Вашата девојка по професија е доктор уролог

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Хаха неможеш такви споредби да правиш ако е кувар или гинеколог не го земам, ама ако е кардио хирург може :D
Тогаш тоа не би било љубов туку интерес:)
Е добро што спомна кардиохирург, се случувало при операции на артерии кај жени или ставање стентови да се јави крварење од вагината (ваљда организмот симулира гушење, прекин на дишење барем за момент, како што има при бесење или обезглавување) па кардиохирургот да мора и таму да реагира иако примарно тоа не е негов домен.

Не знам како ги замислува докториве, као ако сум специјалист во едно поле, неписмен сум во другите 50. :facepalm: тие додека стигнат да се специјалисти на телово сантим неистражен не му оставаат ама иди објасни се.

Кога веќе отвораше тема, поарно да отвореше како се справуваат психички на онкологија и ургентно со толку смртни случаи дневно ама тоа е, конкуренција на патлаци ќе дискутираме.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
,,,tuuuu of 5 popladne do 10 vecher chetiri polni stranici,,,torti da se delea nemashe da ima tolku pishuvanki,,,definitivno ve isprovocira,,, :ROFLMAO: :icon_mrgr:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Хаха неможеш такви споредби да правиш ако е кувар или гинеколог не го земам, ама ако е кардио хирург може :D
Тогаш тоа не би било љубов туку интерес:)

Ама тоа е факт бе душо, така е навистина на терен..па гледаш дека и @Ilumious вели дека и е чест да земе доктор за дечко, сопруг ..:)
Автоматски споено мислење:

Е добро што спомна кардиохирург, се случувало при операции на артерии кај жени или ставање стентови да се јави крварење од вагината (ваљда организмот симулира гушење, прекин на дишење барем за момент, како што има при бесење или обезглавување) па кардиохирургот да мора и таму да реагира иако примарно тоа не е негов домен.

Не знам како ги замислува докториве, као ако сум специјалист во едно поле, неписмен сум во другите 50. :facepalm: тие додека стигнат да се специјалисти на телово сантим неистражен не му оставаат ама иди објасни се.

Кога веќе отвораше тема, поарно да отвореше како се справуваат психички на онкологија и ургентно со толку смртни случаи дневно ама тоа е, конкуренција на патлаци ќе дискутираме.
Боже девојче, размислуваш во погрешен правец, кај ја буткаш водата....абе просто и јасно е прашањето, тоа е исто хипотетичко како да сум те прашала колку деца сакаш или дали би пробала у тројка..хаххахахах....
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
А, зошто некоја не би зела кувар за маж? :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Затоа што се дебели :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Ајде машки, многу ме занима одговор на прашањево, како би се справувале во ситуација кога вашата партнерка е доктор уролог а имате пријатели кои бараат врски и мој термин за преглед кај неа!?
Може и девојките да одговорат на слично прашање, како би се чувствувале кога би имале дечко гинеколог....тешки ли се овие професии за одржување на една стабилна врска во која нема да постои љубомора??:свиркам:
Ќе носам ваква маица

И ќе се надевам дека страв лозје чува :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Затоа што се дебели :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:


Ќе носам ваква маица

И ќе се надевам дека страв лозје чува :D
Тоа е вистинскиот одговор:aplauz::backa:..ама останативе нејќат да признат:)
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
A sho fali na debelite mazi? Neli velat deka maz bez meshe ne e prav maz?
Btw okolu temata! A sto ako vasiot maz e cistac na gjubre ili higienicar? Dali i kolku ke se sramite od nego?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
A sho fali na debelite mazi? Neli velat deka maz bez meshe ne e prav maz?
Btw okolu temata! A sto ako vasiot maz e cistac na gjubre ili higienicar? Dali i kolku ke se sramite od nego?
Кој тоа те лаже...дебелина е причина за секакви болести..диабетес, притисок....естроген високо ниво.

Иначе маж чистач на ѓубре и сл. може да си остане со курот у рака или евентуално жена од Пустец.....нема потреба за тоа да се дискутира.
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
Кој тоа те лаже...дебелина е причина за секакви болести..диабетес, притисок....естроген високо ниво.

Иначе маж чистач на ѓубре и сл. може да си остане со курот у рака или евентуално жена од Пустец.....нема потреба за тоа да се дискутира.
Hm...jas imam drugar koj bese dolgi godini cistac i bese vo brak so deca. A pricinata za razvodot bese najverovatno mesanjeto na negovata majka previse vo nivniot zivot kolku sto gi poznavam. E sega toj so ne se potrudil da ja izbalansira taa rabota toa e drugo. Vazno mnogu godini cistacot dodeka bese cistac ne bese so kurot vo raka. Ironijata e sto ostana vo raka posle unapreduvanjeto na rabotno mesto koe veke nema vrska so cistenje i higiena.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Da da ko toa da ti bese poentata. Nego za koja data zakaza da ides na urolog?:)))
Cisto informativno prasav dali kaj nas vo Mk ima zeni urolozi bidejki ne sum sretnal zena urolog
Inaku ne mi treba sega za sega pred nekolku meseci si bev kaj najdobriot ( najcovecen ) urolog vo Gob 8-mi septemvri kaj Dr Jovan Ivcev odlicen urolog najdobar so znaenje
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Прилично радикално као за од еден зен будист.
Знаеш како викаат Зен Мајсторите.....светец...курва, лопов, човек со ваков натпис се е тоа исти курац. И мене сега откако сум го научил ова не ми е битно што сум, се додека знам дека се е глума. По некад боље е по линија на помал отпор да се оди и ова ми изгледа како добра варијанта...освен лаење нема ништо друго, а како викаат куче што лае не каса. А од друга страна ако не лаеш нема да ти се плашат....се е тоа дијалектика.
Сва среќа што жена уролог нема да земам.....од таа гледна точка многу ми се упростува животот, што не е лошо.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Знаеш како викаат Зен Мајсторите.....светец...курва, лопов, човек со ваков натпис се е тоа исти курац. И мене сега откако сум го научил ова не ми е битно што сум, се додека знам дека се е глума. По некад боље е по линија на помал отпор да се оди и ова ми изгледа како добра варијанта...освен лаење нема ништо друго, а како викаат куче што лае не каса. А од друга страна ако не лаеш нема да ти се плашат....се е тоа дијалектика.
Сва среќа што жена уролог нема да земам.....од таа гледна точка многу ми се упростува животот, што не е лошо.
Кога ќе и речеш дека ти е мал и дека многу те мачи тоа. Она ќе ти врати ехее какви има...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom