Вашата девојка по професија е доктор уролог

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.308
Поени од реакции
3.714
Kade vo mk ( vo koj bolnici ) ima zeni urolozi ???
Vo Gob 8-mi septemvri i na klinika za urologija kolku sto znam nema zeni urolozi.
Нема жени уролози во Скопје, т.е. можно е да има само една, не сум сигурен дали беше баш уролог.
Инаку темава е без врска. Наредна тема, што ако вашата девојка е порно ѕвезда или работи кај МТВ???
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
5.337
Поени од реакции
7.166
има во фантазијата на @bijons и @pozdrav eden topol
... пак се залетуваш на статива!
Kade vo mk ( vo koj bolnici ) ima zeni urolozi ???
Vo Gob 8-mi septemvri i na klinika za urologija kolku sto znam nema zeni urolozi.
...на пример...Прим.Д-р Бранка Трајчевска-Бошковска, специјалист по урологија и општа хирургија 02/3235-025, Асс.Д-р Маја Софрониевска, специјалист општа хирургија, на супспецијализација по урологија 02/3235-025,
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.393
Поени од реакции
7.505
има во фантазијата на @bijons и @pozdrav eden topol
има жена уролог во градска кај Зелен Пазар,http://www.gradskahirurgija.org.mk/Doctor/Details?Id=50 и на субспецијализација на Урологија
А има и една наводно добар дијагностичар, често патува во странство, незнам дали е оваа од првиот линк
... а да не зборувам дека докторки стажантки ставаат катетри, сестрите мислам само вадат..
б.т.в., најценет уролог диагностичар за мажи во Загреб е жена...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
5.337
Поени од реакции
7.166
Нема жени уролози во Скопје, т.е. можно е да има само една, не сум сигурен дали беше баш уролог.
Инаку темава е без врска. Наредна тема, што ако вашата девојка е порно ѕвезда или работи кај МТВ???
..ако нема врска темава не пишвај брат, а ако сакаш тема за порно звезда или работи кај МТВ отвори тема ќе коментираме и таму! иако пишвет Кајгана менаЏер немој да ми се прајш редар...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
828
Поени од реакции
403
...на пример...Прим.Д-р Бранка Трајчевска-Бошковска, специјалист по урологија и општа хирургија 02/3235-025, Асс.Д-р Маја Софрониевска, специјалист општа хирургија, на супспецијализација по урологија 02/3235-025,
Znaci sepak ima zeni urolozi vo Mk (y)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.393
Поени од реакции
7.505
кога бев во војска, во РМ,1977/78, имав дисторзија на ножен зглоб и ми го ставија глуждот во гипс, лежев во морнаричката болница во Пула. Имаше во истата соба и млади војници оперирани од хернија. Докторот што им праеше визита многу се налути што некој од оперираните носеа гаќи и и нареди на една од сестрите, пред секоја визита да врши проверка некој да не има гаќи... овие гуштериве паника, а еден постар војник пациент им кажуе: видјела је она курчева као одавде до Загреба :icon_mrgr:
Туку баш ме интересира, овие со мантииве, што учат за мед.сестри и докторки, кога треба да гледат машки органи на пациенти,( значи во живо, не пицк дицк во инбокс) дали мижат или со ширум отворени очи гледаат :cool:
Да не зборувам дека треба да знае стручно и да го фати и да стави катетер...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
566
Поени од реакции
718
Ајде машки, многу ме занима одговор на прашањево, како би се справувале во ситуација кога вашата партнерка е доктор уролог а имате пријатели кои бараат врски и мој термин за преглед кај неа!?
Може и девојките да одговорат на слично прашање, како би се чувствувале кога би имале дечко гинеколог....тешки ли се овие професии за одржување на една стабилна врска во која нема да постои љубомора??:свиркам:
Што не е во ред со тебе миличко?
Ти знаеш ли што воосновно работи урологот? Таму е проблем ако прави торта дома и го лиже средниот прст од десната рака! Сигурен сум дека нема да сакаш да ја бакнеш а и торта нема да се најадеш ;)
Таа повеќе газови гледа од патлаци! Плус пред да го поставиш ова прашање требаше да прочиташ во подфорумот хумор, има таму еден виц за докторот што ја застрелал циганката кај контејнерот:ROFLMAO:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
24.295
Поени од реакции
14.782
Абе душо, не те прашав за путките дали биле парфимирани или застоени, туку како би се чувствувал ако твојата пртнерка има професија уролог, дали ке ја потпрашуваш секојдневно како поминала на работа, дали едноставно ќе ти пречи нејзината професионалност или воопшто нема да те засега што прави на работа тие 8 часа:), дали ке се страмиш од твоите пријатели кои знаат за нејзината работа...едноставно прашање, дали машкото его може да издржи таков притисок??
,,,e na toa neznam da ti odgovoram,z'sh doma mene nishto ne me prashuvaat,,,a drugata sostojba e vekje kad bi bilo sho bi bilo,,,od kaj da znam kakov bi bil,,, :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

,,,i PS,,,naslovot ti e,,,vashata devojka urolog,,,e mojata ne e urolog nit sum jas zhensko,,,:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.887
Поени од реакции
174.313
Темава е доказ каква малограѓанштина владее и зошто и РСМ и Камчев и Боки и Катица Јанева ни се заслужени.

Каталинава бетер од Албанцине на гинеколог што влагаат со жените.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.488
Поени од реакции
9.000
Ај што е заебано, но и јанза ќе те јаде ако отиде некој твој пријател со пазамашен алат..
Ти колку ги имаш видено у живот, еден? Знаеш ли дека има кобасици кои во ерекција растат по сантим, а ги има и крем бананчиња кои по три пати се зголемуваат кога ќе се стврднат?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
5.337
Поени од реакции
7.166
Ти колку ги имаш видено у живот, еден? Знаеш ли дека има кобасици кои во ерекција растат по сантим, а ги има и крем бананчиња кои по три пати се зголемуваат кога ќе се стврднат?
...вистина медицински докажано! (y)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
4.234
Поени од реакции
2.777
Ти колку ги имаш видено у живот, еден? Знаеш ли дека има кобасици кои во ерекција растат по сантим, а ги има и крем бананчиња кои по три пати се зголемуваат кога ќе се стврднат?
Прашањето на темата не е колку пениси или колбаси како што ти ги нарекуваш имам видено, многу небитна ствар, но ти случајно да не се пронајде во оние со сантимот само?

,@Ilumious за која малограѓанштина збориш кога при избор на партнер голема улога игра професијата негова, така да не верувам дека би земала кувар за маж а камоли да одбереш доктор гинеколог.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.887
Поени од реакции
174.313
Прашањето на темата не е колку пениси или колбаси како што ти ги нарекуваш имам видено, многу небитна ствар, но ти случајно да не се пронајде во оние со сантимот само?

,@Ilumious за која малограѓанштина збориш кога при избор на партнер голема улога игра професијата негова, така да не верувам дека би земала кувар за маж а камоли да одбереш доктор гинеколог.
:facepalm: Боже господе

Мене чест би ми било да се омажам за доктор/гинеколог, таа вика сеедно дали ќе ми било :pos:

Дали ти во животов си имала другар/ка медицинско лице и си пробала барем за момент да сконташ дека тие лица од 18 години гледаат мртваци на обукција, изгорени луѓе, лудаци, шизофреничари, фаќаат црева во стомак и брцаат прсти во артерии? Дали ти сериозно мислиш дека на 30+ години пациентите си ги гледаат како сексуални објекти и би се возбудиле од ташак/пичка? Исто како да прејудицираш дека банкар се возбудува кога влага во сеф со милион евра. :popce:

Уствари и јас сум нашла на кого да цртам, кога ќе видиш секој си работи каде што треба да си работи, со ваков мајндсет и државна администрација ти е многу.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
370
Поени од реакции
376
Хаха неможеш такви споредби да правиш ако е кувар или гинеколог не го земам, ама ако е кардио хирург може :D
Тогаш тоа не би било љубов туку интерес:)
 
На врв Bottom