Вадам пари од PayPal

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Не можам преку Payoner да си ги извадам сам ?
Слободно друже, не секој ја има/може таа опција.

Мене не ми е јасно само една работа:
Како не сфаќате дека ова е наменето за тие што не можат сами да си ги извадат парите од некој онлајн бизнис.
За сите Вас кои имате опција за тоа - слободно, не ве терам со сила од Пејонир да дојдеш преку мене преку Пејпал да ги вадеш.
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Слободно друже, не секој ја има/може таа опција.

Мене не ми е јасно само една работа:
Како не сфаќате дека ова е наменето за тие што не можат сами да си ги извадат парите од некој онлајн бизнис.
За сите Вас кои имате опција за тоа - слободно, не ве терам со сила од Пејонир да дојдеш преку мене преку Пејпал да ги вадеш.
Што се палиш бе. Дадов само како опција. Вадиш Пејонир картичка и провизијата од банкомат е 2%, во трговија нема провизија.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Што се палиш бе. Дадов само како опција. Вадиш Пејонир картичка и провизијата од банкомат е 2%, во трговија нема провизија.
А до Пејонир како ќе ти стигнат парите ако ги имаш на Пејпал? Или имаш опција само да ги извадиш на Пејпал?
Знаеш дека одамна забранија врзување Пејонир картички со Пејпал, така?
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
А до Пејонир како ќе ти стигнат парите ако ги имаш на Пејпал? Или имаш опција само да ги извадиш на Пејпал?
Знаеш дека одамна забранија врзување Пејонир картички со Пејпал, така?
Кое црно забранување, не шири дезинформации.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Другар јас имам 2 Пејонир картички, не можам ни една ни друга да врзам со Пејпал.
Ако си нашол некое магично решение - сподели го.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Тоа порано било дозволено врзување Пејонир со Пејпал.
Пробај на пријател/другар со нова картичка ќе видеш дали ќе успееш.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Bump

До сега ми имат пишано барем 10 души на тема вадење пари од Пејпал во Македонија, од кои со 3-ца веќе почнавме со соработка.
Гледам дека има доста луѓе кои работат нешто онлајн и им е потребен начин за добивање на средства..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom