Вадам пари од PayPal

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од DonExo, 28 октомври 2018.

 1. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192
  Слободно друже, не секој ја има/може таа опција.

  Мене не ми е јасно само една работа:
  Како не сфаќате дека ова е наменето за тие што не можат сами да си ги извадат парите од некој онлајн бизнис.
  За сите Вас кои имате опција за тоа - слободно, не ве терам со сила од Пејонир да дојдеш преку мене преку Пејпал да ги вадеш.
   
 2. Talicniot Tom

  Talicniot Tom

  Член од:
  13 април 2010
  Мислења:
  319
  Допаѓања:
  160
  Што се палиш бе. Дадов само како опција. Вадиш Пејонир картичка и провизијата од банкомат е 2%, во трговија нема провизија.
   
 3. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192
  А до Пејонир како ќе ти стигнат парите ако ги имаш на Пејпал? Или имаш опција само да ги извадиш на Пејпал?
  Знаеш дека одамна забранија врзување Пејонир картички со Пејпал, така?
   
 4. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.431
  Допаѓања:
  945
  Ме стресе, не можам да се соземам
   
 5. Talicniot Tom

  Talicniot Tom

  Член од:
  13 април 2010
  Мислења:
  319
  Допаѓања:
  160
  Кое црно забранување, не шири дезинформации.
   
 6. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192
  Другар јас имам 2 Пејонир картички, не можам ни една ни друга да врзам со Пејпал.
  Ако си нашол некое магично решение - сподели го.
   
 7. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192
 8. Talicniot Tom

  Talicniot Tom

  Член од:
  13 април 2010
  Мислења:
  319
  Допаѓања:
  160
  Незнам зошто неможеш да ја врзеш со Пејпал
   
 9. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192
  Тоа порано било дозволено врзување Пејонир со Пејпал.
  Пробај на пријател/другар со нова картичка ќе видеш дали ќе успееш.
   
 10. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192
 11. nikola@

  nikola@

  Член од:
  16 ноември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  DONEXO INBOX e mail za vadejne pari
   
 12. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192
  одговорено друже, поздрав.
   
 13. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192
 14. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192
  Bump

  До сега ми имат пишано барем 10 души на тема вадење пари од Пејпал во Македонија, од кои со 3-ца веќе почнавме со соработка.
  Гледам дека има доста луѓе кои работат нешто онлајн и им е потребен начин за добивање на средства..
   
  На Atomic Platonic му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  192

Сподели преку: