Васко Ефтов vs. Вики Ралева, Големиот Брат и останатите "реални" шоуа и фејк личности

Статус
Затворена за нови мислења.
P

Princ

Гостин
Што ќе загубеше ако индиректно ги плеснеше работите? Без деловите за јамболиите, без провоцирањето за "зетот"


Да, требаше да ќути и да остави да се искаже девојчето. Како би ти било тебе ако јас сега те банирам од тема или форум бидејќи ми се може? Нема тоа да ме покаже како глупа личност? Васко токму тоа и го направи, ги банираше од тема дискутантите и збореше за неговиот совршен свет и неговите очекувања од животот. Во такви муабети не каниш дискутанти туку тоа фино-лепо си го решаваш сам со себе.
Неговото НЕЕБЕЊЕ пред камера не е срам за македонската нација.Никој не пишува за него дека не стенкал или не се ебел, ама за Вики сите пишуваат к*рва од Македонија.Затоа не може да бидат исти.Капираш сеа?
Ќе го цитирам Zemzela, да не се повтарам.

...и на крај Васко Ефтов,имаше некои добри моменти,но стилот се мразам се е зоолошка и слично,па нивото на комуницирање му е дно,сигурно е тој и против интернетот,пирсовите,тетоважите се што било табу и баук во 70-тите :tapp:,па боже мој во светот реални шоуа секој ден излагаат и се сексаат луѓето внатре па дури и истополово и што...чекај да ги прашаме комшиите а? Иди носи се и ти и комшии,не живеам јас заради нив,ама тоа е искомплексирана личност заглавена некаде во 1975 години на корзо меѓу Ванила и Рубин Кармин :tapp:
На крај краишта, далеку од тоа да се гордеам со Вики. Ама се срамам и од Васко. Фер инаф?
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Што ќе загубеше ако индиректно ги плеснеше работите? Без деловите за јамболиите, без провоцирањето за "зетот"
Што ке загубеше ако индиректно ги плеснеше работите???
Нмеаше да изгуби ништо затоа шо немаше ни да ја има емисијата тоа као го прави уникатен а и го прави и сакале или не па го гледаме не за него него за реакцијата на некој famous после директното плеснување...
 
P

Princ

Гостин
Што ке загубеше ако индиректно ги плеснеше работите???
Нмеаше да изгуби ништо затоа шо немаше ни да ја има емисијата тоа као го прави уникатен а и го прави и сакале или не па го гледаме не за него него за реакцијата на некој famous после директното плеснување...
Уникатно беше и драпањето на Вики со Карло или како и да се викаше јамболијата, ама тоа нели, не ја прави таа постапка правилна.

Ај останете ми со здравје.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
5
of lele aj ostajte ja ovaa nepismenava od VelikiBrat i obratete vnimanie na poentata na emisijava eve ovoj del konkretno

Vasko e najjak be so vi e i ne bese samo radi viki i bigbrother ova nego da ni pokaze deka sme prodadeni dusi ubavo kaza vcera se pijancime na Aco Pejovic a sabajle ime ke branime i ke se falime deka sme Makedonci so ne kaza nekoj vo B2 deka se osekja ko anticki makedonec dodeka go slusa Aco alooo svestete se do koga so srbive ke se vleceme be pa neli gledate deka i oni ne ne sakaat hahah so grcive lom ne napraija mislam deka emisijava bese edna od najdobrite a sto ne ste ja svatile poentata e drugo kako sto rekov ne e da ja ispluka viki i tie emisii nego da ni pokaze kolku sme pod vlijanie na srbive :toe:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.803
И шо ако „ги закопа“? Зборуваме за девојката која врискаше во хистерија ТЕ САКААААМ ТЕ САКАААМ КАРЛОООО НАПРАЈ МИ ДЕТЕЕЕЕЕ после десетина дена со него, и татко и кој веќе му даде збор на зетот дека може да ја жени ќерка му*

Како ги закопа? Во Стопанска банка кредит нема да им дадат пошо се тато брат и вики брат? :))

*информациите ми се од времето ко ме интересираше шо е фамата околу голем брат, па гледав чат пат :)
Да им го загорчи секое наредно појавување на тв ,може ќе им направи и услуга и онака садо-мазо фамилија ми изгледа тоа. Ме чуди која култура ја бараат од него членовиве ..како треба да и се обраќа .. мила Вики дали мислиш дека достигна нешто со тоа што се вљуби во специјалистот за фризури и убаво ишаран дечко од Србија ,колку убав пар бевте итн....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
5
se frlaat pari za glasovi na ovie realni emisii se punat srbive i posle ke sme nemale siromasni ke sme bile abe ajde begajte sto demek ne mozete mesto da glasate za glupostive i pari da frlate na ova da svrtite 2-3 pati na nekoi od broevine za decana sto umiraat i sto stvarno im trebaat pari abe ajde sramota nie sme sramota nacija
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Уникатно беше и драпањето на Вики со Карло или како и да се викаше јамболијата, ама тоа нели, не ја прави таа постапка правилна.

Ај останете ми со здравје.
Не дека не е ама тоа се дешава и Владо Јаневски си ги дрпаше на евровизија на настап не знам девеесеинекоја ама неаме 2 или 3 емисии како оваа па интересно ни е да гледаме на нас ситните души..а драпање има преку еден канал..
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Се уште го немав задоволството да го гледам ова фасцинантно шоу, но исто како да сум го гледал (иронија со цинизам-за неуките).
Го напаѓате Васе, а не се читате сами како комуницирате на форум, интерено. Не би навлегувал да го бранам него затоа што малку побистро ако размислите ќе ви стане јасно.
Не дека он не би сакал таа Вики да му го испуши еднаш онака...како патриотка ама, важно е...ма што е важно веќе?

Мене овј Белов и Тамара не ми се јасни, добро Тамара по инерција е глупава и надмена. Ај оваа си е курва што се е, глупа, тактото видовме каков, значи тоа е тоа. Дај боже повеќе да се такви, па ако може и позгодни...ќе има лесен риболов.

Ама типов бре..."не споредувајте биг брадр со операција триумф ние ваму имавме цел да пееме" :pos:...тешко ми е да кажам ама поглуп испадна од најглупата. Па се смешка уште, си мисли дека е викнат на емисија за да разговараат за неговиот херојски потфат од живеење како бактерија 100 дена...па уште македонија ја претставувал :pos:...закон бе.

Добро е некому што текна за ова јавно да проговори.
Ова го тупев уште кога се зачленив на форум, ама џабе...луѓе приберете се малку алоо.

пиес: искрено мислам дека проблемов има две категории...на жениве им е допуштено да прават шо ќе им текне, а жени ко жени паметно ретко кога прават, а второ муживе што изгубиле идентитет и се папучарат па по нивни памет идат...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ја имам таа среќа и тој луксуз да не морам да ги гледам двете емисии, и да си пишам дека не се замарам ама со самото мое пишување на темава се замарам малку, ама моноооогу помалку отколку сите воајери овде :icon_lol:.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.803
Што ќе загубеше ако индиректно ги плеснеше работите? Без деловите за јамболиите, без провоцирањето за "зетот"

не е негов стил тоа


Да, требаше да ќути и да остави да се искаже девојчето. Како би ти било тебе ако јас сега те банирам од тема или форум бидејќи ми се може? Нема тоа да ме покаже како глупа личност? Васко токму тоа и го направи, ги банираше од тема дискутантите и збореше за неговиот совршен свет и неговите очекувања од животот. Во такви муабети не каниш дискутанти туку тоа фино-лепо си го решаваш сам со себе.
Знаат дека е таков Васко ,дека ќе ги банира пред да се докажат , тогаш зошто прифаќаат воопшто да учествуваат со негова емисија .
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Газда Велија се претаставува како голем промотор на културата во Македонија а ниту еднаш немам фатено да има некој документарец, се му се реалити шоуа и квизови. И сега тој ќе ми продава култура. Или пак Сител што се утепуваат од давање Сурвајвор или Сфрј/ сапунски серии а ни тие немам видено дека дале некога нешто "едукативно."
Апсолутно. Газда Велија и кЛатас си се препуцаваат, никакво промовирање на култура нема во двете најпростачки телевизиски куќи овде. Чисто за компарација, мене ми е на кабелска достапна руската национална телевизија. Значи национална. О, колку само тие луѓе вложуваат и го негуваат културниот идентитет, просто неверојатно. А замисли, не пуштаат на секои 5 мин реклами со најиритирачкиот глас евр за да ми го дрви за нешто што го викаат фондација. Пошо важно звучи.
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Не ја спушти напротив,не ја погоди ама баш воопшто:)

Да те прашам ли вика за прљавите гаќи(Ефто ја има концизно гледано):)
Па да може и имаш право..не ја погодија зборовите ич, затоа што е глупа,затоа што не сфати дека Ефтов ја ремети,тресеше глупости на секое прашање,едвај се снајде!а и тој ефтов намерно ги праи такви емисиите негови да крева прашина за џабе!сеа сигурно се гордее со тоа каква емисија направил..ич не им придавам значење веќе ни на двајцата!:baeh::wink:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Само малку да се одвојам од темата "Сите што жалите дека не сте го гледале шоуто отворете прва страница на темата и ги имате сите клипови од you tube"
Па коментирајте
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom