Вардар-Работнички недела 30.11.2014, 17 часот на Градски стадион

Како ќе заврши дербито?


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
4.937
Чорба утакмица, уште 3 дена да се играше немаше гол да падни...
Освен испадот на одбраната на Работнички кога Петковски излезе сам со Шишковски и ударот на Алтипармаковски надвор од 16 поконткретни шанси немаше...
Среќен роденден на Лојал Фанс, одлично навивање, со уште подобра кореографија и феноменална баклијада браво (y)
 
B

Beck's

Гостин
^ и ти ко коментаторот, офсајд беше досуден кај ситуацијата на Петковски :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
^ и ти ко коментаторот, офсајд беше досуден кај ситуацијата на Петковски :D
Друга беше таа ситуација :D
Ова за кое зборува Пеце се случи во прво полувреме, кога Петковски искористи една грешка во противничката одбрана, ама Шишковски успеа да го спаси голот.
Во второ полувреме, судијата крена офсајд, ама и без тоа Петковски успеа да промаши цел гол :icon_mrgr:
 
B

Beck's

Гостин
Друга беше таа ситуација :D
Ова за кое зборува Пеце се случи во прво полувреме, кога Петковски искористи една грешка во противничката одбрана, ама Шишковски успеа да го спаси голот.
Во второ полувреме, судијата крена офсајд, ама и без тоа Петковски успеа да промаши цел гол :icon_mrgr:
Aбе сигурно за офсајд ситуацијата збори пошо коментаторот до крајот на натпреварот едно 10 пати жалеше за таа пропуштена шанса на Петковски :D
 
D

Dynamo

Гостин
Филип Петковски ја имаше најголемата шанса да ја реши утакмицата, но, го утна цел гол.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
Aбе сигурно за офсајд ситуацијата збори пошо коментаторот до крајот на натпреварот едно 10 пати жалеше за таа пропуштена шанса на Петковски :D
Можеби :D

Јас зборам за првата шанса на мечот, но да бидам искрен го видов само моментот кога Петковски биеше во Шишковски, а не можам да се сетам како дојдовме до шансата, ама сепак мислам дека се работеше за некое грешно додавање во одбраната на Работнички.
Неколку минути подоцна Шишковски го погоди Петров, кој иако имаше празен гол отиде странично и се испосра.
Тоа беше се што направивме на мечот :LOL:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Мислам ова беше најслабата утакмица што сум ја гледал помеѓу Вардар и Работнички во мојот живот.
Со мене го земав и татко ми му викам во одлична форма е Работнички ќе падне добар фудбал. Место тоа ни ф од фудбал немаше и се разочара и тешко да дојде во блиска иднина пак.
Ајде ние редовно што идеме навикнати сме на ваков фудбал и пак ке идеме,но останатите тешко да дојдат пак.
Инаку честитки до Лојал Фанс за 15годишнината и одлична атмосвера направиа . Секоја чест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom