жив, а и ти гледам му се приклонуваш.

П.С. Ептен се засекирав, остај се. :D
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
@Bodhidharma brate. Interesna e sestrava da ti kazam pravo. Ne e tipicna. And I like it :)
Не е сестра, брат е - затоа ти е нетипична , но во право е. Жените генерално се супериорни во однос на мажите.
 
Последно уредено:

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
@pozdrav eden topol ,pa kakva seherzada i iljada i edna nok ,pa sekoja profesija ima losa strana ,gledano od glup aspekt a sto ke kazes da decko ti e grobar ? ginekolok koja sakas profesija ili prasuvas ako gleda kobasici ne kako ljubomoren pa i decko i ima kobasica :D
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
Не е сестра, брат е - затоа ти е нетипична , но во право е. Жените генерално се супериорни во однос на мажите.
Abe po pisanoto deluva na brat. Ama ete pogore se spomna sebe vo zenski rod. Pa sea jebi ga, nesum vidovit :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.558
@pozdrav eden topol ,pa kakva seherzada i iljada i edna nok ,pa sekoja profesija ima losa strana ,gledano od glup aspekt a sto ke kazes da decko ti e grobar ? ginekolok koja sakas profesija ili prasuvas ako gleda kobasici ne kako ljubomoren pa i decko i ima kobasica :D
Види вака, не треба да се суди на човека по професијата, но ако веќе имам шанси да бирам, бидејќи сум љубоморно створење, тогаш би одбрала офтамолог, абе се у очи да гледа а гинеколог..пу пу..никако..замисли зет да имам гинеколог....

324930-aa189c5ff22d5d345d577401d617d744.png 324930-aa189c5ff22d5d345d577401d617d744.png аууууууууууууууу...никако :yid::yid:
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Хех, Боди, а мислев не воопштуваш вака, па ѕирни малку за брилијантните женски умови без чиишто иновации ти во моментов не би пишувал тука, како на пр. Хеди Ламар. Па потоа ѕирни и за некои кои ги знаеш а ла Хипатија од Александрија, Хатшепсут, Марија Кири, Милева Мариќ, Кетрин Џонсон, Вирџинија Вулф, Силвија Плат и многу други.

И преиспитај се дали сепак она "извини бејб, ја сеа идам да филозофирам и да се посветам на наука *и' ги тутнува децата*, а ти - "back to the kitchen!", не е она што можеби ги натерало жениве да се повлечат и да не се наметнуваат со мночу често, некои свои супериорни гледишта во однос на мажите. Андроцентризмот е се' уште толку многу жив, а и ти гледам му се приклонуваш.

П.С. Ептен се засекирав, остај се. :D
Скроз го растажи Боди да знаеш, а баш ми кажа

"... друже, ептен ја поштувам Натан три поинт оу, Френк Херберт и Дејвид Линч би биле горди на нејзината нова сликичка... ех камо да знаеше оти и јас сум ко Пол Муад Диб.... "
 

Kajgana Shop

На врв Bottom