Вадење пари од Одеск

Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Значи кој малер сум со ова електронскиве трансфери, предходно имав проблеми со пејпал сега како што ми изгледа проблеми и со скрил.
Имаат фрки нешо и кај мене касни, + коа бев во банка и на тој вработениот и он повлекувал и него му касни се јави да праша во централа од кај скрилл е. Глеам на нет повеке души се жалат, имале нешто технички проблеми со повелекување пари на Виза.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Има некој што користел Payoneer? Да ми подобјасни на кратко како одат трансакциите, поточно:
Да речеме дека имам 210$ (~ 10 000 ден.) на Payoneer

1) Колку ќе ми земат ако ги извадам од банкомат (дали има разлика од банкомат до банкомат?)
2) Колку ќе ми земат ако плаќам директно со картица (пример, исто со 10 000 одеднаш)
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
https://www.odesk.com/blog/author/frosati/
значи ли ова дека нема потреба да се регистрирам на еланце ако имам одеск акаунт?
Незначи, мора да се регистираш посебно на еланце.[DOUBLEPOST=1427697624][/DOUBLEPOST]
Има некој што користел Payoneer? Да ми подобјасни на кратко како одат трансакциите, поточно:
Да речеме дека имам 210$ (~ 10 000 ден.) на Payoneer

1) Колку ќе ми земат ако ги извадам од банкомат (дали има разлика од банкомат до банкомат?)
2) Колку ќе ми земат ако плаќам директно со картица (пример, исто со 10 000 одеднаш)
За подигање на банкомат ти зема 3,15 усд и -3% за конверзија на долар/еуро-денар.
За плаќање на пос терминал само -3% за коверзија.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Незначи, мора да се регистираш посебно на еланце.[DOUBLEPOST=1427697624][/DOUBLEPOST]
За подигање на банкомат ти зема 3,15 усд и -3% за конверзија на долар/еуро-денар.
За плаќање на пос терминал само -3% за коверзија.
Како што приметив:

1) За подигање пари од банкомат (НЛБ) ми зема само 3.15$ без тие додатните %
2) За плаќање на терминал, ништо не ми зима.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Зависи од типот на акаунтот. Кај мене не зема.
Aко не зема кај тебе, кој тип е твојот акаунт за и јас да отворам таков што не зема провизија за конверзија?
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Aко не зема кај тебе, кој тип е твојот акаунт за и јас да отворам таков што не зема провизија за конверзија?
Не не ... не зборувам за конверзија (тоа го зема кај сите исто согласно курсот) туку за провизија. Провизија не зема за плаќање на терминал.
Инаку разлики има кај висината на провизијата. Ако имаш отворено преку oDsek ќе имаш помала провизија за вадење на пари од терминал отколку ако си отворил преку реферал (незнам за другите типови). Ако е преку oDesk немаш опција за префрлање на средства директно на друг Payoneer корисник (барем кај мене нема), а ако е преку реферал има.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Не не ... не зборувам за конверзија (тоа го зема кај сите исто согласно курсот) туку за провизија. Провизија не зема за плаќање на терминал.
Инаку разлики има кај висината на провизијата. Ако имаш отворено преку oDsek ќе имаш помала провизија за вадење на пари од терминал отколку ако си отворил преку реферал (незнам за другите типови). Ако е преку oDesk немаш опција за префрлање на средства директно на друг Payoneer корисник (барем кај мене нема), а ако е преку реферал има.
И јас истото го велам, за на терминал не зема 3,15$ провизија, но зема за конверзија 3% од сумата.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
јас извадив картичка на пејонир и имам извадено и пари имам и дирекно купено со нејзе и си работи супер. Арно ама денес гледам дека ми земале мејтененс фи 3 доларчиња за јуни, а за мај ми земаа само 1. Зошто е различна? ќе продолжи ли да расте?
п.с. земена е преку одеск[DOUBLEPOST=1433499000][/DOUBLEPOST]упс еве зошто
Monthly Card Account Maintenance$3.00Per 1 month(s)From available balance - if your account had 0-2 transactions in the previous month
Monthly Card Account Maintenance$1.00Per 1 month(s)From available balance - if your account had 3+ transactions in the previous month
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom