ВО ШТО верувате?

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Секој верува во тоа што најмногу му одговара. На пр. место да се обвиниш себеси за сопствената грешка наоѓаш некоја СИЛА која ете од зезанција не сакала да успееш
 
I

Intex

Гостин
Секој верува во тоа што најмногу му одговара. На пр. место да се обвиниш себеси за сопствената грешка наоѓаш некоја СИЛА која ете од зезанција не сакала да успееш
А што ако таа сила ти оставила тебе простор да одлучиш?
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Во све што може да се објасни рационално и логично
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
16
Поени од реакции
1
Верувам дека зад секоја појава има нешто претходно. Не почнува светот со појавувањето на појавата.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Верувам дека ова е живот после реинкарнација :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Верувам дека секој човек, во својата подсвест осеќа задоволство, среќа, исполнетост правејќи добро на другите :)
 
I

Intex

Гостин
Верувам дека ова е живот после реинкарнација :)
Демн. Ме замисли сега со ова. Што ако навистина има нешто после животот, и е баш ова што сега го живееме. Шо ми требаше да те прочитам. :S
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Jaс и мојата површност, во пари.
 
Х

Ханзо

Гостин
Не знам зошто секој „верувам во себе“ пост ме потсеќа на ова:



(освен wot, wot е кул)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Демн. Ме замисли сега со ова. Што ако навистина има нешто после животот, и е баш ова што сега го живееме. Шо ми требаше да те прочитам. :S
I guess we'll never know. Затоа некогаш ни останува само верувањето во нештата кои не можеме да ги доприми или видиме и за кои не можеме да бидеме сигурни дека постојат или се случиле. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom