Вардар - Пелистер (09.03.2014)

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.889
Криво ми е за 100-те денари,криво ми е шо измрзнав на стадион,криво ми е..

Полоша игра-амин. Навивањето-исто,и од едната и од другата страна. За пеналот од мојата страна се виде дека го закачи,но после играчот на вардар шутна кон голот и кога се виде дека топката отиде над гол Мечкаровски свирна пенал. За црвениот,мислам и тоа дека не беше,не ми изгледаше ко ништо опасно...ама од коментарите тука гледам дека никој не се буни. Тоа е тоа,за следно "дерби" 2 пати ќе се замислам дали ќе одам..Срамота,ако вака се надева Вардар дека ќе успее да избори настап во Европа секоја чест. Јас ништо Европско не видов,исто и за Пелистер...ако му се амбициите да играам квалификации за ЛЕ или да бидат шампиони,во тој случај неможе да се затвараш кога имаш играч повеќе.
Кажи само со кој беше со нас или Чкембари пошто имаш тука кај нас пријатели, ама по НГ пријатели сте со Чкембари, со кој беше ? :D

Кога израмнивме почнав да се радувам и прекинав, ми текна дека Чкембари ќе јадат гомна за непостоечки пенал или пристрасно судење.... се до црвениот картон.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.227
Поени од реакции
6.707
Кажи само со кој беше со нас или Чкембари пошто имаш тука кај нас пријатели, ама по НГ пријатели сте со Чкембари, со кој беше ? :D

Кога израмнивме почнав да се радувам и прекинав, ми текна дека Чкембари ќе јадат гомна за непостоечки пенал или пристрасно судење.... се до црвениот картон.
Прво полувреме со вас,второ со Чкембари :свиркам: :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Додека се игра ваков фудбал на терените низ Македонија публика не може да бараме.За играта што денес ја прикажаа Вардар и Пелистер и оние 5-6.000 гледачи се премногу.Јасно ни е на сите дека не можеме да бараме од играчите да играат како оние на Баерн,Дортмунд или Реал,но можат да се припремат колку-толку на кондиционен план и да имаат по 2-3 воиграни акции.Истото она што се играше на Градски денес може да се види и на Х ливада во МК 3та лига.За 90минути да не успеат две екипи што се борат за титула да создадат една шанса или полу-шанса е срамота.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Утакмицава... играта бедна , очајна , никаква. На навивачки план исто , доста лошо со мали исклучоци каде што атмосферата се крена на високо ниво (зборам за комити) , чкембари не ни ги слушнав (освен 2-3 скандирања ) . Се вади парола БТ заслужува стадион а овие опинциве вадат парола како демек биле заузети или незнам што со скопјанки:pos: not sure if serious (или ресен го помешале со скопје ) :tapp: Излеа излезе од контрола тоа за нивните блиски припаднички на понежниот пол :свиркам:.И пратете еден поздрав до голманот на Пелистер , до следно видување мајмуне.:coffee:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.616
Поени од реакции
81.338
Што не кажете дека имало и ваква парола...ебате зајадените :LOL:

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.285
Поени од реакции
45.759
Од цела утакмица најинтересен за следење ми беше Илчо. Човекон е како оние пензиорани фудбалери што се мачат со мевовите, спори со излапени рефлекси и движења што играат на проштална на некој тазе пензионирам бивши колега.

Иначе, лошо, многу лошо, за кого е оној стадион граден, за кој фудбал, за која публика...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
оти не играше Ивановски во напад? со една нога е подобар од инвалидот Наумовски.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
Се каам што ме дуваше ветер, што чекав на капија 40 минути да излезам од стадион и се тоа. Толку лош фудбал никогаш немам гледано, барем не во живо на некој стадион. А и навивањето не беше нешто посебно, така да ужас.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Добри пароли од комити додека од чкембароси очај ! :facepalm:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Една фудбалска акција, потег, некое атрактивно додавање да видов и од двете екипи за да го потврдат епитетот на македонско дерби, ништо од тоа. Напротив се изнагледав мизерија, очај и фудбалско незнаење како да изиграат и двете екипи и да ги задоволат барем оние најупорните кои сеуште го следат мак. фудбалот. Не паметам толку очајно дерби, место празник за очи беше мачење за очи.
Додека на терен гледав беда на трибини беше поинтересно, солидна посета на север, на Запад одлична бројка, Чкембари мислам дека беа нешто помалку од минатиот пат, но за гостување добра бројка. Евергрин песните со антиБТ и антиСК содржина и од едната и од другата страна си преовладуваа, со паролите бевме далеку подобри и поинветивни од Чкембари, горе доле средна оценка за дербиво.
Уште многу време ќе помине додека да дочекаме да изнагледаме едно квалитетно дерби.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Врти сучи најсодржајно дерби беше она во 2010 кога двете екипи беа закопане и Вардар тепаше со 1-0 :pos:
Тогаш со секое рогање на топката, одбранбените правеа лоша проценка и напаѓачите искачаа во сто процентни шанси :pos:
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Баш сега ќе прашував дали некој заврши на ургентен без нос , или дали некој се фатил за камен да демолира нешто што утре неговите би го платиле од свој џеб? Ќе се изедеме пустите ние меѓу себе место да се сплотиме како народ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom