Вардар-Работнички недела 30.11.2014, 17 часот на Градски стадион

Како ќе заврши дербито?


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
И двајцата сте во право, не спорам, само едно треба да имате предвид: На ракомет никогаш не ни немало публика во Скопје, со исклучок на мечеви од ЛШ, а на фудбал имаше критична маса која со тек на време успеаа да ја растурат... кретените што се изнаредија во клубот задњиве 15 години и више!
За мечеви од ЛШ знаеме дека не треба молење, ама работата е да создадеш нова критична маса или да повратиш дел од старата за нашево првенство, а овие да бидеме реални не се кадарни, а и немаат такви намери. Едноставно не ги занима да работат на една така битна ствар за сликата на клубот, а како тргнала работава ќе си станеме пандан на мамиќевиот Динамо...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Ништо, и посебна тема отворена и пак се вртат истите муабети што се прават во Фан клуб Вардар. :(
Ги нема навивачите на „брендот“ од ракометните теми да пишат нешто за дербито на сезоната. Битно владеат по тие теми со шегите за тоа колку се прости навивачите на Минчолург, како се палеле на прилозите на Бекстејџ и како навивале за клубот откога почнал да прави успеси пред 5 години, а они ете навивале за Вардар затоа што знаеле што е „бренд“ во Македонија, а не дека се палат на успеси.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Џабе расправаме бе, едноставно луѓево не сакаат да дојдат на стадион, не сакаат да пратат домашно првенство, нивни избор, џабе ние се замараме. Кога ќе се додаде и неактивноста на управата на Вардар па и на Комити во маркетингот и привлекувањето на гледачи, ситуацијата тешко дека ќе се промени. На Лудогорец-Реал и Лудогорец-Ливерпул имаше повеќе луѓе од Македонија од што вкупно имало цела сезона заедно на стадион и на утакмиците на Вардар и на Работнички.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Како и да е мора повеќе да се работи на маркетингот. Нека се пуштат реклами по ТВ и радио, плакати низ град, не дека ќе се собере кој знае колку публика ама треба да се проба а овие ништо не работат.
Друга работа, еве поминете низ кладилниците што се карши Соборна, во кафичите низ Дебар Маало врие народ. Минуваш таму и си викаш кој знае па на стадион како ќе е. Одиш на стадион едвај 100 души.
Народот не е заинтересиран, подобро му е да седи и да гледа Манчестер, Челзи. Барса, наместо да мрзни на стадион. Се е џабе, ама кога ќе дојде европска утакмица како печурки излегуваат:).
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Абе прво што треба да направат е да му ја вратат душата на клубот, што полека полека му била одзимана со лоповите во управите. Не може, а да ги нема легендите на клубот никаде барем да ги канат на стадион да дојдат, нека организираат ревијални утакмици па и нека се со хуманитарен карактер, тоа ти е одлична реклама за тоа дека Вардар се враќа на старите патеки, ете имаат медиумски партнери антена 5, м. спорт, на телевизииве нека платат, Т-мобајл сите проадвници плакати со таков потег полека полека ќе ја вратат двербата во клубот. Не мора таква утакмица можат и приемр како сеа со Работнички да ја направат картиет да идат во хуманитарни цели, нека промотри бидат Панчев, Рингов, Најдоски, Ќириќ, ја имаат Катарина Ивановска исто сигруно би се нафатила, да ја промвоира утакмицата. А они ништо неправат тотален мрак, посебно во ФК абе од што не работат доказ е и некординрианоста со тие Фејсбук страната што ја одржуваат, дечките си ставија слика со време на почеток на утакмицата од 13ч, а во плакатот на Комити стој од 17ч, исто и ЛФ што правеа клипови, најави секаде им стоеше 17ч, и од ниакде се поајвва таа информација, за да после мењаваат уште два пати за да го погодат терминот. Исто и со билетарата тогаш без никаква најава никаде им ја затвараат пола саат пред да почне билетарата и одеднаш 100тина луѓе останвуаат надвор и за џабе губеле време и апри да дојдат до Градски. Ама тоа е на овие сигурен сум дека не им е целта да го вратат Вардар на старите патеки, туку да исперат пари преку него што ги крадат од државава затоа и не се замраат толку дали има гледачи или не.ЌЕ ги сменат од власт и со парите испрани преку Вардар ќе си киднат од државав и ќе си уживаат некаде на некој егзотични места. А ние ќе си тупиме главати тука.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Малку го преценувате Стојков. Ако ира по страната кај Хамбарџумјан нема да се види. Реално Вардар со одбраната (освен лев бек) и средината која ја има може да го контролира мечот против секоја македонска екипа, не верувам дека ќе изгубат ако играат на ниво.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Работнички игра со двајца напаѓачи, од кој едниот е Стојков. Така да кај Хамбарџујан би требало да биде или Чума или Талат.
А Хамбарџујан има слаба дефанзива, се вади на тоа што цела утакмица е горе доле. Слично нешто ко Даниел кенгур
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Гледам времево е катастрофа и ќе поколеба многу луѓе да не дојдат денес на стадион.
Сепак за оние кои стварно ги сакаат клубовите сигурно денеска ке бидат на стадион.
Очекувам интересен дуел па нека победи подобриот. Би сакал тоа да биде Работнички,но реално мислам нерешено ке заврши 1:1 или 2:2
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.921
Поени од реакции
4.366
Зошто би поколебало многу луѓе да дојдат? Нели се покриени трибините? Ако му е ладно, нека се облече убаво... Жал ми е само што не сум од СК и што не сум во МК. Ваква утакмица, со двете екипи речиси на исто ниво не смее да се пропушти.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Зошто би поколебало многу луѓе да дојдат? Нели се покриени трибините? Ако му е ладно, нека се облече убаво... Жал ми е само што не сум од СК и што не сум во МК. Ваква утакмица, со двете екипи речиси на исто ниво не смее да се пропушти.
Море да видиш ако е ладно како ќе смрзнеш седејќи на едно место...

Туку јас не одам, два пати бев два пати катастрофални утакмици, а време баш неам за идење до градски и назад, така да Ајде Вардаре.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
jaс ја пуштив двојка во спортлајф 3.10 коефициент :) Работнички ми делува како да има покомпактен тим, поизбалансиран (шо би рекол ван гал :D) плус и поубав фудбал за око играат според мене од Вардар.. некаде прочитав дека Работнички без Сулејманов ќе го игра овој натпревар,а и последен натпревар ќе биде овој за Шишковски во дресот на Работнички..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Сулејманов и така не им е прв избор колку што можев да приметам до сега, а ниту пак сезонава покажал нешто, од тоа што сум прател...
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.921
Поени од реакции
4.366
Море да видиш ако е ладно како ќе смрзнеш седејќи на едно место...

Туку јас не одам, два пати бев два пати катастрофални утакмици, а време баш неам за идење до градски и назад, така да Ајде Вардаре.
Те разбирам, но сепак...

Но да се осврнам на утакмицата. Изгледа малце ги преценив и двата тима. Всушност малце повеќе од малце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom