Вадење виза

Член од
21 февруари 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
:coffee: Epa aj da prasam i ovde nekoj za mislenje. Pred nekoe vreme dojdov do ideja da go posetam London povtorno, bev tamu 1999.Togas viza zemav lesno, denes se prasuvam dali voopsto da apliciram zatoa sto veke fakultetot go zavrsiv, a vo raboten odnos ne sum. Sto kazuva iskustvoto na nekoi od Vas, vredi li voopsto da se proba ili ne?
Nemojte sega samo so negativni iskustva , takvi se iznaslusav....
Fala...
p.s. sakam au-pair visa
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Е не знам за Англија да ти кажам, слушам дека се незгодни ама не сум ги посетил сеуште.
Со оглед на тоа што по други амбасади маки сум мачел да земам виза, а сум студент, претпоставувам дека е баш заебано во твојава ситуација. Веројатно gerrard би можел да ти даде некој совет, мислам дека е он во Лондон сега, ама го нема на форум. Ако има некој негов МСН нека ти даде :wink:
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
http://www.aupairconnect.com/ еве ти една добра адреса за au-pair...
Ако си најдеш семејство тие се грижат за твојата виза,имам познати што пробале вака и им успеало...Со среќа
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.572
Ако најдеш гарант од тамошно домашно потекло многу поголеми ти се шансите да ја добиеш и покрај шо не си вработена и слично.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Tesko se dobiva viza za Anglia , edna od najeskite zemnji , zet mi pred da dobie swe pasosh , barase viza za 10 dena a imase vo swe stalen boravak i rabotna dozvola i rabota stalna , go odbija za 10 dena odmor , zeznati se . Sepak ti posakuvaam sreka i uspeh .
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.572
Битна работа е што веќе имаш историја на добиена виза, ако си го почитувала рокот, тоа многу позитивно ќе ти влијае.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Srekno devojce. Znam deka se otrov zaebani. Nekolkumina so znam imale uzasno loso iskustvo so angliskata ambasada i vizite za tamu. Da ne te potsetuvam deka mozebi ke treba i oro da zaigras. :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Јас немав никаков проблем кога вадев ама извадив годишна од Франција така што не можам да кажам како е во Македонија... :raz:

Сега веќе не ми ни треба.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Брат ми две години со ред вади виза за Англија без никаков проблем, сите другари негови што пробале ги одбиле, дали е до среќа или до нешто друго не знам. Пробај си ја среќата па шо биде нека биде :)
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
пошо е темава „вадење виза”, а не вадење виза за англија, би побарал помош од некој искусен кој би ми кажал како можам да добијам гарантно писмо од пријател во италија и кои документи гарантот треба да ми ги прати, за туристичка виза.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
hogar_oh напиша:
пошо е темава „вадење виза”, а не вадење виза за англија, би побарал помош од некој искусен кој би ми кажал како можам да добијам гарантно писмо од пријател во италија и кои документи гарантот треба да ми ги прати, за туристичка виза.
za garanto pismo on da ti izvadi vo italija nego mu treba licen dokument,pasosh ili licna karta i potvrda od vrabotuvanje t.e za primeni posledni 3 plati, plaka 25evra i vadi garantno pismo na koe sto od tvoi podatoci stoi ime prezime adresa godina i mesto na raganje. so ova garantno pismo odish ti vo italijanski konzulat kaj nas i sega zavisi dali si student ili vraboten bidejki sosema razlicni dokumenti baraat javi se kazuvaat se sto ti treba.
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
abe ja odev u svajcarska ambasada za viza...ne me izmacija nogu...ama i viza ne mi dadea...a i pecat mavaat u pasos demek te odbile...i toa crn :) bog da cuva... ti rece za london...e toa ne znam
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Изгледа на сите земји сме им на некоја црна листа заедно со Авганистан, Пакистан и слични банана држави. Веќе тешко им даваат и на странците гарантни писма за Македонци кога ќе видат дека се работи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom