Вашата девојка по професија е доктор уролог

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
,,,aj ne zezajte,,,ima i parfimirani,praski ama ima i so denovi nepodzamieni,,zhenski,ama barem pola i poishe samite si se mestat,,, :icon_mrgr:
,,,a sho e do urologijata problemite se poeke vo gornite partii,taka da so patlaci pomalku ima problemi ,,,
а и посекако никој не иде со ерекција
ја би рекол да ве чува господ од жена што држи дежурства на клиники


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.333
Поени од реакции
3.255
Ајде машки, многу ме занима одговор на прашањево, како би се справувале во ситуација кога вашата партнерка е доктор уролог а имате пријатели кои бараат врски и мој термин за преглед кај неа!?
Може и девојките да одговорат на слично прашање, како би се чувствувале кога би имале дечко гинеколог....тешки ли се овие професии за одржување на една стабилна врска во која нема да постои љубомора??:свиркам:
Ne mi se veruva kolku ste povrshni vie zenite
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
... многу ретко денес жена доктор уролог прегледува мануелно, најчесто состојбата на простата и ако го прави тоа пристапот е од задникот на мажот што тука не се гледа никакви патлаци ни поголеми ни помали!

prostateexam.jpg 170387-krajot-na-pregledite-na-prostata.jpg ultrazvuk-prostate.jpg

дијагностицирање и со тоа и самиот преглед урологот ја прави со метода на ехо дијагностика така да мнооогу ретко мануелно како во стари добри времиња каде се идело на искуство со палпитација и мануелизација!


и како по обичај не е лошо и нешто да научиме иако е темата секс и љубов, ете комбиниран одговор!


...лично кажан, гинеколог е погрешна опција за маж за мене во било кој „придружен облик“ било дечко, маж или швалер, а и кога треба да се поздравам ден денешен, рака не давам :D
...а уште да не кажам како може истиот поради професијата, да коментира за време на секс, дали сум отворена два или три прста е друга приказна :pos:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
... многу ретко денес жена доктор уролог прегледува мануелно, најчесто состојбата на простата и ако го прави тоа пристапот е од задникот на мажот што тука не се гледа никакви патлаци ни поголеми ни помали!

Прегледај го приврзокот 234010 Прегледај го приврзокот 234011 Прегледај го приврзокот 234016

дијагностицирање и со тоа и самиот преглед урологот ја прави со метода на ехо дијагностика така да мнооогу ретко мануелно како во стари добри времиња каде се идело на искуство со палпитација и мануелизација!


и како по обичај не е лошо и нешто да научиме иако е темата секс и љубов, ете комбиниран одговор!


...лично кажан, гинеколог е погрешна опција за маж за мене во било кој „придружен облик“ било дечко, маж или швалер, а и кога треба да се поздравам ден денешен, рака не давам :D
...а уште да не кажам како може истиот поради професијата, да коментира за време на секс, дали сум отворена два или три прста е друга приказна :pos:
:sramezliv:

Во право си, најлош избор е дечко гинеколог..како се шепурат кога одат низ град, па кога ќе се сретнат со некоја нивна пациентка, па таа кога ќе се раскези, како горе така доле, па уште ако е убава..леллеллее...па уште овој твојов кога озарен те запознава со неа...е ај не пукни:mad:
Ама исто е сигурно и со машките чии девојки им се уролози, сигурно и они не би сакале запознавање со нејзини пациенти:sramezliv:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
...најпопасни се ренгенолозите ако сакаш да кажеш тоа што си замислила во хумористичен смисол, тие за еден дел снимка цели ќе не соблечат без да не покријат со нешто, демек една минута работа тоа бара снимката, па уште те вртат од сите страни, а ти не знаеш дали навистина треба така или онака воајерско се расположени, па потоа на улица ние облечени, а тој со ренгенски очи не следи! :facepalm:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
...најпопасни се ренгенолозите ако сакаш да кажеш тоа што си замислила во хумористичен смисол, тие за еден дел снимка цели ќе не соблечат без да не покријат со нешто, демек една минута работа тоа бара снимката, па уште те вртат од сите страни, а ти не знаеш дали навистина треба така или онака воајерско се расположени, па потоа на улица ние облечени, а тој со ренгенски очи не следи! :facepalm:
Секој доктор ако сака пацинетот да го види разголен и да искористи нешто, многу лесно ке го стори тоа..но убаво и со гордост ќе кажеш-Сопругот ми е ренгенолог или пулмолог..но ако кажеш уролог или гинеколог, одма поинаку ке те погледаат, со онаа смешка на крајот од едната усна;)

А еве и една случка ке ти кажам за мене кога отидов кај интернист, јас онака згодна, тој млад убав доктор...и....и...тури тоа слушалките на уво и ми вика легни на кревет и крени сукњата горе..така и направив а он слушалките ми ги стави на препони...е, ај сега ти како докторка кажи ми кое срце го слушаше таму доле???
:sramezliv::sramezliv:
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
Kako gi kreirate be ovie smesni temi so zamisla vo glavata "Sta bi bilo kad bi bilo"? :facepalm:
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
parfemisana kobasica abe sekade e isto mora da ima doktor za se ete na rabota se povreduvas te nosat i zar so stipalka na nos ke raboti ko oni da ne se isto da se kafe pijaci
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.713
жените одат и кај Уролог, не само кај Гинеколог ...
исто така катетер се става и на машки и на женски пациенти,не само при уринарни проблеми туку и при операции
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Секој доктор ако сака пацинетот да го види разголен и да искористи нешто, многу лесно ке го стори тоа..но убаво и со гордост ќе кажеш-Сопругот ми е ренгенолог или пулмолог..но ако кажеш уролог или гинеколог, одма поинаку ке те погледаат, со онаа смешка на крајот од едната усна;)

А еве и една случка ке ти кажам за мене кога отидов кај интернист, јас онака згодна, тој млад убав доктор...и....и...тури тоа слушалките на уво и ми вика легни на кревет и крени сукњата горе..така и направив а он слушалките ми ги стави на препони...е, ај сега ти како докторка кажи ми кое срце го слушаше таму доле???
:sramezliv::sramezliv:
...можи, можи, да слушне дали има добра цирклуација, тоа крвотокот, а не срцето ма, периферијата си ја слушаше! :pos:
Kako gi kreirate be ovie smesni temi so zamisla vo glavata "Sta bi bilo kad bi bilo"? :facepalm:
...е па да биде интересно малку на секс и љубов! а не пречат теми со 3ки, 5ки? а? там сите пишват...или мааабето за пенисо дали е мал или не ...излегви глаата? и там одговор имет... или ми сврши дечко ми на нога дали сум трудна? :facepalm:
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Kade vo mk ( vo koj bolnici ) ima zeni urolozi ???
Vo Gob 8-mi septemvri i na klinika za urologija kolku sto znam nema zeni urolozi.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
Kade vo mk ( vo koj bolnici ) ima zeni urolozi ???
Vo Gob 8-mi septemvri i na klinika za urologija kolku sto znam nema zeni urolozi.
Искрено, незнам дали има уролози жени...али би требало нели да има, оти како што кажа @Ireal на уролог идат и жени, се прават цистоскопии идр.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom