Вакцини (општа дискусија)

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Говинда, пробај да го сфатиш ова.
Поради тебе, умираат деца.

https://www.google.com/amp/s/www.thelocal.es/20150627/six-year-old-diptheria-boy-dies-in-barcelona/amp

Ова може да му се случи на твоето дете.
Botko пробај да ја извадеш главата од песоко, ке ја видеш реалноста.
Иначе не е лошо да си го сменеш аватаро у ваков:
Noj so glava u pesok.jpg
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Botko пробај да ја извадеш главата од песоко, ке ја видеш реалноста.
Иначе не е лошо да си го сменеш аватаро у ваков:
Прегледај го приврзокот 209781
Какво е чувството да знаеш дека поради такви морони како тебе умираат деца? Дали мислиш дека сликичкава со нојот што ја постираш ќе ги оживее?
Глуп еден. Те мразам.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Какво е чувството да знаеш дека поради такви морони како тебе умираат деца? Дали мислиш дека сликичкава со нојот што ја постираш ќе ги оживее?
Убиец на деца... Глуп еден. Те мразам.
Да знаеш само колку деца сум убил? Ама несум само јас, туку сите убиваме деца секој ден. Со секое свршување надвор од дундата ние убиваме деца. Не ти текнало тоа, а?
Туку какво е чуството да мразеш? Тоа кажи ми го Нојко![DOUBLEPOST=1559259798][/DOUBLEPOST]@Beric Dondarrion Друже балгодарение на Botko се присетив на времето коа беа активни Daedalus i Stavrogin - Stavre. Убав, забавен период беше тоа на форумо , ме инспираа :D
Ама за жал не се активни веќе...
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Да знаеш само колку деца сум убил? Ама несум само јас, туку сите убиваме деца секој ден. Со секое свршување надвор од дундата ние убиваме деца. Не ти текнало тоа, а?
Туку какво е чуството да мразеш? Тоа кажи ми го Нојко![DOUBLEPOST=1559259798][/DOUBLEPOST]@Beric Dondarrion Друже балгодарение на Botko се присетив на времето коа беа активни Daedalus i Stavrogin - Stavre. Убав, забавен период беше тоа на форумо , ме инспираа :D
Ама за жал не се активни веќе...
Говинда, сарказмот да земе и да те мава со палка по глава, нема да го приметиш.

Туку што велиш за детево?
https://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2016/03/18/a-toddler-got-meningitis-his-anti-vac-parents-gave-him-an-herbal-remedy-the-toddler-died-now-his-parents-are-on-trial/?noredirect=on&utm_term=.6c19929be253

Умрело поради такви како тебе... Горд си со својата глупост од космички размери непоимлива за обичниот човек? Ме боли кур кој во што веруе. Ама таквите како тебе се опасни за општеството. Знаеш какво е чувството некој да те мрази? Боженствено. Ја мразам глупоста на човештвото што ја претставуваш. Глупи неписмени луѓе со огромна самодоверба се канцерот на човештвото. Ти не се запрашуваш во ниту еден момент дали можеби грешиш. Ти не можеш со твоите примордијални прамисли да се сомневаш во себе.

Жал ми е што си вакциниран.
Те мразам. Тоа го заслужуваш... Да бидеш мразен. Ти си антивакцер. Опасен и глуп. Поради таквите како тебе умираат деца. Не ми е гајле дали ова те повредува. Поради твоите ставови постојат реални шанси скоро истребени болести да се вратат. Во ново руво, со нови мутации. Глуп еден. Поради таквите како тебе ќе го јадеме сите.

Ако нејќеш да те мразат, немој да бидеш антивакцер. Биди паметен и образовај се. Ако останеш антивакцер, заслужуваш да бидеш стерилизиран.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Говинда, сарказмот да земе и да те мава со палка по глава, нема да го приметиш.

Туку што велиш за детево?
https://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2016/03/18/a-toddler-got-meningitis-his-anti-vac-parents-gave-him-an-herbal-remedy-the-toddler-died-now-his-parents-are-on-trial/?noredirect=on&utm_term=.6c19929be253

Умрело поради такви како тебе... Горд си со својата глупост од космички размери непоимлива за обичниот човек? Ме боли кур кој во што веруе. Ама таквите како тебе се опасни за општеството. Знаеш какво е чувството некој да те мрази? Боженствено. Ја мразам глупоста на човештвото што ја претставуваш. Глупи неписмени луѓе со огромна самодоверба се канцерот на човештвото. Ти не се запрашуваш во ниту еден момент дали можеби грешиш. Ти не можеш со твоите примордијални прамисли да се сомневаш во себе.

Жал ми е што си вакциниран.
Те мразам. Тоа го заслужуваш... Да бидеш мразен. Ти си антивакцер. Опасен и глуп. Поради таквите како тебе умираат деца. Не ми е гајле дали ова те повредува. Поради твоите ставови постојат реални шанси скоро истребени болести да се вратат. Во ново руво, со нови мутации. Глуп еден. Поради таквите како тебе ќе го јадеме сите.

Ако нејќеш да те мразат, немој да бидеш антивакцер. Биди паметен и образовај се. Ако останеш антивакцер, заслужуваш да бидеш стерилизиран.
.....Оh my God. :facepalm:
А замисли да бев политички настроен, па ке те тужев за говорна омраза! За 24 мин ке те најдат по IP adresa.
Сва среча спиритуално сум настроен, па ме боли курац за твојата омраза. Твојата омраза тебе ке те отрови, не мене или било кој друг. На мене ми е зал шо си најголемио ретардион ној досега на форум.
Ај сеа стварно врати си се на темата за месечината пошо не ти е арно тука!
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Што се замарате толку со тие антиваксери? Нивно право, ако сакаат нека се вакцинираат, ако не не. Нема строги закони за тоа и секој си прави што сака.
Има и такви кои веруваат дека Земјата е рамна и плочеста. Е нив ништо не ги оправа. :shok2:
 
D

Deleted member 95595

Гостин
@Govinda Jas ne znam kolku godini imas, ama ako si rasten stvarno vo period na krajot na 80tite i pochetok na 90tite, kako jas shto sum, togas mora da se sekavas deka i na shkolo ne vakciniraa. Jas lichno se sekavam deka barem ednas sum vakciniran na shkolo. Za kazni, iskreno ne se znam dali imalo, ke gi prasham majka mi i tatko mi. A da te prasham drugo Govinda, roditelive isto ti se antivakseri ili si prva generacija antivakeri vo familija?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
@Govinda Jas ne znam kolku godini imas, ama ako si rasten stvarno vo period na krajot na 80tite i pochetok na 90tite, kako jas shto sum, togas mora da se sekavas deka i na shkolo ne vakciniraa. Jas lichno se sekavam deka barem ednas sum vakciniran na shkolo. Za kazni, iskreno ne se znam dali imalo, ke gi prasham majka mi i tatko mi. A da te prasham drugo Govinda, roditelive isto ti se antivakseri ili si prva generacija antivakeri vo familija?
Нормално дека се секавам дека у чколо не вакцинираа. Ама и сеќавам се дека никој не ги прашал мојте родители дали сакаат да ме вакцинираат. Значи mindblowing ми е како не сфаќате дека се работе за присила бре луѓе? Не е битно нешто дали е здраво или нездраво, ефективно или неефективно. Силување е силување.
Живееме у време коа се веќе испревртени моралните вредности у целото светско општество, на сите тоа ни е јасно, а у исто време веруваме дека тие шо ни наметнуват присилно нешто и со услови и казни дека тоа го прават за наше добро? :) :( Стварно незнам дал да плачам ил се смеам!? Mindblowing е колку сте слепи.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Нормално дека се секавам дека у чколо не вакцинираа. Ама и сеќавам се дека никој не ги прашал мојте родители дали сакаат да ме вакцинираат. Значи mindblowing ми е како не сфаќате дека се работе за присила бре луѓе? Не е битно нешто дали е здраво или нездраво, ефективно или неефективно. Силување е силување.
Живееме у време коа се веќе испревртени моралните вредности у целото светско општество, на сите тоа ни е јасно, а у исто време веруваме дека тие шо ни наметнуват присилно нешто и со услови и казни дека тоа го прават за наше добро? :) :( Стварно незнам дал да плачам ил се смеам!? Mindblowing е колку сте слепи.
Me interesira navistina dali si ti prva generacija antivakser doma? Tvoite shto mislat na taa tema?
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Што се замарате толку со тие антиваксери? Нивно право, ако сакаат нека се вакцинираат, ако не не. Нема строги закони за тоа и секој си прави што сака.
Има и такви кои веруваат дека Земјата е рамна и плочеста. Е нив ништо не ги оправа. :shok2:
Зашто тие антивакцери нема да си ги вакцинираат децата. Зашто децата као мали и повозрасни ќе почнат да оболуваат од скоро истребени вируси. Колку повеќе не се вакцинираат, толку повеќе ќе фаќаат вируси кои ќе се размножуваат повеќе и шансата да измутираат ќе расте што ќе ги направи имуни на антителата што ги имаме ние коишто сме вакцинирани и тогаш ќе постојат шанси да го јадеме ние и нашите деца. Антивакцерите буквално можат да не' сјебат сите.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.645
Поени од реакции
4.945
Нормално дека се секавам дека у чколо не вакцинираа. Ама и сеќавам се дека никој не ги прашал мојте родители дали сакаат да ме вакцинираат. Значи mindblowing ми е како не сфаќате дека се работе за присила бре луѓе? Не е битно нешто дали е здраво или нездраво, ефективно или неефективно. Силување е силување.
Живееме у време коа се веќе испревртени моралните вредности у целото светско општество, на сите тоа ни е јасно, а у исто време веруваме дека тие шо ни наметнуват присилно нешто и со услови и казни дека тоа го прават за наше добро? :) :( Стварно незнам дал да плачам ил се смеам!? Mindblowing е колку сте слепи.
Има здравствен систем ти си дел од тој, ако не ти се свиѓа откажи се од здравството...шири зарази у Буркина Фасо.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Ти ботко нема потреба да се плашеш.
Ти си веќе начисто сјебан у психата.
Поради такви како тебе, глупо мое, може да се сјебат многумина кои не се ни криви ни дужни. Не ме цитирај, иди пуштај се на све со вагина овде и на фб, можда ќе најдеш некој што ќе те прими у тројка. Остави им ги муабетиве за вакцини на попаметни и пописмени луѓе од тебе.
Глуп еден, поради тебе умираат невини луѓе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што се замарате толку со тие антиваксери? Нивно право, ако сакаат нека се вакцинираат,
Колективниот имунитет не е ама ич нивно право. Не е ова дали да се пуши цигари дома вид на муабет па нивно право било. Дај барем малце описменете се пред да дискутирате на вакви теми, ако ништо друго сајтови како WebMD се бесплатни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom